Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Slabe swiatla mijania t31


xman70
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku tygodni jestem posiadaczem t31 z 2008r, automat, skora :) Wydaje mi sie ze swiatla xenon swieca za slabo, porownalem ze zwyklymi w x-trailu z 2003r...Przy jezdzie po ciemaku przy 80 km/h prawie walnalem w jelenia...wyrosl jakby przede mna. Czy to mozliwe ze zarowki swiatel ze starosci swieca slabiej? Zaryzykowac wymiane? W instrukcji norweskiej nie znalazlem info o rodzaju zarowki, w polskiej pisza o h11...

Pozdrawiam, Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz "szkło" lampy lekko matowe - wykonaj polerkę - zdecydowanie pomaga. (papier wodny 800, 1500, 2500, pasta polerska - około 30-40 minut roboty na reflektor)

Sprawdź w jakim stanie są odbłyśniki, no i pamiętaj, że xenony też się zużywają - zaczynają świecić lekko różowawo/z odcieniem czerwonym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Najczęściej xenony świecą za nisko. W reflektorach gdzieś powinna być regulacja na dal. I nie ma tu nic do rzeczy samopoziomowanie bo ono kończy się tam gdzie jest zablokowany zakres. Trzeba tę dal zwiększyć ale tak by nie oślepiać, to bardzo trudne i niebezpieczne.

 

2. Mogą świecić niewystarczająco bo często ludzie kupują chińczyki, które trudno odróżnić od oryginałów (najczęściej widać to po podrobionym pudełku, np. jest to nieudolne ksero i niefabryczne składanie kartonu).

 

3. Może też być zapieczony sworzeń łapki samopoziomującej, trzeba wtedy ręcznie poruszać (nic na siłę, wd40) i zobaczyć czy nie zblokowane ale trzeba najlepiej to wyhaczać by nie zniszczyć.

 

4. Może być też uszkodzony elektronicznie moduł samopoziomujący, który jest przy kole, traci on często szczelność, można go wyjąć i obejrzeć czy nie ma śladów rdzy na płytce.

 

5. No i tak jak pisze Bartez może być reflektor brudny od zewnątrz lub zmatowiony częstym pryskaniem płynu (to jest plastik przecież) i wewnątrz. Czasem są to opary oleju lub zwykły kurz przedostające się przez brak zaślepki lub złe jej założenie. U mnie w t30 od wew jest to jakiś biały nalot, którego nie można zdiagnozować i skutecznie usunąć.

 

6. Jeśli auto jest świeżo kupione to rzadko właściciele będą dawać przed sprzedażą nowe żarówki. Raczej zostawią słabe, poza tym nie kierowcy nie zauważają pogarszającej jakości. Po prostu się przyzwyczajają jak do zużytych amortyzatorów.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Trzeba tę dal zwiększyć ale tak by nie oślepiać, to bardzo trudne i niebezpieczne.

 

U siebie tą dal wyregulowałem za pomocą tylnej krańcówki od samopoziomowania (mam urwane ramię). Jeśli dźwignię ręcznie przestawisz w dół to reflektory przy włączeniu przestawią się wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie tą dal wyregulowałem za pomocą tylnej krańcówki od samopoziomowania (mam urwane ramię). Jeśli dźwignię ręcznie przestawisz w dół to reflektory przy włączeniu przestawią się wyżej. 

Można też tak jeśli poziomowanie ma nie działać. Można też ten zakres zwiększyć poprzez ustawienie reflektora, jeśli poziomowanie ma działać. Można też to ramię naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku tygodni jestem posiadaczem t31 z 2008r, automat, skora :) Wydaje mi sie ze swiatla xenon swieca za slabo, porownalem ze zwyklymi w x-trailu z 2003r...Przy jezdzie po ciemaku przy 80 km/h prawie walnalem w jelenia...wyrosl jakby przede mna. Czy to mozliwe ze zarowki swiatel ze starosci swieca slabiej? Zaryzykowac wymiane? W instrukcji norweskiej nie znalazlem info o rodzaju zarowki, w polskiej pisza o h11...

