Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej do silnika 1.6 115 KM


Alfi911
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje informacje jaki jest oryginalny olej Nissana do Tiidy 1.6 115 KM bo kupiłem auteczko i muszę wymienić olej silnikowy 

ale nie wiem na jaki.

Serwisy leją:

- Shell Helix Ultra Extra 5W30 

- Shell Helix Ultra 5W40

- Shell Helix Plus 10W40

Gdzieś na tym forum ktoś pisał o Castrolu.

Generalnie syntetyk.

Ja jeżdżę na Shell Ultra 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie 5W30  API: SL -SM  ACEA: A1/B1 A3/B3 a najlepiej lekko bieżny A5/B5 , C2 LUB C3

tak zaleca instrukcja,co do marki to już sam zdecyduj.

Co do wypowiedzi wyżej ,to Shell Ultra 5W30 ,bez extra(ten lepszy do K9K-Diesel) Super oleje robi np.MILLERS,MOTUL i jeszcze parę innych firm

tu masz temat :

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/79288-jaki-olej-do-silnika-16-benzyna/?hl=%2Bjaki+%2Bolej

Oczywiście w oryginale nissan zaleca "swój" olej,ale cena powala

http://sklep.bemo-motors.pl/nissan/product_info.php?products_id=83

http://sklep.bemo-motors.pl/nissan/product_info.php?products_id=84

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a jeżeli od dwóch lat ktoś tankuje Castrol Magnatec 10W60 to co ja mam zrobić w tej chwili na jaki moge zmienić olej żebny było dobrze bo naprawde KOSMOS. 

 

Dziękuje wszystkim za poświęcony czas. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a jeżeli od dwóch lat ktoś tankuje Castrol Magnatec 10W60 to co ja mam zrobić w tej chwili na jaki moge zmienić olej żebny było dobrze bo naprawde KOSMOS. 

 

Dziękuje wszystkim za poświęcony czas. Pozdrawiam 

Przypuszczam, że Twój nissan nie jest zajeżdżony więc możesz kupić zalecany przez serwis olej 5W30 lub 5W40 dowolnego producenta. Może być np: Castrol Magnatec 5W40, Shell, Elf, Total. Motul itp.

Edytowane przez JacekJQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość rootmaster

Witam,

Ja zalewam MOTUL 8100 ECO-CLEAN C2 5W30, a oto krótki opis:

Gdy silnik jest ciepły odkręcamy śrubę na misce olejowej (taka wystająca skierowana w kierunku tyłu samochodu z tego co pamiętam rozmiar - 17), odkręcamy górny wlew oleju aby spokojnie powietrze mogło sobie napływać, odkręcamy filtr oleju bo oczywiście należy go wymienić (ja stosuje Mann W67/1) który znajduje się z przodu silnika i od dołu idzie go ładnie odkręcić, gdyby trzymał mocno to należy posiadać klucz do odkręcania filtrów oleju ogólnie dostępny.

Później tylko zakręcamy nowy filtr (ręką wg wskazówek na filtrze do lekkiego oporu + 3/4 obrotu), zakręcamy śrubę z dołu (ja nie wymieniam podkładki miedzianej chociaż zalecają jej wymianę) i zalewany nowy olej wg wskazań bagnetu, zapalamy na chwilę silnik aby olej dotarł do filtra, odczekujemy jakieś 15 min i ponownie dolewamy do żądanego poziomu.

Pozdrawiam

 

Edytowane przez rootmaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam mam auteczko Nissan Tiida 1,6 110 koników. Zakupiłem olej Castrol Edge 5W-40 i pytanie do was ile oleju miesci się w silniku bo butelka posiada 4 litry i niewiem czy dokupic jeszcze 1 litr zeby nie zabrakło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam auteczko Nissan Tiida 1,6 110 koników. Zakupiłem olej Castrol Edge 5W-40 i pytanie do was ile oleju miesci się w silniku bo butelka posiada 4 litry i niewiem czy dokupic jeszcze 1 litr zeby nie zabrakło. 

 

Wystarczy. Ilość oleju w instrukcji jest podana dla SUCHEGO silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie szkoda ci silnika zalewać takim syfem jak Castrol !?

Castrol to syf nad syfy dobry ale do silnika ursusa tam zaszlamienie nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda się brudzić - często przy kupnie oleju jest darmowa wymiana - i nie ma wtedy problemu co zrobić ze zlanym olejem.

