Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie działający tylny spryskiwacz szyby


lupiniok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Posiadam Nissana Almerę 1.4 rok 96 i mam problem z spryskiwaczem tylnej szyby. Po prostu nie działa i nie wiem dlaczego. Moje pytanie jest takie czy do tego spryskiwacza jest osobna pompka bo jeżeli chodzi o przednią szybę to wszystko działa bez zarzutu. A jeżeli jest tylko jedna pompka to jaki może być inny powód nie działania spryskiwacza. Chyba że ten regulator od wycieraczek i spryskiwacza, który znajduje się przy kierownicy nie załącza spryskiwacza. Co poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do spryskania tylnej szyby muszę użyć pokrętła a nie ruszać całą manetką. Jak próbuję użyć tylnego spryskiwacza spryskiwacza to tak jakby w ogóle nie było słychać pompki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do spryskania tylnej szyby muszę użyć pokrętła a nie ruszać całą manetką. Jak próbuję użyć tylnego spryskiwacza spryskiwacza to tak jakby w ogóle nie było słychać pompki.

Dokładnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu, również kupiłem już samochód bez działającego tylniego spryskiwacz. W sumie przyzwyczaiłem się, że go nie mam i uznałem tą rzecz za zbędny luksus. Teraz po tym temacie mam jednak nadzieję, że może uda się coś naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to troszeczkę moja Tinka od Waszej 16-ki się różni. U mnie również przekręca się środkiem manetki aby uruchomic tylna wycieraczkę, lecz aby ją spryskać to muszę zrobic ruch manetką w kierunku zegarów.

Przykro mi że nie mogłem pomóc. Ale to co pamiętam z forum, to jest jeden silniczek do spryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W N16 jest dokładnie tak jak pisze mirekg9. Należy pchnąć manetkę w kierunku zegarów i wtedy powinien załaczyć się spryskiwacz i pare machnięć wycieraczki. A może macie pękniety wężyk w tej harmonijce między klapą a karoserią. U mnie tak było. Sprawdźcie czy płyn nie leje się z klapy po użyciu spryskiwacza.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziska, ja też kupiłem auto (N16 2004) z niedziałającym tylnym spryskiwaczem (silniczek się załączał - płyn się nie lał).

 

spryskiwacz tylnej szyby u mnie załącza się popychając dźwignie do przodu (w kierunku zegarów)

 

najpierw myślałem że pompka - ale żeby się tam dostać - masakra.

 

no to postanowiłem zacząć od tego czarnego dupka co psiuka na szybę,

 

- rozmontowałem tapicerkę tylnej szyby - tam światełko się odkręcało i plastiki zdejmowało się (czy jakoś tak) 
- zdjąłem ta gumę od połączenia klapy i karoserii (odczepiłem od karoserii, bo żeby ją całkiem zdjąć to trzeba przewód rozłączyć)

- powoli wyciągnąłem ukryty w karoserii przewód (tam był jakiś czarny dupek - później się okazało że to zawór zwrotny) 

- zawór zwrotny trzeba było odczepić
- wyciągnąłem (jak się później okazało - niepotrzebnie) wężyk z psikaczem z klapy (przed wyciągnięciem przywiązałem do niego sznurek - żeby było jak wciągnąć go na powrót)

problem tkwił w zaworze zwrotnym - 'skleił się' na tyle że ciśnienie płynu nie mogło go otworzyć
wziąłem cienkie wiertełko, tępą stroną go zruszyłem  i działał (zwracam uwagę na to by z dobrej strony wkładac cienki przedmiot)
potem zrobiłem próbę przed złożeniem i złożyłem

przewód idzie po prawej stronie samochodu

wg mnie najpierw polecam sprawdzić sam zawór zwrotny (nie trzeba nic rozbierać poza tą gumą)
 

ciekawostka: ta guma łącząca kalpę i nadwozie jest ukierunkowana. podpisany ma jeden koniec B (body) (na drugim końcu nie pamiętam oznaczenia - wybaczcie) - nie wiem czy ma to znaczenie jak się ją założy (dla mnie wyglądała tak samo z obu stron)

Edytowane przez Mietzsche
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W N16 jest dokładnie tak jak pisze mirekg9. Należy pchnąć manetkę w kierunku zegarów i wtedy powinien załaczyć się spryskiwacz i pare machnięć wycieraczki. A może macie pękniety wężyk w tej harmonijce między klapą a karoserią. U mnie tak było. Sprawdźcie czy płyn nie leje się z klapy po użyciu spryskiwacza.

