Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Migająca kontrolka poduszki powietrznej. Co robić?


Gość Mruwa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

WIELKIE DZIEKI Vito 8282 !!!!!!!

Micra k-12,-1,200  -wykreciem siedzenie pasazera by wpakowac kajak i poduszka zglupiala ,dzieki Twojej instrukcji zgasla :))))

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki !!! Jestes WIELKIIIIIIIIIIIIIII!!!!!! :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Kabelki trzeba połączyć i wywołać auto diagnostyke modułu bezpieczeństwa . Nie jest wymagana wizyta w servisie .

szczegóły w załączniku .

Pozdrawiam.

 

jesteś wielki właśnie zrobiłem to w Notku i Działa !!!!!!!!!! DZIĘKI !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Meridon dzięki. 

Micra k12 po roku jak go ja używam kontrolka airbag zaczęła mrygać i nie gasła. Po przeczytaniu wątku odpiołem i ponownie wpiołem kostki w obu fotelach , pasach bezpieczeństwa i airbagu kierowcy. Zastosowałem procedurę ze stacyjką i wszystko jest ok. Teraz idę na zasłużone piwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, 

Ja już walczę z tym problemem od kilku miesięcy. Zaczęło się od tego ze pewnego letniego dnia nagle zaczęła mrugać kontrolka poduszki,  znalazłem na forum jak zrobić diagnostykę i reset kompa, i pomogło ale tylko na jakiś tydzień, po tym czasie na nowo zaczęła mrugać, zdecydowałem się podjechać na diagnostykę, okazało się ze jest problem z wtyczka pod siedzeniem. Zmostkowano jeden fotel, niby było okej, ale po kilku dniach znów zaczęło mrugać, zmostkowano wtyczkę pod drugim fotelem i znów na kilka dni wróciła radość ze nie mruga, aż tu po 3 tyg bum znów się pojawiło irytujące mruganie. 

28 grudnia wracam do warsztatu i będziemy sprawdzać dalej, główne podejrzenie pada na jakiś czujnik w fotelu albo w oparciu albo siedzisku bo prawdopobnie dzieje się to głównie podczas przesuwania fotelu albo kierowcy albo pasażera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niestety mój warsztat się poddał i nie naprawił migającej poduszki, twierdzą że wiązka kabli musi być gdzieś uszkodzona w fotelu prawdopodobnie w oparciu poprzez częste przesuwanie fotela i oparcia, sugerują wymianę całej wiązki kabli na nowe ale po 1 nie wiedza który to fotel czyli najlepiej wymienić oba a po drugie wiąże się to z dużymi kosztami wiec nie wiem czy w ogóle się to mi opłaca. 

Wiec mam dwa wyjscia,  pogodzić się z mrugającą kontrolka co mnie strasznie wkurza,

albo wybrać się do kumpla co ma tez jakieś tam pojęcie o elektryce z 4packiem piwka, usiąść u niego w garażu i rozebrać na własna rękę fotele ( z tego co zauważyłem pokrowce z tylu mają zamki wiec chyba nie będzie ciężko tego ściągnąć) i zobaczyć może gdzieś jest kabel czy cus przetarte. 

Na chwilę obecna mruga,

chyba ze ktoś z kolegów koleżanek może zna jeszcze jakaś sztuczkę aby się tego pozbyć ( reset kompa nie pomaga robiłem) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam!

Jestem użytkownikiem Nissana Note E 11 ⁷i niestety kontrolka Air bag sprawiła mnie w zakłopotanie. Po manewrze że stacyjką sekwencja mrygania jeden długi/ ok3sek/ dwa krótkie/ ok 1 sek/ po ok 5 min. sekwencja zmienia się na 3 sek. Po ponownym uruchomieniu jest ok ale kolejne przywraca tryb awaryjny. Kostki po siedzeniem są ok... Teraz chyba do kompa podłączyć szukać błędu i ewentualnie Serwis.

Sprawdzałem po numerze vin, niestety wymiana poduszki  nie dotyczy mojego auta.

Macie pomysł co mógłbym zrobić innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 4.07.2013 o 05:46, Vito8282 napisał:

Kabelki trzeba połączyć i wywołać auto diagnostyke modułu bezpieczeństwa . Nie jest wymagana wizyta w servisie .

szczegóły w załączniku .

Pozdrawiam.

Auto diagnostyka poduszki Micra K12.txt

A ja mam pytanie. Czy w momencie „palenia papierosa czy jedzenia batonika” kluczyk ma być w pozycji ON i kontrolka ma przez ten cały czas mrugać w trybie awaryjnym? Czyli ile? Minuta? Dwie? A może ma być w pozycji ACC? Dochodzę do tej pozycji awaryjnej i dalej nie wiem co zrobić. 

Edytowane przez iNorb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja również podpinam się z podziękowaniami. Mechanik kazał mi wcześniej wymieniać airbag w fotelu. Komp nie widział błędu...Twoja podpowiedź celująco się sprawdziła. Zajęło mi to 5 minut. Micra K 13, Pozdrawiam :wave:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam mam problem z poduszkami nisan note po auto diagnozie odczytałem błąd 

1 długie 7 krótkie 2 krótkie 

gdzie szukać problemu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem czy to przypadek, ale drugi raz kontrolka poduszki zaczęła migać i drugi raz się to zaczęło w deszczowy dzień. Jak trzeci raz zacznie w tych samych okolicznościach, to będę pewny, że jest jakiś związek.

A czy ktoś się zastanawiał czy poduszki w ogóle zadziałają podczas jazdy z migającą kontrolką? Czy układ nie jest wtedy wyłączony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wczoraj upewniłem się, że to na 101% przewody pod prawym fotelem. Bo został przesunięty przed jazdą i kontrolka już nie molestuje. A kilka jazd od tamtego czasu już było.

Usterka identyczna jak w corsie D moich rodziców, tylko tam przesuwanie fotela powoduje zdzieranie izolacji przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...