Radzę nie zapomnieć o wymianie filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie szkoda ci silnika zalewać takim syfem jak Castrol !?

Castrol to syf nad syfy dobry ale do silnika ursusa tam zaszlamienie nie przeszkadza.

Jeżdżę na Castrolu już czas jakiś i jakoś nie narzekam... Czy Ty aby nie przesadzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak przesadzam, a szlam to z powietrza się odkłada w silnikach  na Castrolu  :)

Nie bronię Castrola lecz to co piszesz to gruba przesada. Castrol produkuje olej niczym nie wyróżniający się spośród innych olejów silnikowych.Przez kilkanaście lat Castrola używa mój ojciec i żadnego szalmu w silniku nie ma. Szlam robi się  z każdego oleju jeżeli do silnika dostaje się płyn chłodniczy. Przypuszczam, że to co piszesz to taki "marketing szeptany" często uprawiany na forach internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do serwisu ASO Toyota to powiedzą ci czym grozi zalewanie silników wspaniałym Castrolem .

Bo tam właśnie było najwięcej zatarć silników na gwarancji na wspaniałym Castrolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do serwisu ASO Toyota to powiedzą ci czym grozi zalewanie silników wspaniałym Castrolem .

Bo tam właśnie było najwięcej zatarć silników na gwarancji na wspaniałym Castrolu.

 

Rynek podróbek świetnie funkcjonuje a kanałami dystrybucji są portale aukcyjne i niestety niektóre hurtownie.  Dotyczy to RÓWNIEŻ pewnie Castrola i innych popularnych marek olejów silnikowych. Jak ktoś ma pecha to się na pustyni utopi.

...

Wyobraź sobie zadzwoniłem do dwóch ASO Toyoty w Krakowie. I nie potwierdzają rewelacji o zacieraniu silników w toyotach...

 

Do czego to doszło! Bronię opinii produktu, znienawidzonego przez mnie, koncernu BP. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Warszawie były zatarcia głośno było o tym i Toyota zrezygnowała z Castrola .

Na forum o szlamie z Castrola też kupa materiału do czytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, akurat były problemy w niektórych silnikach mi toyoty, ale to dotyczyło "magnatec*u" a EDGE to zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy by to nie był Magnatec czy Edge to nie nalał bym tego nawet do kosiarki.

Jezdziłem w hurtowni motoryzacyjnej i dostarczałem 200l beki oleju,prosto z Holandii Shela i Mobila1  do serwisów samochodowych.

I wydziałem na własne oczy! zalepione silniki szlamem,  były od wspaniałego Castrola.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój ojciec leje do swojego Seata Toledo 1,9 TDi bez filtra cząstek stalych Castrol Edge i samochód jeszcze jeździ. Może faktycznie warto zajrzeć pod pokrywe chociaż przy wymianie oleju nic złego nie było nigdy widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz jak dekiel zaworów zdejmiesz  :)  .

Ja mam pierdolca i odkręcam koreczek wlewu oleju i latarką je bitną sobie świece i patrze na klawiaturę .

Na Mobil1 zmienianym co 9000 km błyszczy jak bym świeżo ropą wymywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz jak dekiel zaworów zdejmiesz  :)  .

Ja mam pierdolca i odkręcam koreczek wlewu oleju i latarką je bitną sobie świece i patrze na klawiaturę .

Na Mobil1 zmienianym co 9000 km błyszczy jak bym świeżo ropą wymywał.

Na forum avensisa ludzie piszą, że i Castrol Magnatec i Mobil 1 zasyfia silniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuje Mobil1 5w50 od 1994 roku w silnikach-Polonez,Volvo,Opel,Fiat,Nissan żaden nie miał szlamu i awarii.

W służbowych Fiat,Iveco,Mercedes ,Ford szlamu nie widziałem i nie widze.

A jeśli kupią ludzie olej z Aledrogo a nie Hurtowni olejów to nie ma co się dziwić że cuda się dzieją w silnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia gdzie kupują  :) .

 

Kupując w hurtowni mamy pewność oryginalnego pochodzenia oleju i tam nikomu się nie chce kombinować bo nie mają czasu!! 

Ja jako stały klient w swojej hurtowni za bankę 4l Mobila1  5w50 prosto z Holandii płace 100zł .

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...