Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bluetooth w oryginalnym radiu X-trail t-31


Sebastia1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, czy poprzez bluetooth w oryginalnym radiu clarion CY11C w X-trail T-31 da się podłączyć np. mp3 z bluetooth? Czy to tylko służy jako zestaw głośnomówiący?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy poprzez bluetooth w oryginalnym radiu clarion CY11C w X-trail T-31 da się podłączyć np. mp3 z bluetooth? Czy to tylko służy jako zestaw głośnomówiący?

 

Tylko zestaw głośnomówiący... do telefonu.

Można jeszcze przenieść numery z telefonu do pamięci radia/zestawu głośnomówiącego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radia takie muszą obsługiwać stosunkowo nowy protokół A2DP a ten model tego nie ma, protokół ten obsługują jednostki clariona vx/vz

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za odpowiedź... czas zmienić radio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa ze słuchaniem komórki jest przereklamowana. Więcej roboty niż to warte. Pomijam fakt, że nie da się tego zrobić automatycznie. Ja mam clariona vx i muszę zawsze od początku parować sony xper u co trwa 2-3 minuty. Korzystanie z mp3 telefonu w czasie jazdy to dopiero będzie wyzwanie. JA używam tego protokołu w czasie długiej podróży dla żony bo ona nie lubi moich piosenek savage i cc catch.

Ale tylko ona to obsługuje. To już lepiej zwykłe cd w praktyce. Poza tym rzucam tezę, że masa wypadków jest przez foldery mp3 i inne najnowsze technologie z któymi nie wszyscy sobie radzą i tracą często pole widzenia na kilkadziesiąt nawet sekund. Ja tego doświadczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam, dokładam się do tematu z problemem z moim oryginalnym fabrycznym radiem z cd ze zmieniarką w Xtrailu

 

Od pewnego czasu używając zestawu głośnomówiącego pojawił się problem, który nie zawsze, ale stosunkowo często się powtarza ;( ...

Polega on na braku zakończeniu rozmowy telefonicznej podczas używania zestawu głośnomówiącemu w radiu.

(Wg radia rozmowa trwa nadal, licznik czasu jest kontynuowany pomimo fizycznego zakończenia rozmowy w telefonie).

Radio w ten sposób zostaje zablokowane. Nie pomaga wciskanie żadnego przycisku zarówno na radiu jak i na kierownicy.

Jestem zmuszony wyłączyć zapłon lub ponowić połączenie w telefonie, ale problem nie znika po ponownym zakończeniu rozmowy.

 

Bład albo w telefonie_ dlatego resetowałem telefon do ustawień fabrycznych..i brak rezultatu,  albo w oprogramowaniu radia....

Co mam zrobić ? Czy mam wypiąć radio (nie znam kodu... :( )....

czy ktoś może coś zasugerować...druga sprawa...skąd pojawił się problem (przez 4 lata było okej ! )

 

Dziękuje za odpowiedzi.

Edytowane przez niedri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemem jest niekompatybilność radia z telefonem. Różnie się to objawia. Na stronie clariona jest nawet tabelka z możliwymi scenariuszami niekompatybilności. Co ciekawe nie ma 100% kompatybilności z żadnym modelem telefonu w nowym clarionie z 2011 (zawsze jest jakiś problem) a co dopiero w starym radiu fabrycznym (też clarionem). Jeszcze sprawdź inny telefon czy są te same problemy? Spróbuj radio odłączyć bezpiecznikiem może wtedy się zresetuje na twardo. Bo fabrycznie zasilanie jest na stałe. Czy Ty masz ten sam telefon 4 lata? Może przez ten czas się uszkodził.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemem jest niekompatybilność radia z telefonem. Różnie się to objawia. Na stronie clariona jest nawet tabelka z możliwymi scenariuszami niekompatybilności. Co ciekawe nie ma 100% kompatybilności z żadnym modelem telefonu w nowym clarionie z 2011 (zawsze jest jakiś problem) a co dopiero w starym radiu fabrycznym (też clarionem). Jeszcze sprawdź inny telefon czy są te same problemy? Spróbuj radio odłączyć bezpiecznikiem może wtedy się zresetuje na twardo. Bo fabrycznie zasilanie jest na stałe. Czy Ty masz ten sam telefon 4 lata? Może przez ten czas się uszkodził.

