Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

2,0 BENZYNA DUŻE ZUŻYCIE OLEJU


dolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taka jest „nowa” motoryzacja.

Zgadzam się z kolegą. Mam też QQ z  silnikiem 2l benzyna i tak naprawdę nie wiem co to naprawy. Silnik nie jest topowy ale daje radę. Może dlatego że ma niewielki przebieg jak na te lata. Mam służbowe autko więc je "dobijam" :) .Teraz po siedmiu latach zamierzam zmienić samochód tylko na jaki? Myślę o nowym QQ z silnikiem 1.6 DIG-T 160 bo to podobno, zdaniem serwisu, najmniej awaryjny silnik gdyż sprężarka jest najmniej wyżyłowana a osiągi są dość dobre. Na rynku nie widać w tej cenie nic ciekawego więc wyboru większego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niestety albo i stety nissana p12 1,8 z przebiegiem 317 tys.

Olej 5 w40 elf i nie bierze nic lub tak mało,że nie da się zauważyć.

Jedyne co przy nim zrobiłem to , maglownica , masa świateł tylnych i radio .

Piszę ,że niestety bo to już stare auto i pewnie za parę lat zacznie się coś psuć na poważnie.

Odłożyłem na nowsze auto około 50 tys zł ,ale co tu dziś kupić ,żeby przejechało 300 tys. :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce forować jakiejś konkretnej marki ale wygląda na to, że silniki z poprzedniej epoki montowane do nowych aut ( np. Fiat, Dacia, Renault itp.) mogą okazać się najbardziej trwałymi. Wadą jest to, że przeznaczone są dla osób którym nie zależy na bardzo dynamicznym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce forować jakiejś konkretnej marki ale wygląda na to, że silniki z poprzedniej epoki montowane do nowych aut ( np. Fiat, Dacia, Renault itp.) mogą okazać się najbardziej trwałymi. Wadą jest to, że przeznaczone są dla osób którym nie zależy na bardzo dynamicznym aucie.

Fajny motor ma alfa . Chodzi mi o 1,75 tbi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego silnika ale jak zamontowali tam wariatory, to bym odpuścił.

Ale ja go znam doskonale. Ma go mój brat i

ma 270 tys nalatane i się trzyma

Edytowane przez Mintaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki przebieg to faktycznie dobra rekomendacja.

to taka włoska TURBO BENZINA , zbiera się pięknie , i mruczy też fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój też bierze słaba kompresja motor w remoncie. Tłoki pierścienie i cylindry ok wszystkie zawory do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja tez mam zurzycie na poziomie 1l/1000 km qq+2 2008 2.0 lpg ma z 250kkm (na liczniku 175kkm) leje to co bylo czyli elf syntetyk 5w40 900nf zastamawiam sie czy nie zmienić na 10w40 jakas górna półkę chyba ze odrazu robic remont silnika, ktoś rozwiązał problem sama wymiana oleju? Dodam ze nic kompletnie sie nie dzieje nawet nie dymi ani trochę

 

 

Edytowane przez Cookies85
Dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie dziwcie sie ze. silniki. biora. olej. Wymiana. co 30 tys. to istna paranoja. U mnie. silniki. max 1l na 15 tys. Wymiana co 15 tys i oleje gorna polka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dolewka 1 l Elfa i wskaznik polowa bagnetu ; zobaczymy na ile mi to wystarczy,

180 000 przejechane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2018 o 12:10, Cookies85 napisał:

Ja tez mam zurzycie na poziomie 1l/1000 km qq+2 2008 2.0 lpg ma z 250kkm (na liczniku 175kkm) leje to co bylo czyli elf syntetyk 5w40 900nf zastamawiam sie czy nie zmienić na 10w40 jakas górna półkę chyba ze odrazu robic remont silnika, ktoś rozwiązał problem sama wymiana oleju? Dodam ze nic kompletnie sie nie dzieje nawet nie dymi ani trochę

 

 

 

Jaki olej nie wlejesz -pełny syntetyk,półsyntetyk czy mineralny ,czy bańka 5 l za 40 zl czy 400 zł -bedzie to samo.

