Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] diesel telepie silnikiem


doman65

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam takie pytanko ruszając z miejsca na wolnych obrotach czuje jak telepie mi silnikiem muszę dodać wiece gazu żeby nie telepało czuć jak szarpie całym autem dzisiaj patrzyłem na oko to poduszki silnika niby ok miał ktoś takie szarpanie??????pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te silniki tak mają, stara konstrukcja. Nie zrobisz z niego silnika o kulturze pracy benzyniaka. Moim żeby płynnie i bez drżenia ruszyć to trzeba było mieć idealnie wyczute sprzęgło i ruszać z ~1200 obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie mam, ale przez 4 lata miałem - przy ruszaniu trzeba było dać więcej gazu (czyli wkręcić na te 1200 obrotów), żeby ruszył płynnie. Nawet profilaktycznie zmieniłem wszystkie poduszki silnika oraz skrzyni, a i tak drżenie było. Przejechałem się inną N15 2.0D i to samo. Te auta tak mają, nic nie poradzisz. Stara konstrukcja, kiepska kultura pracy, ale za to bezawaryjność i śmiesznie niskie spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!

Mam pytanie czy silnik w moim aucie wraz ze skrzynią ma 3poduszki? Bo drży na wolnych obrotach i przenosi się te na karoserię...nawet jak jest rozgrzany po trasie.

Byłem pod autem i poduszki nie wyglądają tragicznie.

Witam!

Mam pytanie czy silnik w moim aucie wraz ze skrzynią ma 3poduszki? Bo drży na wolnych obrotach i przenosi się te na karoserię...nawet jak jest rozgrzany po trasie.

Byłem pod autem i poduszki nie wyglądają tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość kiss26

Sprawdz  EGR !!

 

witam mam takie pytanko ruszając z miejsca na wolnych obrotach czuje jak telepie mi silnikiem muszę dodać wiece gazu żeby nie telepało czuć jak szarpie całym autem dzisiaj patrzyłem na oko to poduszki silnika niby ok miał ktoś takie szarpanie??????pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam to samo i jak na moje to winowajcą będzie najprawdopodobniej sprzęgło a dokładniej tłumiki drgań(sprężyny) tarczy sprzęgła, w poprzedniej CD20 nie miałem tego problemu mimo dużo większego przebiegu a i praca sprzęgła wyglądała dużo lepiej(pewnie było robione).

Druga sprawa to że u mnie też po podniesieniu maski silnikiem konkretnie miota na wolnych obrotach ale nie mam porównania, poduchy niby są w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na wolnych obrotach jak podniose maske silnikiem nie telepie a poduszki wymieniałem w tamtym roku ale zauważyłem że przy gaszeniu zaczęło telepać motorem podejrzewam poduszkę przednią tą na dole przy wiatrakach ale czy po niecałym roku by się już wybiła? a tak jest ok poprostu trzeba dać trochę wiecej gazu przy ruszaniu ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...