 

przez 4 lata na różnych telefonach, działało wszystko rewalacyjnie, od pewnego czasu problem się pojawił, przy tel. motoroli, która wcześniej ponad rok dziłała z systemem radia prawidłowo.. tak jak pisałem restem nie pomógł, co może sugerować nieprawidłowość radia...

czy jeżeli podziałam z bezpiecznikiem od radia, nie pojawi się żądanie wpisania kodu, którego nie znam,

czy w Xtrailu fabryczne radio z CD ma kod ?, dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekompatybilność między radiem a telefonem można obejść używając małego transmitera FM wyposażonego w bluetooth albo używając zewnętrznego głośnika bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez 4 lata na różnych telefonach, działało wszystko rewalacyjnie, od pewnego czasu problem się pojawił, przy tel. motoroli, która wcześniej ponad rok dziłała z systemem radia prawidłowo.. tak jak pisałem restem nie pomógł, co może sugerować nieprawidłowość radia...

czy jeżeli podziałam z bezpiecznikiem od radia, nie pojawi się żądanie wpisania kodu, którego nie znam,

czy w Xtrailu fabryczne radio z CD ma kod ?, dziękuje za pomoc

jeśli masz to radio to ma kod http://www.dndservices.co.uk/nissan-pn-3001f-a.html

można podłączyć bateryjkę 9 volt pod zasilanie to może pamięć będzie trzymało.

 

to raczej będzie telefon, czy przywróciłeś go do ustawień fabrycznych? chodzi o takie, które były dobre z BT a nie zaktualizowane. Inny tel teraz działa z BT?

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie Panowie.

Właśnie odebrałem dziś nowego X-Traila i mam problem- nie chce mi się sparować bluetooth samochodowy z komórką.

Mam Xperia C2105 z Androidem 4.2.2, telefon znalazł ,,Nissan Connect", telefon ma ustawioną wykrywalność ale przy próbie połączenia pojawia się w tel.,,Niestety aplikacja Ustawienia została zatrzymana" a w aucie ,,Fail". Auto dodało mój telefon.

-Co zrobić? Przecież urządzenia się wzajemnie wykryły???

Proszę o pomoc bo kolejnym ruchem będzie kosztowna zmiana telefonu.

Pracownik sparował BT ze swoim telefonem bez problemu, w mojej Xperii są najnowsze aktualizacje. O co chodzi? Sony z Nissanem się gryzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw, mam Xperię S i komunikacja jest OK. Popróbuj z telefonem. Usuń z telefonu samochód. Wyłącz i włącz BT i niech Sony jeszcze raz odnajdzie radio.

 

Gratuluję zakupu!!! :thumbsup:  To chyba ostatni moment na zakup nowego X-a w takim kształcie. Jaką wersję kupiłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw, mam Xperię S i komunikacja jest OK. Popróbuj z telefonem. Usuń z telefonu samochód. Wyłącz i włącz BT i niech Sony jeszcze raz odnajdzie radio.

 

Gratuluję zakupu!!! :thumbsup:  To chyba ostatni moment na zakup nowego X-a w takim kształcie. Jaką wersję kupiłeś? 

Dziękuję, wersja LE Platinium. Czekałem 2 miesiące, dziś sprzedawca powiedział, że nowy X-Trail na pewno na rynek Eu nie wejdzie w 2014 tylko 2015. I dobrze bo brzydki!  

LG 5 syna połączył się BT bez problemu, będę próbował wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu. Xtrail t31 to naprawde bardzo dobry wybor. Ja kupilbym go jeszcze raz. Szkoda ze model 2014/15 nie podaza za wizją ktora przyswiecala tworca obecnego modelu. Zmienili twardziela na lalunie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Jeep Grand Cherokee moja młodzież oceniła że ciasno w środku. Ale twardziela trochę przypomina!

