Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tyomaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jazda mieszana 11-12L gazu

trasa 7-10L zależy od jazdy

gaz drugi rok Kme ogólnie autko niezniszczalne i niezawodne i brak korozji co cieszy mnie niezmiernie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

SR20DE + LPG

 

trasa 80% - miasto 20% - 8-9 litrów LPG

przy cięzkiej nodze 10-11

 

Komputer pokazuje spalanie na poziomie 7,3 litra

Edytowane przez misq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Żona jeździ n15 1.4b/g i robi dziennie koło 90km i w weekndy jeździmy też ekonomicznie nim . Rocznie koło 30kkm.

Spalanie jest 8l gazu/100km :) na zbiorniku robimy 400km w wchodzi przy całym wyjeżdżonym 32,5l gazu. Czasami mniej km.Ale i tak ekonomicznie :)

A moim p11 td spalanie jest 7l.Głównie krótkie trasy i czasami gdzieś dalej. Żeby go nie zamulić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Dziś goniłem Primerke do Wrocka na A4- cały czas 150 km/h i po zatankowaniu 24 litrów zrobiłem na tym 380 km w tym 230 km na autostradzie z właśnie takimi prędkościami :)

Wiedziałem że moja Primcia jest wyjątkowa i inna niż wszystkie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś goniłem Primerke do Wrocka na A4- cały czas 150 km/h i po zatankowaniu 24 litrów zrobiłem na tym 380 km w tym 230 km na autostradzie z właśnie takimi prędkościami :)

 

Wiedziałem że moja Primcia jest wyjątkowa i inna niż wszystkie ;)

Nie wiem co w tym dziwnego - średnie spalanie w granicach 6,5 litra, jak byś zrobił 480km na 24l ON to wtedy można się cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Nie wiem co w tym dziwnego - średnie spalanie w granicach 6,5 litra, jak byś zrobił 480km na 24l ON to wtedy można się cieszyć.

Owszem ale przy takiej prędkości to żaden passat nie wykręci takiego wyniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś pomyliłeś, albo masz cos nie tak z silnikiem  ;)

silnik dobry, chodzi bez zarzutu, ale robiłem test na autobanie, i z max prędkością jechałem na pełnym baku, i na cpn leje te 16 litrów, sam sie ździwiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie ;d

Coś nie tak ;)

Ten silnik nie może tyle spalić ;)

Cos na banka źle zrobiłes ;)

Daje łeb uciąć ;)

jutro jadę w trasę i robię ponowny test, albo nie bo turbo sądzie, a już raz mi siadło. nie chcę Primki zajeżdżać :)   sprawdzę ile spali przy 140/kmh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Zrób tak.
Jak się zapali rezerwa to skasuj zaraz licznik,jedx na stacje i zalej 15 litrów.
Wyjedź na Autostrade i zobacz na ile Ci to starczy przy prędkości ok 140km/h.
Wtedy bedzie miarodajne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

 

Masz prawo.  Tylko po co mam ściemniać? Ja nie należę do ludzi co chca zaimponowac niskim spalaniem auta. Wszyscy się dziwią że tak mało nawet ja ;)

A jak bardzo Ci zależy to jestem w stanie na mój koszt zaprosić Cie do mnie,zalać auto 18 litów i pojeździć z Toba 300 km. Ale warunek taki że jak wykręce te 6l//100 km to zwracasz mi całe koszty +mój czas stracony ;) Tak jestem pewny na ten samochód ;)

 

 

Zapraszam:

http://www.autocentrum.pl/dziennik-kosztow/nissan/primera/p11-144-1999793490/wydatki-paliwowe

W kwestji spalania ,zgadzam się z kolegą mierzone w trasie ,bez zbędnych szarży do 130km  ,6 litrów w mieście nie sprawdzałem. Primera 2.0 D. bez ściemy ,sam byłem zdziwiony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

ALe w p10 masz 2.0 D bez turbo ;)

75 KM roboty nie robi (moje 90 zresztą tez nie) i nie ma co wymagać.
Ale do normalnego poruszania się i te 150km/h na autostradę wystarcza.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam P11 z 98r. Silnik to 2.0 16v benzynka bez gazu. Samochód ma 130 koników  a spalanie na komputerku w trasie pokazuje 6.6 l/100 km. W moim normalnym cyklu pali 7 l/100 km. Czy to spalanie podawane przez ten wyświetlacz jest miarodajne ? Bo np. zasięg na zbiorniku trochę kantuje więc czy to możliwe żeby samochód z taką mocą tyle palił ?   

Edytowane przez halucynek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej 10 litrów od rezerwy i zobacz ile na tym zrobisz do kolejnego zapalenia rezerwy. najlepsza metoda.

Witam

To jest zły pomysł ponieważ rezerwa zapali się zaraz po tym jak pływak się obniży czyli nie koniecznie spalisz 10 litrów tylko np. 7 bo będziesz jechać pod górkę lub gdy będziesz miał bardziej obciążony tył. Jak bardzo chcesz wiedzieć ile auto pali. Zatankuj do pełna na jakieś sprawdzonej stacji paliw pojedz gdzieś w trasę ( a najlepiej aby dobrze się liczyło wyzeruj licznik ). Mając na myśli trasę mam na myśli np. odcinek dłuższy około 50 km-100km z zastrzeżeniem abyś wrócił na tą samą stacje i też się zatankował do pełna i najlepiej z tego samego dystrybutora oczywiście było by wskazane aby wsiąść pod uwagę czy pozbyłeś się wszystkich nie potrzebnych rzeczy(magazyny do czytania ulotki i itp.)z samochodu(przed jazdą) oraz czy miałeś pasażerów i bagaż.

Pozdrawiam

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Kolego Jak nie rozumiesz co napisałem to nie zabieraj głosu,albo przemyśl 5 razy zanim napiszesz że coś jest złe.
Pływak nigdy sie nie obniży inaczej jak jest ustawiony.


Kasujesz licznik w moencie zapalenia rezerwy .
Jedziesz na stacje,tankujesz 10 litrów paliwa i jeździsz do kolejnego zapalenia rezerwy.
Powiedzmy że zrobiłeś 140 km.

10/140 i liczba druga po przecinku daję Ci ilośc litrów.
A dokładniej wyjdzie 7,14 L/100 km.

Najlepsza metoda.

Tankowanie do pełna nie daje dakiego efektu i jest rzadziej stosowane z prostego powodu.
Musisz wydac kupe kasy a i istenieje duża różnica w ilość dotankowanego paliwa.

Ja zawsze jak litrażuje samochód to stosuje metodę 10 litrów i zawsze sie zgadza.

Chodzi tez o ilość paliwa jaką normalnie auto spala w meiszanym a nie że ktos powyciąga jak napisałeś ulotki.
Bez sensu.
To ma byc mieszana ilość spalanego paliwa a nie laboratoryjne badanie ilości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...