Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Trzy otwory pod maską proszą się o kratkę tuningową.


ziuka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w Polsce ktoś rozwiązał problem pustych otworów przez które widać nie ciekawą chłodnicę klimy?

Można kupić na rynku amerykańskim maskownicę do samodzielnego montażu, ale cena jest też amerykańska. Na stronach forum nissana hiszpańskiego są pokazane rozwiązania tego problemu,lecz

trzeba tam rozebrać cały przód.Może ktoś ma pomysł na prostszy montaż ?.

I jeszcze pytanie czy takie zamaskowanie  tych otworów nie spowoduje problemów z gwarancją? 

Edytowane przez ziuka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie gwarancji wyslij zapytanie do Nissana będzie pewna odpowiedz.

Wrzuć zdjecia jak to wygląda!

 

ps.zmień tytuł posta... "otwory pod maską" jest mylący, chodzi o otwory wentylacyjne w dolnej części zderzaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeszkadzają Ci te otwory muśisz kupić siatkę "tjunningową), to nie jest drogie.

Wycięcie siatki i dopasowanie tego do otworów nie sprawi problemu.

Przyklejenie tego jakimś silikonem czy klejem do wewnętrznej strony zderzaka podobnie, wykonalne.

Wydaje mi się, że możesz mieć problemy z gwarancją jak siatkę przymocujesz do skraplacza/chłodnicy a tak to co najwyżej do zderzaka, pytanie czy w plastikowym zderzaku może Ci się coś zepsuć ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o zepsucie czegokolwiek, lecz o przepływ powietrza. Siatka tuningowa umieszczona oczywiście na zderzaku na pewno w jakimś stopniu je ograniczy, i  to może być pretekstem dla dealera do kwestionowania ewentualnych zgłoszeń reklamacyjnych.

 

 

Edytowane przez ziuka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Dzisiaj zamontowałem osłony chłodnicy w nowym nabytu mojej Żony

 

Autko to NISSAN JUKE 1.6 CVT 4x4 190KM TEKNA oczywiście od Pana Bartka N. z Gdańska :).

 

Osłony kupione na e-bay, koszt całkowity ok 200zł z cłem i przesyłką, czas montażu 30 minut.

 

Efekt pozostawiam do oceny :dribble:

 

post-58300-0-65246900-1369844315_thumb.jpg

 

post-58300-0-66376200-1369844339_thumb.jpg

 

post-58300-0-45316400-1369844365_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj zamontowałem osłony chłodnicy w nowym nabytu mojej Żony

 

Autko to NISSAN JUKE 1.6 CVT 4x4 190KM TEKNA oczywiście od Pana Bartka N. z Gdańska :).

 

Osłony kupione na e-bay, koszt całkowity ok 200zł z cłem i przesyłką, czas montażu 30 minut.

 

Efekt pozostawiam do oceny :dribble:

 

attachicon.gif20130529_171029.jpg

 

attachicon.gif20130529_171052.jpg

 

attachicon.gif20130529_171018.jpg

 

gdybym nie czytał ,że to własna inwencja to pomyślłabym ,że to fabryka :)

 

takie coś w naszych warunkach powinno być dostepne w akcesoriach :)

Edytowane przez BartoszN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj zamontowałem osłony chłodnicy w nowym nabytu mojej Żony

 

Autko to NISSAN JUKE 1.6 CVT 4x4 190KM TEKNA oczywiście od Pana Bartka N. z Gdańska :).

 

Osłony kupione na e-bay, koszt całkowity ok 200zł z cłem i przesyłką, czas montażu 30 minut.

 

Efekt pozostawiam do oceny :dribble:

 

attachicon.gif20130529_171029.jpg

 

attachicon.gif20130529_171052.jpg

 

attachicon.gif20130529_171018.jpg

Witam !

 

Osłona wygląda b. dobrze, chroni chłodnice przed uszkodzeniami, wypełnia puste "oczodoły" Juka, powinna być montowana fabrycznie. Na e-bayu niestety nie znalazłem. Może ktoś ma inne namiary na osłonę w podobnej cenie?