Właśnie skończyłem pracę i żal iść spać jak ma 21km na liczniku, cóż jutro też od rana trochę tyrki a podem x-trailujemy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienili twardziela na lalunie:(

 

Ciekawe, jak będzie wyglądała sprzedaż nowego modelu. Qashqai był (jest?) hitem a nowy X jest wizualnie wydłużonym mniejszym bratem, więc być może właściciele starych Qashqai-i będą chcieli wskoczyć wyżej. Obyśmy doczekali się kwadratowego X-a za 6-7 lat, bo takie zbliżanie modeli nigdy nie wychodziło większemu na zdrowie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Bo mnie zaraz sczyści!

BT połączył się na chwilę z autem, urządzenia, znalazły się. Napis ,,multimedia connected, telefon not connected", próbowałem jeszcze raz i już wyrzuca ,,fail".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Bo mnie zaraz sczyści!

BT połączył się na chwilę z autem, urządzenia, znalazły się. Napis ,,multimedia connected, telefon not connected", próbowałem jeszcze raz i już wyrzuca ,,fail".

sprawdz w ustwieniach bt czy tel jest widoczny publicznie, spróbuj zresetować tel do ust. fabrycznych.

zajrzyj też tu: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/64415-kompatyblinosc-telefonu-z-nissan-connect/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i pupa, w weekend podłączyłem Samsunga Galaxy S4 brata( nie sczytało książki- może 3000 kontaktów to za dużo?!), iPhone 5( wczytał książkę bez problemu).

Pytanie- czy ktoś z Was ma Galaxy S4 z mniejszą ilością kontaktów niż mój brat? - Działa czy nie wczytuje kontaktów?

Moja Xperia nie chce działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

podlacze sie pod temat, nie umiem przeslac ksiazki telefonicznej z telefonu do radia, tzn. nie moge wykonac operacji jak na zalaczonym obrazku

 

przesylanie.jpg

radio fabryczne Clarion (chyba PN-3123)

clarion.jpg

 

telefon to iPhone 4s

 

BT wlaczony, telefon sparowany, rozmowy odbieram ale kiedy wybieram opcje z obrazka nr 1, nie pojawia sie opcja:

<BT ADD NAME><BT DOWNLOAD>

 

po wcisnieciu przycisku z piktogramem 'ksiazki' pojawiaja sie opcje:

<SEARCH><DELETE NAME><EDIT NAME><ADD NAME>

 

zresetowanie systemu (odlaczenie klemy) pomoze?

 

pozdrawiam

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój S4, S3 i S2  działa bez problemów, numerów nie przenosiłem do radia. Wszystkie połączenia przychodzące i wychodzące bardzo ładnie się komunikują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ DarekEss, moglbys sprawdzic czy po nacisnieciu przycisku z piktogramem 'Ksiazki telefonicznej' i kreceniu manipulatorem pojawia sie opcje 'BT DOWNLOAD' i 'BT ADD NAME'?

 

mnie tez iP4s dziala bez zastrzezen ale jestem ciekawy czy cos zle robie czy mam jakas usterke

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iphone ma ma problem z książką. Raz działa raz nie. Mam innego clariona i w większości zacina się książka. Choć xperia działa ok. W niektórych pomaga to by nie ładować tel w aucie. Cały czas musi być rozłączony kablem

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę tylko raczej w dzień. Teraz do rana pośpię i się tym pobawię.


Przepraszam za zwłokę.

Po wciśnięciu ikony książki na panelu mam napis ADD NAME SEARCH EDIT NAME DELETE NAME podczas kręcenia.

Jeśli coś więcej to napisz wiadomość na pocztę wymienimy nr telefonów będzie łatwiej bezpośrednio dojść do dobrych wniosków.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...