Pozdrawiam, Adam

 

Kolego, jak masz xenon oryginalny to masz D2S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. Sprawdzilem na obudowie reflektora- d2s. Wyglada na to ze zarowki sa stare. Przy totalnej ciemnosci widac linie swiatla, dosc daleko swieci ale ze slabym natezeniem. Zastanawia mnie jednak poziomowanie. Zauwazylem w Tiguanie jak odpalal to reflektory wyraznie sie podwyzszyly i ustawily...U mnie tak nie dziala...Mozecie powiedziec dokladnie gdzie to ustrojstwo sie znajduje? Czy trzeba cos zdemontowac....? 

Jeszcze jedno mnie zastanawia- najtaniej bedzie chyba na ebayu kupic zarowki jednak wiekszosc z nich w specyfikacji ma podane 85V napiecie zasilania...czy takich zarowek mam szukac?

Edytowane przez xman70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. Sprawdzilem na obudowie reflektora- d2s. Wyglada na to ze zarowki sa stare. Przy totalnej ciemnosci widac linie swiatla, dosc daleko swieci ale ze slabym natezeniem. Zastanawia mnie jednak poziomowanie. Zauwazylem w Tiguanie jak odpalal to reflektory wyraznie sie podwyzszyly i ustawily...U mnie tak nie dziala...Mozecie powiedziec dokladnie gdzie to ustrojstwo sie znajduje? Czy trzeba cos zdemontowac....? 

Jeszcze jedno mnie zastanawia- najtaniej bedzie chyba na ebayu kupic zarowki jednak wiekszosc z nich w specyfikacji ma podane 85V napiecie zasilania...czy takich zarowek mam szukac?

Xenony powinny Cię przywitać, tzn. podnieść się i opuścić do właściwego poziomu. Jeśli tego nie ma to nie jest wina żarówek a brak działania poziomowania. Zmiana w tej sytuacji żarówek nie pomoże wiele ale początkowo pewne wrażenie zrobi. Dobrze wypoziomowane xenony dadzą takie wrażenie, że siądziesz na tyłek. Ale nie wolno przesadzić bo współużytkownicy drogi nie będą zadowoleni.

napisz jeszcze jaki to rocznik i przebieg, czy sprowadzony?

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem zarowki na ebayu...poziomowanie chyba jednak nie dziala- gosciu z salonu mowil ze nie wszystkie modele maja system witania, jednak gdy polozylem ok 200 kg w bagazniku swiatla podniosly sie pare cm i nie wrocily...moze to za maly przechyl aby zareagowaly? Jesli to czujnik poziomowania to gdzie go szukac? Co musze rozebrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jesli to czujnik poziomowania to gdzie go szukac? Co musze rozebrac?

 

 

Dokumentacje fotograficzna do T30 znajdziesz tu:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/86334-t30-krancowka-na-wahaczu-z-tylu-do-czego-sluzy-22dci/

 

Być może w T31 jest podobne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, postaram sie jutro wskoczyc pod woz....ale zimno tu i garaz bez kanalu :(


Niestety po zdjeciu kol nic co by przypominalo ustrojstwo samopoziomujace nie rzucilo sie w oczy :( zadnej elektroniki, tylko przewody hamulcowe...moze skocze do serwisu kiedys... 


Wymienilem zarowki na jasniejsze. Z 4300 na 6000 K... Roznica jakby sciagnac srednie okulary sloneczne. Doswietlaja duzo lepiej i jasniej :) poziomowanie chyba dziala, zauwazylem ze swiatla sie regulowaly jak wsiadly 3 osoby na tyl ale po tym jak ruszylem kilka metrow...musi sie chyba rozbujac troche. Na razie wiec nic nie grzebie- tylko jezdzic, nie przekraczajac limitu km/ Casco tu sie placi za przejechane km/ Pozdrawiam, dzieki za pomoc

Edytowane przez xman70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...