Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

2,0 BENZYNA DUŻE ZUŻYCIE OLEJU


dolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z  poborem oleju przez mojego Qashqaia 2,0b . Przebieg 60tyś . Kupiłem go gdy miał 57tyś i zmieniłem olej na Castrol Edge 5w-30 zalecany przez nissana . Po przejechaniu 2 tyś km dolałem już 1l oleju i po następnym tysiącu olej na bagnecie zbliża się do minimum. Czy może ktoś miał podobny problem .Wycieków z silnika nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakim oleju ten samochod prędzej jeździł.

Może ma w rzeczywistości więcej kilometrów przebiegu niż podajesz i silnik był zalany olejem mineralnym. Teraz po zalaniu oleju syntetycznego wymyło Ci wszystkie zaniczyszczenia i trochę się rozszelnił a silnik bierze olej. Może też ktoś go prędzej przegrzał i teraz tak to wygąda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest raptem 0.5 l/1000 - co zapewne mieści się w normie... Jeżli spadanie o połowę - co wypadku przejećia z Castrola na coś innego jest jak najbardziej realne, to zyżycie stanie się praktycznie normalne. Osobiście obstawiam, że spadnie bardzej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację, ale w zalezności od warunków i stylu jazdy, dwu litrowy silnik może kapkę oleju łyknąć. O Castrolach słyszy się ostatnio wiele złego. Nawet warsztaty odchodzą oo tego oleju, bo zwiększa się liczba niezadowolonych klientów. Pierwsze co trzeba zrobić, to zmienić olej. Potem ewentualnie szukać dalej. Spalanie oleju w większych ilościach zawsze oznacza spore wydatki. Ograniczenie tego "spożycia" do rozsądnych rozmiarów jest w zasadzie załatwieniem sprawy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobila1 olać, Castrola to w życiu bym nie zalał. Zalej Valvoline, Petronas, Ravenol albo Liqui Moly. A jak masz dużo kasy to Millers, Royal Purple.

Edytowane przez Janusz_lublin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ravenola zalałem do siebie do skrzyni i nie mogę złego zdania powiedzieć o nim. Zresztą szybciej bym zalał silnik olejem Ravenola niż Castrola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobila1 olać, Castrola to w życiu bym nie zalał. Zalej Valvoline, Petronas, Ravenol albo Liqui Moly. A jak masz dużo kasy to Millers, Royal Purple.

Powiem tylko tyle  większość z tych olejów jakoś nie potrzeba reklamować i się sprzedają ,,,,

 

a Castrola mobila itp ... reklam nie brakuje ,,,,

 

co do zużycia oleju

 

Skoda 100 i pochodne początek produkcji lata 70 blok komunistyczny norma spalania oleji od 0.4 do 0.8 Litra /1000 km

 

skoda favorit produkcja lata 90   norma 0,2-0.4 Litra /1000 Km ...

 

idźmy dalej w nasze czasy jak i w produkcję  JAPAN ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te wszyskie odpowiedzi ,trochę mnie to uspokoiło . W miedzyczasie zadzwoniłem do innego serwisu Nissana i poradzono mi abym dojeżdził do natępnej wymiany oleju a potem zalał go shelem 10w-60 powinno być dobrze. Co do przebiegu to przed kupnem sprawdzałem go w serwisie i niby wszystko zgadzało się z wpisami z innych ASO z resztą samochud i silnik nie wygląda na większy przebieg . Zobaczymy odezw się za jakiś czas czy pomogło ,może ktoś też ma taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zalewam castrol w obu autach [5w30] i nie bierze nic - takze  nie ma co narzekac na castrola - to z silnikiem cos nie hallo jest lub  standardy idą w doł .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nissan QQ 2.0 CVT przebieg 36.000km, od nowości nie dolałem ani kropelki oleju, od nowości do pierwszego przeglądu olej cały czas w połowie wskaźnika, pierwsza wymiana przy 23.000km zalano Castrol 5W30 i do dnia dzisiejszego nadal oleju nie ubywa.

Nissan Juke 1.6 Turbo 4x4 CVT, przejechane 2.000km nie ubywa oleju.

Peugeot 3008 2.0 HDI 163KM automat, przejechane 68.000km nigdy nie dolewałem oleju między przeglądami i nigdy oleju nie ubywało i nadal nie ubywa.

Poprzednie auto Honda Civic Ufo, automat, przejechane 130.000km nigdy nie dolewałem oleju między przeglądami i nigdy oleju nie ubywało.

Poprzednie auto Audi A3, przejechane 230.000km nigdy nie dolewałem oleju między przeglądami i nigdy oleju nie ubywało.

Poprzednie auto Renault Megane Coupe przejechane 110.000km nigdy nie dolewałem oleju między przeglądami i nigdy oleju nie ubywało.

Może ja poprostu mam szczęście do aut, a może to jednak efekt odpowiedniego dotarcia silnika w początkowej fazie użytkowania i stosowanie dobrych materiałów eksploatacyjnych ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z  poborem oleju przez mojego Qashqaia 2,0b . Przebieg 60tyś . Kupiłem go gdy miał 57tyś i zmieniłem olej na Castrol Edge 5w-30 zalecany przez nissana . Po przejechaniu 2 tyś km dolałem już 1l oleju i po następnym tysiącu olej na bagnecie zbliża się do minimum. Czy może ktoś miał podobny problem .Wycieków z silnika nie ma.

