Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

CVT NS-2


Gość mordzik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie na temat oleju NS-2 do skrzyni Nissana. Czy ktos czasem nie probowal zamiennikow ? Poniewaz niedlugo bede musial wymienic olej w skrzyni i jakos mi widzi mi sie zosawic w serwisie okolo 2500 pln za olej + wymiane. Czytalem o Oleju Fuchs ze niby spelnia normy NIssana NS-2

 

http://www.skrzynie.com.pl/olej-przekadniowy-do-automatycznych-skrzy-biegow-atf-cvt.html

 

CO o tym myslicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3000 km też mnie to czeka i tak:

olej ravenor ns-2 55zł/litr czyli 600zł,robocizna z filterkiem 300zł,czyli razem 900zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,ja bym sie nie odwazyl nalac zamiennika.bylo juz kilku co wlali zamiennik i skrzynia do wymiany.ale co kto woli .ja kupowalem po 500 w aso za 4 litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,ja bym sie nie odwazyl nalac zamiennika.bylo juz kilku co wlali zamiennik i skrzynia do wymiany.ale co kto woli .ja kupowalem po 500 w aso za 4 litry.

 

Ale problemy mieli ci ktorzy wlali olej o nieodpowiedniej specyfikacji np.ns1,atf,fluide atx czy inny nie do tej skrzyni.Olej spelniajacy ns-2 ma taki sam sklad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się płyny o specyfikacji NS-2. Tak jak kiedyś byłem przeciwny stosowaniu płynów innych niz oryginalny, tak teraz zmieniłbym zdanie i śmaiłow lał bym płyn innego producenta, pod warunkiem spełnenia wymogów NS-2.

 

Odnośnie oleju Fuchs, o jakim powyżej pisze mordzik, trzeba zwrócić uwagę, żeby był to: "TITAN ATF CVT TYPE NS-2", (ponieważ występuje od także w wersji "type H")

Pojawili sie jeszcze inni producenci płynu o paramaetrach NS-2:

 

Osobiście nie maiłbym teraz problemu ze stosowaniem któregokolwiek z nich, ale zwróciłbym uwagę całkowitą wymianę - nie dolewkę!!!

 

Procedura wymiany oleju jest opisana w innym wątku: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/53319-wymiana-oleju-w-cvt-i-inne-czynnosci/

Do wymiany potrzeba minumum 10,2 litra (dla wersji USA) lub jeszcze więcej dla wersji europejskiej z uwagi na zainstalowaną chłodnice płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.com/sch/Parts-Accessories-/6028/i.html?_from=R40&_nkw=NS-2&_vxp=mtr

chyba lepiej zamówić w USA i będzie dużo taniej do tego wymiana jest banalnie prosta, tylko z racji tego, że automaty są u nas niszowe, to ludziska skubią jak mogą za wymianę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej NS 2 można kupic u Darka z okolic Torunia. Ma sopro rzeczy do Murano. Olej ze Stanów w cenie 80 PLN za litr. O sposobach wymiany oleju jest sporo na forach. Jedni spuszczają i dolewają inno wypłukują itd. Ja zrobilem to w prosty sposob, upuszczenie i okolo 5-6 litrów Ci wchodzi. W serwisie zaprzyjaźnionym zrobili mi to za 100 PLN. A więc koszty to 580 PLN. Serwis nissana robi to dokładnie tak samo. Upuszcza i dolewa. Podziwiam tych co lekką ręką płacą za tę usługę ponad 2000 :)

Edytowane przez paradyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to za olej przepłaciłeś :D :D ale co prawda to prawda, mity w naszym kraju powodują to, że niektórym przewraca się w głowie i mają kosmiczne ceny. gdzie te czasy jak każdy w maluchu woził cały zestaw do naprawy samochodu :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem u siebie w zeszłym tygodniu. Wlałem Ravenol NS-2 , koszt 39 zł/litr plus wymiana ciśnieniowa 150 zł - łącznie wyszło 650 z brutto :)

Oleju kupiłem 13 litrów i tyle poszło z płukaniem układu. Skrzynia chodzi elegancko.

Edytowane przez djsaint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh smiać się możecie ale jak sie kupuje auto które wymaga wkładu pieniędzy to sie te pieniądze wkłada a nie szuka, kombinuje to po co kupować takie auto.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh smiać się możecie ale jak sie kupuje auto które wymaga wkładu pieniędzy to sie te pieniądze wkłada a nie szuka, kombinuje to po co kupować takie auto.........

 

ale z czego chce Ci się śmiać??? z tego, że ktoś nie chce przepłacać, bo to samo ma duuużo taniej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Jeśli dobrze pamiętam to olej w mojej skrzyni wymieniałem czerwcu-lipcu 2012. Lałem ravenol ns-2, wymianę robiłem sposobem, który znalazłem na jakimś anglojęzycznym forum i nazywali to "flushing" czyli odpinałem węża przy chłodnicy i lałem nowy olej do momentu kiedy na powrocie nie zaczął wypływać świeży ns-2. Dodam, że wcześniej jełopy z samko nalali mi olej do zwykłych skrzyni automatycznych i tak w niewiedzy przejeździłem pół roku (na szczęście auto przestało w garażu większość tego okresu). Po wymianie skrzynia pracuje ciszej i nie ma szarpnięć przy zmianie biegów. Koszt za 12L ~800-900zł. Po wymianie została mi butelka 1L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość bluecard88

Panowie nie jest łatwiej zamówić na necie po około 10$ za litr z usa? Macie originał w cenie zamiennika plus przesyłka.

 

Kolego djsaint widzę ,że też jesteś z Łomży. Posiadasz w murano CVT? Jeśli tak to bym miał parę pytań ;)

 

P.S Korzystasz z SAAM Serwis w Łomży? 

Edytowane przez bluecard88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Czy to ten olej jest orginał

CTV FLUID Nissan NS-2 P/N/999MP-NS200P

 

 

Witam,
Jeśli dobrze pamiętam to olej w mojej skrzyni wymieniałem czerwcu-lipcu 2012. Lałem ravenol ns-2, wymianę robiłem sposobem, który znalazłem na jakimś anglojęzycznym forum i nazywali to "flushing" czyli odpinałem węża przy chłodnicy i lałem nowy olej do momentu kiedy na powrocie nie zaczął wypływać świeży ns-2. Dodam, że wcześniej jełopy z samko nalali mi olej do zwykłych skrzyni automatycznych i tak w niewiedzy przejeździłem pół roku (na szczęście auto przestało w garażu większość tego okresu). Po wymianie skrzynia pracuje ciszej i nie ma szarpnięć przy zmianie biegów. Koszt za 12L ~800-900zł. Po wymianie została mi butelka 1L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam mam pytanie na temat oleju NS-2 do skrzyni Nissana. Czy ktos czasem nie probowal zamiennikow ? Poniewaz niedlugo bede musial wymienic olej w skrzyni i jakos mi widzi mi sie zosawic w serwisie okolo 2500 pln za olej + wymiane. Czytalem o Oleju Fuchs ze niby spelnia normy NIssana NS-2

 

http://www.skrzynie.com.pl/olej-przekadniowy-do-automatycznych-skrzy-biegow-atf-cvt.html

 

CO o tym myslicie ?

Witam, ja sprzedam olej NS2 do skrzyni CVT. Oryginał, 4 litry, karnister zaplombowany. Info: 503-076-142 lub szymasbf @wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...