Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tyomaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pochwalcie się albo pożalcie ile palą wasze Primery na mieście jak i na trasie. Podajcie silnik i styl jazdy.

Moja 1.6 QG16DE na mieście przy normalnej jeździe przy tych warunkach pogodowych pali 11 - 11,5l/100km

Edytowane przez Tyomaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QG16DE

LPG:

w trasie przy normalnej jeździe 90-100 km/h to 8,5 - 9 l lpg

na autostradzie przy prędkości 120-160 km/h to jakieś 10-11 l lpg

w mieście obecnie w obecnych warunkach przy nie do końca normalnej jeździe, tj. cisnę częściej niż nie to 12-14 l lpg

 

PB

jeszcze nie sprawdzałem tak dokładniej ale w lato na pełnym baku zrobiłem 700 km do zapalenia się rezerwy, jakieś 70% w trasie przy normalnej jeździe

Edytowane przez ksz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR20DE

LPG:

autostrada ok. 100 km/h: około 10l. czasem trochę mniej

autostrada 120-130 km/h: około 11l

miasto: 13-14l (Warszawa więc więcej korków niż jazdy)

 

zazwyczaj tankuję po jeździe mieszanej: 100 km autostrady 110-120 km/h + miasto 250 km, spalanie 12-13l. Tylko raz udało mi się uzyskać 8,5l, to było równe 100 km autostrady z prędkością 110 km/h, puste auto i bez klimy.

 

Na benzynie nigdy nie mierzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

W mieście 6,5 w trasie od 5.5 do 6. W sumie w mieszanej ok 6. Bez jakiegoś nie wiadomo czego wymyślania,dolewania do paliwa czy jazdy na autosradzie 70 km/h ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście 6,5 w trasie od 5.5 do 6. W sumie w mieszanej ok 6. Bez jakiegoś nie wiadomo czego wymyślania,dolewania do paliwa czy jazdy na autosradzie 70 km/h ;)

 

coś nie wierzę, dodałbym 1-1,5 litra do twojego wyniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

coś nie wierzę, dodałbym 1-1,5 litra do twojego wyniku

 

 

Masz prawo.  Tylko po co mam ściemniać? Ja nie należę do ludzi co chca zaimponowac niskim spalaniem auta. Wszyscy się dziwią że tak mało nawet ja ;)

A jak bardzo Ci zależy to jestem w stanie na mój koszt zaprosić Cie do mnie,zalać auto 18 litów i pojeździć z Toba 300 km. Ale warunek taki że jak wykręce te 6l//100 km to zwracasz mi całe koszty +mój czas stracony ;) Tak jestem pewny na ten samochód ;)

 

 

Zapraszam:

http://www.autocentrum.pl/dziennik-kosztow/nissan/primera/p11-144-1999793490/wydatki-paliwowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długa trasa była i sporo lałem na szybę więc się lampka zapaliła mało płynu do spryskiwaczy :)
To jest średnie spalanie w wp11.144 nie ma chwilowego. Na zdjęciu oczywiście spalanie z trasy jazda ECO do 120km/h no i oczywiście trzeba doliczyć jakieś 15% z racji tego że silnik wymieniny i siedzi VE więc wtryski troszkę wydajniejsze realnie wychodzi koło 6l/100km. W mieście realnie od 10l do 12l mierzone oczywiście sposobem (pełny bak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Na trasie do 100 km/h to realne może wyjdzie ok 6.5 l ;)
Miasto to się zgadzam 10-12 L/100.
Może i Ci wyszło te 6 nie mówie bo kurde mój tez jak na TD pali bardzo mało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto 12-14 litrów benzyny przy cięższej nodze

Trasa przy eko - 7l

Silnik 2,0 - 150km 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Miasto 12-14 litrów benzyny przy cięższej nodze

Trasa przy eko - 7l

Silnik 2,0 - 150km 

UZUPEŁNIJ PROFIL!!

W miejscu model wpisz jaki jaki silnik,moc i rocznik ;)

Pozdrawiamy i witamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...


 

Moja jeszcze dokłądnie nie wiem ile Pali - sprawdzę za tydzień a może ktoś mi powie jak sprawdzic na komputerze średnie spalanie ..? u mnie w miejscu gdzie u kolegi jest srednie spalanie mam temperature a w miejscu temperaturki ( u kolegi ) mam licznik km dziennych.. niestety nie bardzo wiem czy mam opcje spalania sredniego

Model p11.144 silnik 1,8

Edytowane przez alaniasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś mi powie jak sprawdzic na komputerze średnie spalanie

na koncu wajchy wycieraczek masz przycisk, ktorym zmieniasz to co pokazuje sie na wyswietlaczu - spalanie, godzina, srednia predkosc itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na koncu wajchy wycieraczek masz przycisk, ktorym zmieniasz to co pokazuje sie na wyswietlaczu - spalanie, godzina, srednia predkosc itp.

U mnie albo tego nie ma albo co gorsza nie działa :( chyba że trzeba potrzymac nie co dłużej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

rzeczywiście jak się przyjrzałem to masz racje :)

no ale tu już jest też z allegro http://allegro.pl/nissan-primera-p11-98-przelacznik-zespolony-euro-i3109469327.html

post-17815-0-66338900-1365613979_thumb.jpg

Edytowane przez PrzeRuSco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalka sekwencja 2 letnia:

 

Obecnie tej zimy:

Miasto krotkie odcinki         14-16l LPG

Autostrada ~120-130kmh   11-12l LPG

Trasa ~100-110kmh           10-11 LPG

 

Przy spokojnej jezdzie w trasie komputer potrafi pokazywac ponizej 7l/100km (+ 1-2l przeliczajac na LPG).

Tej zimy na miejskich odcinkach 500m czy 1000m potrafil wskazac i 18l/100 czyli kolo 20l gazu :D

 

Jak sie jezdzi tak auto spala. Ja jezdze dosc dynamicznie, ale nie cisne na okraglo do odciecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@up

komputer kłamie na LPG, nie wierz mu :) swoją drogą sporo tego gazu bierze Ci w mieście.

U mnie miasto ~12l LPG/100, autostrada 120-140km/h 9-10l LPG/100, 140-160 12l LPG/100, czyli w sumie nieźle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...