Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

KME GOLD - Regeneracja


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trafił się GOLD do regeneracji, czyli odrazu zrobiona instrukcja obrazkowa co i jak trzeba zrobić i wymienić, wadą tego reduktora jest jego rozszczelnienie, i trzeba co jakiś czas skręcać śruby, podczas regeneracji, warto zrobić przeróbkę, na niezależne skręcanie dekli, zyskujemy odrazu niezależność w naprawach, czyli jak padnie membrana gazowa, to nie ma konieczności ruszania części wodnej. 

Przy okazji wymiana FFC, nie zapomnieć o oringach w środku obudowy 

Miłrej lektury i oglądania  w razie pytań, to śmiało :D

P1040997.JPG

P1040998.JPG

P1040999.JPG

P1050001.JPG

P1050002.JPG

P1050003.JPG

P1050004.JPG

P1050005.JPG

P1050006.JPG

P1050007.JPG

P1050008.JPG

P1050009.JPG

P1050010.JPG

P1050011.JPG

P1050012.JPG

P1050013.JPG

P1050014.JPG

P1050015.JPG

P1050016.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz u mnie jeździ gold, i przy OPTIMIE daje radę :D , nie chcę pokazywać drastycznych przeróbek, bo to ma być coś na zasadzie poradnika, jak zaoszczędzić :D a wiesz, że nei każdy chce dłubać, tylko zmienić i tyle, drops wklejony, powinno byc OK, u mnie nie ma problemów, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

u mnie gold teraz i powiem, ze jest OK :D 

ta hybryda to nie silvery tylko TUR-y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jakieś jaja pali mi mniejszy bezpiecznik ,,,5A

sprawdź czy wszystko OK, przy EZ, jak tak, to podmień z Dominikiem steroniki i zobacz czy dalej to samo, może w sterowniku się coś uwaliło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Bardzo jasne i przydatne "foto story".

Mam tylko dwa pytania:

 

1. Jakiego kleju użyć do wklejania "dropsa"?

2. Jedna ze śrub jest opisana jako "regulacja ciśnienia". Czy po złożeniu reduktora na zestawie naprawczym trzeba takiej regulacji dokonać?

 

Pozdrawiam



I jeszcze trzecie pytanie:

 

3. Czy KME podaje momenty dokręcania poszczególnych śrub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. kropelka lub podobny

ad2. powinno się podpiąć i sprawdzić/wyregulować, ale jak nei ruszałeś śruby to można zaryzykować, choć ja tego nie powiedziałem jak coś :D :D :D 

ad3. nie wiem, poza tym, jak widzisz jest zmiana na niezależne dwie strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Przykleiłem cyjanopanem i wygląda, że jest OK. A tak na marginesie: dlaczego wskazane jest przyklejenie "dropsa"? Całość trzyma się kupy dość mocno?

 

Ad 2. Śruby od ciśnienia nie ruszałem i wygląda na to, że całość instalacji pracuje dobrze. Tzn. dużo lepiej w przedziale 2K-3K obrotów niż wcześniej. Ale syfu ze środka reduktora wymyłem co najmniej kieliszek. No i wreszcie nie puszcza mi LPG do atmosfery na śrubach! Dla pewności podjadę jutro do warsztatu, podepniem kompa i sprawdzimy odczyty oraz mapy. 

 

Ad 3. Dokręciłem "na czuja" i zabezpieczyłem Locktite 243, bo te śruby chodziły jak na mnie zbyt luźno. Niestety, nie miałem pod ręką gwintowarki w pasującym rozmiarze.

 

Po regeneracji przejechałem właśnie około 60 km i wszystko hula tak, jak powinno :). Jako, że LPG od jakiegoś czasu dawało po tyłku, to zostało mi w baku ponad 100 litrów benzyny zatankowanej "na wszelki wypadek". Jeep się chyba po...ra ze szczęścia :lol:  :lol:  :lol:  

 

Raz jeszcze dzięki za przejrzyste "foto-story"  :punk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać wszystkich bo to mój pierwszy post na Waszym forum. Dzięki za fotorelację , dziś zabieram się za regenerację mojego golda (przestał wyrabiać termicznie - temp. przełączania 30*C i zaraz po przełączeniu nie chodzi na wszystkie 5 cylindrów, zaczyna dopiero po nagrzaniu do 50-60*C :/  ) Zastanawiam się nad jedną sprawą czy to że reduktor mam odwrócony ( tzn. zamontowany do góry elektrozaworem ) nie powoduje zapowietrzenia mojego golda  . Przy czym zaznaczam ze jeżdże na tej instalacji od 4 lat więc nie są to problemy od zawsze.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie reduktor musi być winny, jak masz EZ w redku to musi być do góry inaczej może się zacinać z czasem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok czyli powiedzmy że jest zamocowany w aucie prawidłowo ( sam reduktor poniżej poziomu płynu ) czy Twoim zdaniem bez problemu powietrze z niego zostanie wypchnięte przez płyn wraz z obiegiem czy jest opcja ze mam teraz zapowietrzony układ ( bo ostatnio spuszczałem płyn ) 