 

Pozdrawiam Jukowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.customcargrills.com/proddetail.asp?prod=11_Nissan_Juke

 

Cena 39$

 

Koniecznie trzeba z nimi negocjować koszty wysyłki, automat wstawia 50$ za wysyłkę i wtedy cena zabija.

 

Cło mi naliczyli w Polsce 33zł

 

Dostawa ok 7 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

http://www.customcargrills.com/proddetail.asp?prod=11_Nissan_Juke

 

Cena 39$

 

Koniecznie trzeba z nimi negocjować koszty wysyłki, automat wstawia 50$ za wysyłkę i wtedy cena zabija.

 

Cło mi naliczyli w Polsce 33z Dostawa ok 7 dni

Zdecydowałem się po zdobyciu szczegółowej instrukcji demontażu dolnej części zderzaka samodzielnie założyć osłonę chłodnicy.

Zadanie to  okazało się  b. łatwe do wykonania - demontaż około 20 minut , montaż około 15 minut plus czas na umocowanie aluminiowego grilla. Koszt to niecałe 30 złotych - aluminiowa siatka ( 100 / 33 cm.) plus klej też około 30 zł.

Po zdjęciu dolnej części zderzaka okazało się że radiatory chłodnicy są kilku miejscach dość mocno uszkodzone (powgniatane)

chyba przez kamienie, oraz zapchane przez większe owady.Brak siatki jest b. poważnym błędem producenta, który powinien

pokryć koszty jej założenia, oraz koszty ewentualnych awarii które wynikły by z powodu ich braku.

Załączam zdjęcie osłony chłodnicy.

 

 

 

post-63487-0-83277800-1379947077_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się po zdobyciu szczegółowej instrukcji demontażu dolnej części zderzaka samodzielnie założyć osłonę chłodnicy.

Kolego jeśli dysponujesz instrukcją demontażu to się podziel. Na pewno wielu osobom pomoże. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatki szumia przy wyrzszych predkosciach , w zime moga sie oblodzic i odciąć chłodzenie moga sie tez zapchac lisciami, opór powietrza jest pochlaniany przez dziurki :) kiedyś miałem i już nie założe ale zależy kto i co lubi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się po zdobyciu szczegółowej instrukcji demontażu dolnej części zderzaka samodzielnie założyć osłonę chłodnicy.

Zadanie to  okazało się  b. łatwe do wykonania - demontaż około 20 minut , montaż około 15 minut plus czas na umocowanie aluminiowego grilla. Koszt to niecałe 30 złotych - aluminiowa siatka ( 100 / 33 cm.) plus klej też około 30 zł.

Po zdjęciu dolnej części zderzaka okazało się że radiatory chłodnicy są kilku miejscach dość mocno uszkodzone (powgniatane)

chyba przez kamienie, oraz zapchane przez większe owady.Brak siatki jest b. poważnym błędem producenta, który powinien

pokryć koszty jej założenia, oraz koszty ewentualnych awarii które wynikły by z powodu ich braku.

Załączam zdjęcie osłony chłodnicy.

 

 

Zawsze mozna załozyc siatke z wiekszymi otworkami jest tego masa tyle ze nie da sie załozyc całego arkusza bynajmniej u mnie a to dla tego iz patrzac od przodu na auto lewy otwór jest krutszy niz 2 pozostałe wiec trzeba wycinac z tej siatki 3 otwory oddzielnie i matowac je aby kazry był w tej samej odległosci od krawedzi zderzaka aby to fajnie wygladało nie wiem jak jest u was moze własnie zeby tego nie zatykac zrobili różne otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-63487-0-91585600-1380285795_thumb.jpg

Kolego jeśli dysponujesz instrukcją demontażu to się podziel. Na pewno wielu osobom pomoże. Z góry dziękuję

 

Bardzo proszę - załączam instrukcję. Proszę o mały plusik.

 

Pozdrawiam.      

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Czy próbował ktoś montować tego typu siatkę w Juku po lifcie?

Niestety kształt jest tu całkiem inny, a najgorsze że w miejscu montażu plastik nie jest w jednej płaszczyźnie.

Nie bardzo wiem jak podejść do tematu, a strasznie mnie te dziury drażnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...