Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

almera n16 - gdzie jest przekaznik od klaksonu???


Gość krzysztofrok

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysztofrok

Czy ktoś wie gdzie almerce n16 jest przekaznik od klaksonu??? z Góry dziękuje.

 

Nie działa mi sygnał dzwiekowy, wiele już sprawdziłem i myśle ,że to musi być przekażnik .

wciskam ''przycisk'' na kierownicy i nie słychać ,żadnego pykania przekaznika, nie mogę dojść gdzie ten dziad jest..

 

 

tylko proszę nie pisać - o sprawdzaniu klaksonu ,bezpiecznika -bo to już sprawdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Brak klaksonu równa się przerwą na kablu pomiędzy przekaźnikiem a bezpiecznikiem. Sprawdzone na swoim klaksonie. Też mi nie działał.

 

Na focie to ten przekaźnik nr.4. Skrzynka znajduje się po lewej stronie obok zbiornika na płyn do spryskiwaczy.

 

prze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to za bezpiecznikiem od klaksonu wychodzi cienki zielono/czarny kabelek i idzie do przekaźnika. Jego trzeba wymienić. Proponuję przedzwonić ten kabelek i naprać 100 % pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztofrok

sprawdziłem ten kabelek od klaksonu do przekaznika mierniczkiem -jest dobry,

 

i z przekażnika zdjąłem czarną osłonkę i delikatnie zwarłem styki ,klakson zatrąbił..

 

podejrzewam ,że usterka jest przy kierownicy, nie wiem jak się za to zabrać , chyba dam do fachowca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

kolego krzystofrok i jak udało Ci śie naprawić klakson?

jeśli tak to co było problemem?

ja u siebie mam równiez brak klaksonu sprawdziłem już chyba wszystko (taśme, przekaźnik, bezpiecznik, przewody od przekaźnika do klaksonu, od bezpiecznika do przekaźnika i wszytsko jest ok), obstawiam iż gdzieś mam przerwę na lini zwijacz przekaźnik czy ktoś może ma jakiś pomysł jak sie upewnić miernikiem trochę cieżko z racji dystansu od zlączki zwijacza do przekaźnika

Z góry dziekuje za wszystkie uwagi. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Chciałbym odświeżyc temat opisu skrzynki przekażników w N16, umieszczonych na zdjęciu powyżej.

Proszę Kolegów o dobry opis kolejnych przekażników, ponieważ na Forum, były opisy ,albo częściowe, albo z innych modeli.

Już od miesiąca nie mogę znależc przyczyny braku ABS, nawet kontrolka jest dobra, ale nie świeci. Mój komp. nie ma         autodiagnostyki i metoda "błyskowa" na zworkę nie działa. A mechanik, który zakładał mi LPG, i obiecał solennie naprawę ABS, wciągle ma problemy, ze zdiagnozowaniem systemu, cały czas gdzieś, u innych mechaników poszukuje "Consulta", chyba w całym Bielsko - Biała nikt nie ma. Ręce opadają, a na ASO mnie nie stac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...