Silnik do gruntownego przeglądu jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Też mnie czeka remont silnika. Dolewam już bardzo dużo oleju. Chyba ze 2 litry na 1kkm. Ktoś poleci firmę pierścieni tłokowych z własnego doświadczenia ? Mechanik powiedział że trzeba założyć Getza lub Kolbensmita ale nie można takich znaleźć nigdzie, może dlatego ze nie istnieją :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam Nissana Qashqaia 2.0 benzyna +gaz. Olej Motul 5w40  8100 x-clean, wymieniam olej co 15 000 KM i od wymiany do wymiany bierze mi od 1L do 2 L. Zastanawiam się czy nie przejść na gęściejszy 10w40 lub na Motul Specific CNG/LPG 5w40 niby specjalny olej do gazu.

 

Czy ktoś zalewał 

NESTE 5W30 CITY PRO C2 

Edytowane przez TommekG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja mam ten sam problem. Ostatnio wymieniłem świecie i moją uwagę przykula swieca na trzecim cylindrze.  Porcelana była ukruszona. Wymieniłem 4 swiece. Zrobiłem 3 płukania.  Pierwszy raz jak kupiłem auto (xado) olej wyleciał jak smoła. Drugi raz za jakieś 2 miesiące (tec2000) oraz teraz płukanka millersa w bance 5l. Używałem też antykoks Xado na zapieczone pierścienie. Efekty nikłe  . Ale teraz jestem pewny ze to ta ukruszona porcelana ze swiecy jest winowajcą . Tak jak u kolegi musiała podgiac pierścień.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

eeehh moja Kaszana też bierze olej... 

Szlag mnie trafił. na razie litr na 2000 km. pierwszy raz mi się taka sytuacja przydarzyła.w innych autach w tej kwestii był spokój. przeczytałem cały wątek. teraz do mechanika jak najszybciej? możecie mi powiedzieć czy coś mogę wywalczyć od poprzedniego właściciela... auto mam dwa miesiące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normy silnika MR20DE przewidują konsumpcję oleju do 0,5 l na 1000 km. Wątpię więc, by coś udało się wywalczyć. 

U mnie też tyle spala. I to remoncie silnika (spalał 1 l oleju na 200 km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie 201 000 tysiecy przejechane i obyło sie bez zadnego remontu jak tu niektorzy znawcy pisma doradzaja !  ; wystarczy spokojna jazda mojej zony i wszystko sie uspokoilo;

-kupno banki 5 l na wymiane oleju ; Motul 5 w 30 X clean  gdzie wchodzi ok 4 l a litr pozostaje mi na miedzyczasowe ale to bardzo miedzyczasowe dolewki .

Czyli wniosek w mojej kaszanie ze od wymiany do wymiany (10 000-12 000) wystarcza mi olej zakupiony na jego wymiane i jest gites. !!! ;-) moge sie napic browarka - zdrowie wasze  ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się odbył remont. W zasadzie , to poprawka po jakimś partaczu. Wymienione tłoki kompletne+ panewki+ głowica. Od naprawy minęło 8 miesięcy i koło 9000km. W tym czasie dolałem może z 0.7l ( w tym trasa w ferie Warszawa - Tylicz 4 osoby + mandżur i jazda 120- 160km\h). Olej motul 5w50. Dziś zakupiłem nowy olej , który jutro wymienię Millers 5w50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie mało.

ja we wtorek wstawiam do warsztatu do diagnozy i kosztorysu. będę walczył z poprzednim właścicielem o zwrot kasy. nie będę tu epitetami rzucał ale fakt faktem zataił to i baaaardzo się zdenerwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Też mam problem z poborem oleju, brak wyciekow,  zjada ok 2-3L/1000km. Qashqai j10 2.0 benzyna. Czy ktoś poleci specjalistę w woj małopolskim? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trzymajcie filmik, jak to czasem jest że po wymianie pierścieni dalej samochód bierze olej. Przesyłam bardziej, jako ciekawostka bo gościu ma naprawdę sporą wiedzę. Ja sam jestem laikiem techniczno-mechaniczno-motoryzacyjnym ;) ale jak ktoś sam grzebie w samochodzie to może coś pomoże.

Sam zauważyłem, że QQ bierze za dużo oleju bo ponad 500 ml/1000 km więc powoli zaczyna mi chodzić po głowie remont silnika (oczywiście przez mechanika ;))

 

Edytowane przez Tertes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...