Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony jakie rozmiary


Glorusek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy samochód który otrzymuje homologację w Unii Europejskiej musi zaniżać prędkość. Taki jest wymóg otrzymania homologacji.

Unia wydała na to specjalny dokument (chyba nawet dostępny we wszystkich językach krajów, które wchodzą w skład UE).

Zaniżanie prędkości wskazań nie jest błędem prędkościomierza, ale zamierzonym działaniem.

Pisał kiedyś o tym tutaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywistość jaką doświadczam realnie od lat  jest  taka,ze na ogół prędkość jest zawyżana.

Ja bynajmniej we wszystkich autach jakimi jeździłem przez ostatnie 20 lat stwierdziłem zawyżanie prędkości.

Obecny X-trail T31 zawyża na homologowanych oponach 215/60/17 o ok.7-8 km/h

Jeżdżę od kilku lat na 215/65/17 ,nadal zawyża ale to jest już wartość bardzo minimalna~~+2km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szanownych posiadaczy  T30.

Przebrnąłem przez wątek ale nie mogę znaleść jednoznaczej odpowiedzi - czy 225/65/17 ( np SJ6) wejdzie do T30 bez modów ?

Obecnie mam 215/60/17 ale po pierwsze opony są w lichym stanie a po drugie nadkole jakieś takie puste się wydaję :)

  Z tego co czytalem to 225/70/16 daje 721.4 mm a 225/65/17 to 724.3 mm, więc róznice groszowe ale znając życie to...

Pomożecie ?

Edytowane przez Ulepek
Składnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie piszę ten post z prośbą o pomoc w doborze rozmiaru opon do t30 obecnie jeżdżę na oponach w rozmiarze 215/75r15 i te koła wydają się być małe a mam do kupienia koła wraz z oponami z Murano w rozmiarze 235/60r18 tylko nie wiem czy zmieszczą się opony za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuję 

Edytowane przez Maciekc90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2019 o 19:17, Maciekc90 napisał:

Witam serdecznie piszę ten post z prośbą o pomoc w doborze rozmiaru opon do t30 obecnie jeżdżę na oponach w rozmiarze 215/75r15 i te koła wydają się być małe a mam do kupienia koła wraz z oponami z Murano w rozmiarze 235/60r18 tylko nie wiem czy zmieszczą się opony za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuję 

Raczej nie wejdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2019 o 16:47, piotrek3 napisał:

Rzeczywistość jaką doświadczam realnie od lat  jest  taka,ze na ogół prędkość jest zawyżana.

Ja bynajmniej we wszystkich autach jakimi jeździłem przez ostatnie 20 lat stwierdziłem zawyżanie prędkości.

Obecny X-trail T31 zawyża na homologowanych oponach 215/60/17 o ok.7-8 km/h

Jeżdżę od kilku lat na 215/65/17 ,nadal zawyża ale to jest już wartość bardzo minimalna~~+2km/h.

Mój t30  na 215/60/17   i prędkościomierz przekłamuje  jakieś 5-7km zależnie od prędkości w stosunku do prędkości z GPSa czy odczytywanej z gniazda OBD2 ( co świadczy o tym ,że silnik widzi prędkość idealną ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wydaje mi się czy to bieżniki?  Hamowaniem chyba szału nie ma? Strzel fotę całego auta jak się prezentuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Próbowałeś w jakimś błotku tymi oponkami jechać? Też myślałem o bieżnikach tego typu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
2 godziny temu, micho napisał:

Witam . Czy opony 215/85 R16 wejdą bez problemu do x traila 2002r 2.0pb ?

Nie wejdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...