Witajcie

Dziwna sprawa  mój Qaszlak 2,0b przejechane 70 tys km i ma podobne objawy. Jeździł na shellu 5w30 i brał 1litr /1000km, co prawda nigdy nie szczędziłem mu gazu  ale do tej pory wszystkimi autami jeżdżę w takim stylu i aż tyle żadne nie brało. W serwisie nissana/infiniti zmienili mi olej na Motul6100 - ponoć miał uszczelnić silnik ale kompletnie nic nie dało. Być może poprzedni właściciel przegrzał silnik ale tego już nie udowodnię, jedno co mam w perspektywie to remont silnika - pierścienie, uszczelniacze zaworów. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakłądając, że silnik nie był przegrzany, pierwsze co pada to uszczelniacze trzonków zaworów. Czasem można je wymienić bez zdejmowania głowicy. Czasem nadmierne zużycie oleju powoduje uszkodzony lub źle działający zawór EGR. Silnik trzeba poddać diagnostyce i zaczać od tych mniej inwazyjnych spraw. Litr na 1000 km to już naprawdę dużo. Dziwne, że takie zużycie następuje przy tak małym przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednim QQ (2.0b ) przejeździłem dosyć intensywnie 96tys w 3 lata. Do tego lubię przygazować :)

Dolewkę oleju robiłem raz - 0.8 litra pomiędzy przeglądami.

Edytowane przez Michal_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z  poborem oleju przez mojego Qashqaia 2,0b . Przebieg 60tyś . Kupiłem go gdy miał 57tyś i zmieniłem olej na Castrol Edge 5w-30 zalecany przez nissana . Po przejechaniu 2 tyś km dolałem już 1l oleju i po następnym tysiącu olej na bagnecie zbliża się do minimum. Czy może ktoś miał podobny problem .Wycieków z silnika nie ma.

 

Ze swojej strony polecam dosc egzotyczny w PL olej Petronas. Mialem podobny problem w innym aucie jezdzac na Castrolu ( Audi a8 4.2 PB) .. Silnik zarl ten olej na potege. Mechanik polecil mi wlasnie olej Petronas (jest jego dystrybutorem, wiec podchodzilem do tematu nieco sceptycznie)  i od wymiany do wymiany doslownie zadnych dolewek,, Niewiarygodne, ale podzialalo  :dribble: .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam dosc egzotyczny w PL olej Petronas. Mialem podobny problem w innym aucie jezdzac na Castrolu ( Audi a8 4.2 PB) .. Silnik zarl ten olej na potege. Mechanik polecil mi wlasnie olej Petronas (jest jego dystrybutorem, wiec podchodzilem do tematu nieco sceptycznie)  i od wymiany do wymiany doslownie zadnych dolewek,, Niewiarygodne, ale podzialalo  :dribble: .. 

Dzięki za podpowiedź , też przed wymianą na Castrola proponowano mi olej Petronas ale człowiek zawsze idzie w stronę rzeczy bardziej znanych i rozreklamowanych , widocznie żle zrobiłem mam tylko nadzieję ,że wymiana oleju na inny pomoże.Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić, od zmiany oleju trzeba zacząć - zwłaszcza, że jak się poszpera w necie, to sporo osób pisze o  bardzo podobnym schemacie: Castrol -> zwiększone zużycie -> zmiana oleju na inny -> zanczny spadek zużycia. Daj znać jak będzie u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam .

Dla  sledzących temat wymieniłem olej na inny i nic nie pomogło . Może ktoś podpowie co to może być i czy naprawdę to tylko remont silnika wchodzi w rachubę. Wcześniej przeczytałem ,że może to zawór EGR ale czy on występuje w silniku 2,0 benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zdecydujesz się na remont,spróbuj chemii,zwłaszcza,że masz świeży olej.Ja stosuję Doktorek k2,na początek pół puszki powinno dać jakiś efekt,pod warunkiem że to nie wyciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lać żadnych doktorów, chyba, że ktoś chce sobie zepsuć silnik.

 

Jeśli płukanka to tylko sprawdzonych firm i środek ma być ropopochodny. Do takich zaliczają się Liqui Moly, Valvoline, Millers. Robiłem płukankę środkiem LM i Millers. Kolega robił Valvoline. 3 w pełni sprawdzone środki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lać żadnych doktorów, chyba, że ktoś chce sobie zepsuć silnik.

 

Jeśli płukanka to tylko sprawdzonych firm i środek ma być ropopochodny. Do takich zaliczają się Liqui Moly, Valvoline, Millers. Robiłem płukankę środkiem LM i Millers. Kolega robił Valvoline. 3 w pełni sprawdzone środki.

Nie wiem po co płukanka,jak każdy dobry olej ma on już w sobie środki myjące,które i tak wypłukały nagary uszczelniające,stąd to branie oleju.Sugerował bym kręcony licznik,lub przegrzanie silnika,a w tym przypadku tylko remont,dosyć kosztowny.Taki doktorek to ostatnia i tańsza opcja wyleczenia silnika,przed remontem,tym bardziej,że przy następnej wymianie oleju i tak wszystko wyleci.Jeszcze jedna sprawa, nie przesadzajmy z lepkością oleju,czasami ten tańszy,gęściejszy olej może okazać się lepszy.     Znam przypadek gościa,który ściągnął Merca Diesla z Niemiec,od taryfiarza,po wlaniu oleju mobil 5W30 zatarł silnik. Najdroższy olej to nie lekarstwo,nie wyleczy silnika,jak niektórzy mogą sądzić,a ten właściwy,odpowiedni do przebiegu auta, zagęszczony jeszcze doktorkiem może wiele.

Też nie byłem przekonany do tych czarów, puki sam nie sprawdziłem,oczywiście nie w nowym,ale w drugim,dosyć już wysłużonym.

 

Pozdrawiam trzeźwo myślących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...