Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Drążki skrętne mocowania Terrano I Terrano II ?


lotti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na tym forum zacznę wiec od dzień dobry ,cześć i czołem ... witam wszystkich i proszę o pomoc w temacie drążków skrętnych w Nissanie Terrano I WD21 1993r 2,7td, w ostatnim czasie przesiadłem sie z ciut przerobionego Samuraja na Terrano i w pierwszej poważnej próbie terenowej ukręciłem drążek , drążek wygląda na dobry natomiast obrócił się w mocowaniu pod ramą (tym z regulacją) nr.serwisowy części to 54211, pytanie czy trzeba wymienić oba drążki , czy wymienić całość czy tylko mocowanie ,zęby drążka sa minimalnie przytarte i czy pasują drążki i mocowania od terrano II lub czegoś innego . Z góry dziękuję za pomoc.

 

                                                                                                             Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównaj tutaj:

http://nissan4u.com/parts/

 

...klikniesz na nr części poniżej rysunku i pokaże od czego pasują

u siebie wymieniałem pojedynczy drążek ale od tego samego modelu, na drążku masz wybite "R" lub "L"...i to musi się zgadzać

Edytowane przez lemmy69
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może lepiej rozejrzyj się za używkami, bo te serwisowe ceny to... :0recourse:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może brakuje jednego 0 :)

albo to jedyna rzecz w nissanie w normalnej cenie

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena w Nissanie w Krakowie 245zł   za mocowanie przy ramie z regulacją, cały czas zastanawiam czy może nie podeszły by drążki i mocowania od Terano II , Jak by ktoś wiedział to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie drążek tylko ramię napinające

 

....kupując przez internet masz 10 dni na zwrot towaru w stanie nie naruszonym

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie dotyczące zamontowania drążka , na końcu jest wybita litera L oraz sztrzałka rozumiem że litera L oznacza strone a czy kierunek strzałki ma jakieś znaczenie , jeśli tak w jakim kierunku powinna być ustawiona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie troche ot ale co cie pokusilo zeby sie przesiaść na terrano z "wchu*zajebi*tego" samuraja? (nie zebym mial cos do samuraja, ale wszyscy znajomi mi mowia ze zj**ałem ze nie kupilem samuraja tylko terrano)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Nissana bo mam 2psy żonę i we wtorek urodził mi się syn wiec potrzeba więcej miejsca bardziej cywilizowanego zawieszenia mniej decybeli i odrobinę luksusu...co do Samuraja w terenie nie do zatrzymania simex + mała masa + podniesione zawieszenie na sprężynach takie popier...ne pudełko na czterech nóżkach a terano to dla mnie samobieżny pałac ;) ale w ciężki teren samotną nocą wybrał bym Samuraja.



Jak by ktoś chciał porównać Terrano z Samurajem zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie czy po podkęceniu drążków , ustawiłem zbierzność ,ale wydaje mi się że kąty nachylenia zrobiły się dodatnie ,czy da się coś z tym zrobić i jaki powinien być kąt nachylenia w terrano ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zrobić pełna geometrię bo po zmianie wysokości zawieszenia z przodu rozjeżdża się wszystko, zwłaszcza PK,

http://terranoirk.ru/man/R20_93/FA%20-%20Front%20Axle%20&%20Front%20Suspension.pdf

regulacja strona 9,  dane strona 39

 

a jak ci wyszedł kąt PK dodatni to na pewno nie z powodu za wysokiego podkręcenia ... chyba że pomyliłeś "+" z "-", koła góra do auta to jest PK -

 

jak tylko trochę podkręciłeś to standardowo na geometrii ustawią jak więcej to bez dodatkowych podkładek będzie trudno

http://hcd-customdevices.pl/index.php/motoryzacja/nissan-pickup/72-podkladki-do-liftu-przedniego-zawieszenia-50mm-2

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Nissana bo mam 2psy żonę i we wtorek urodził mi się syn wiec potrzeba więcej miejsca bardziej cywilizowanego zawieszenia mniej decybeli i odrobinę luksusu...co do Samuraja w terenie nie do zatrzymania simex + mała masa + podniesione zawieszenie na sprężynach takie popier...ne pudełko na czterech nóżkach a terano to dla mnie samobieżny pałac ;) ale w ciężki teren samotną nocą wybrał bym Samuraja.

 

Jak by ktoś chciał porównać Terrano z Samurajem zapraszam

kurde jak bym miał wiecej czasu to bym sie zgłosił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkich serdecznie  :D  bo to mój pierwszy post na forum. Kupiłem na początku jesieni Terrano 3.0 i teraz jedną z ostatnich rzeczy do opanowania jest zawieszenie. Potrzebuje porady w sprawie moich drążków skrętnych. Pomierzyłem wysokość zgodnie z instrukcją serwisową i tak: z przodu różnica wysokości między mocowaniem wahacza a najniższym punktem wahacza miała wynosić 3.1 cm i to się raczej zgadza. Coś nie tak jest chyba z tyłu. Podali, że śruba regulacji drążka powinna wystawać (chyba łącznie z nakrętkami) na 7.7 cm. a u mnie wystaje sporo więcej. poza tym obie śruby są pochylone dość mocno do wewnątrz. Pod nakrętkami sa takie stalowe "kielichy" które wyglądają na wgniecione po wewnętrznej stronie. Na schemacie śruby są pionowo (ale to tylko schemat). Wygląda to troche jakby poprzednik tym kręcił i przesadził. Czy myslicie, że to jest coś co można olać puki przód nie opada coraz niżej, czy musze coś z tym zrobić bo może pęknąć taki kielich? W waszych autach śruby też są przechylone?
pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...