Patrząc na budowę strony wodnej przychodzi mi na myśl że za każdym razem gdy spuszczam płyn z układu to aby dobrze odpowietrzyć reduktor powinienem na pracującym silniku choć na chwile obrócić go króćcami wodnymi do góry tak aby powietrze z niego całkiem wyszło .

Edytowane przez Nimnul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie myślę aby tam tworzyła się aż taka poduszka powietrzna, która powodowała by Twoje objawy, a jak temp  w programie?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy z laptopem wszystko wygląda OK, odnoszę wrażenie ze mimo iż w programie temperatura reduktora i gazu jest OK ale tak jak by reduktor w pewnych sytuacjach podawał zmrożony gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze czy może to być wina np. brudnego elektrozaworu na reduktorze bo zauważyłem jak by przepływ gazu pomiędzy zbiornikiem a reduktorem był strasznie słaby. Przykładowo po wyjeżdżeniu gazu do totalnego zera, podjeżdżam pod stację , auto jest oczywiście rozgrzane tankuję LPG i odpalam auto na PB po pięciu  sekundach przełącza się na gaz i ... kuleje po czym awaryjnie przełącza się z powrotem na  PB. I tak potrafił ostatnio kilka razy zrobić aż zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem zawór na butli nie jest tylko lekko odkręcony :/   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor wyczyściłem, o dziwo nie był zasyfiały ( jutro wrzucę fotki ) Jest prawdopodobnie poprawa (przejechałem dopiero 20 km auto nie zgasło ani razu ) natomiast nadal jest problem ( który już kilka dni temu występował ) po zagaszeniu ciepłego auta i próbie odpalenia go za ok 5 minut auto po przełączeniu na LPG praktycznie gaśnie i przełącza się na PB do jakiegoś trybu awaryjnego bo kolejne próby przełącznia od razu kończą się piskiem i czerwoną kontrolką. Musze gasić auto żeby centralka "zgubiła błąd" i dopiero po 3 razie udaje mu sie przejść na \LPG - ( długo migają kontroli podczas przełącznia )   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką masz instalację?? moze podłącz fejsa i zobacz co się dzieje, tak to wróżenie z fusów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja to Zenit JZ-2009 z wtryskami Hana 2100 czerwonymi , w instrukcji szybkie miganie czterech kontrolek oznacza "automatyczne przejście na gaz".
I tak powinnno być ale zazwyczaj trwa to sekundę a wczoraj migały kilka sekund az wskoczył ten bład. Dziś jadąc do pracy nie miałem żadnych problemów więc może to był jakiś przypadek. A oto foto relacja z mojej wczorajszej pracy:

zdjecie%201.JPG

 

zdjecie%202.JPG

zdjecie%203.JPG

zdjecie%204.JPG

zdjecie%205.JPG

zdjecie%206.JPG

zdjecie%207.JPG

zdjecie%208.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a "dropsa" wkleiłeś???



sprężyny tez czyściłeś, czy takie były ładne :D po rozkręceniu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczone zdjęcia są zrobione zaraz po rozkręceniu ( tylko 2,3 i 4 zdjęcie jest po wstępnych czyszczeniach ) później juz nie robiłem zdjęć byłem za bardzo brudny :-p i wk..... bo urwałem zaślepkę mosieżną od zaworu bezpieczeństwa ( ta z nietypowym gwintem 12x1 :) ) i tu przestroga dla innych - NIE DOKRĘCAJCIE  JEJ ZA MOCNO !!!

Dropsa nie wklejałem, fabrycznie nie wyglądało aby był wklejony zresztą pytałem znajomego instalatora i nie zalecał tego manewru więc drogą losowania zrobiłem bez wklejania :)

 

Jako sprężyny miałeś na myśli drut z czwartego zdjęcia ?? To jest świeżynka - wczoraj go tam wsadziłem - patent rodem z lpg-forum.pl :) Już dawno miałem zamiar to zrobić. 

Edytowane przez Nimnul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...