U mnie czasami (po intensywnej jeździe) leje się płyn z przednich spryskiwaczy mimo, że go nie używałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Posiadam Nissana Almerę 1.4 rok 96 i mam problem z spryskiwaczem tylnej szyby. Po prostu nie działa i nie wiem dlaczego. Moje pytanie jest takie czy do tego spryskiwacza jest osobna pompka bo jeżeli chodzi o przednią szybę to wszystko działa bez zarzutu.

 

Mi też nie działa, więc wysłuchałbym chętnie co zrobić, co sprawdzić.

 

Podłączam się do tematu, również kupiłem już samochód bez działającego tylniego spryskiwacz. W sumie przyzwyczaiłem się, że go nie mam i uznałem tą rzecz za zbędny luksus. Teraz po tym temacie mam jednak nadzieję, że może uda się coś naprawić.

 

Czy już Panowie rozpoznali działanie swojego spryskiwacza tylnej szyby? A raczej manetki?

W Waszej instrukcji, dział 1 str. 23 rys. 1, wyraznie jest napisane....."Przekręcając włącznik zgodnie z ruchem wskazówek zegara, uruchamia się przerywaną pracę wycieraczki. Przy dalszym obrocie prace ciągłą. Po popchnięciu dźwigni do przodu (w kierunku zegarów) urochamia pracę spryskiwacza i wycieraczek".....

W silniczku jest jedna złączkana na dwa piny i wychodzą dwa wężyki (szyba tylna i przednia).

Jeśli silniczek nie pracuje, to szukamy napięcia. Aby dostać się do zbiorniczka należy położyć się pod samochód i odkręcić plastikowe nadkole od zderzaka - łatwiejsza opcja. Druga, to demontujemy zderzak.

Jeśli silniczek pracuje a brak "psikania" na szybę, to sprawdzamy najpierw czy nie ma gdzieś wycieku pod samochodem w okolicach zbiorniczka. Jeśli nie ma to szukamy dalej. Tak jak pisał kolega @zgodzio - sprawdzamy wężyk na łączeniu klapa - karoseria, oraz jak kolega @Mietzsche - zaworek. Jeśli tu nam psika - to zapchany sam spryskiwacz.

Kolega w Tino miał pęknięty wężyk, lecz nie widział wycieku, gdyż nie kapało po klapie, lecz woda-płyn wyciekał między wygłuszeniem-boczkiem a karoserią. Trochę rudej nadkole dostało. A prócz tego później zauważył iż zaczęło mu ciec z boczku-otworu gdzie montowany jest tylny pas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy już Panowie rozpoznali działanie swojego spryskiwacza tylnej szyby? A raczej manetki?

W Waszej instrukcji, dział 1 str. 23 rys. 1, wyraznie jest napisane....."Przekręcając włącznik zgodnie z ruchem wskazówek zegara, uruchamia się przerywaną pracę wycieraczki. Przy dalszym obrocie prace ciągłą. Po popchnięciu dźwigni do przodu (w kierunku zegarów) urochamia pracę spryskiwacza i wycieraczek".....

Ja wiem jak działa spryskiwacz tylnej szyby proszę Pana. Mój post "Dokładnie" odnosił się do drugiej części posta lupiniok, a mianowicie "Jak próbuję użyć tylnego spryskiwacza spryskiwacza to tak jakby w ogóle nie było słychać pompki.". :)

Edytowane przez SDRaid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecz Szanowny Panie Kolego z postu #7 - to nic takiego nie wynika, abyś wiedział jak działa spryskiwacz (nie mylić z pracą wycieraczek). Wręcz przeciwnie, a cytowałeś i potwierdzałeś to co w poscie #6.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecz Szanowny Panie Kolego z postu #7 - to nic takiego nie wynika, abyś wiedział jak działa spryskiwacz (nie mylić z pracą wycieraczek). Wręcz przeciwnie, a cytowałeś i potwierdzałeś to w poscie #6.

Myślisz, że młody człowiek nie posiada mechanizmu przyczyno-skutkowego? Skoro pociągnięcie działa na przednią szybę, to pchnięcie działa na tylną. Dla mnie to obrażające i poniżające, co napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jesteś stary, czy też młody i dla mnie nie ma to znaczenia. Dając komuś jakąś podpowiedź lub info, to nie pytam o wiek, gdyż tekst będzie taki sam dla każdego. Wiem, że są różne samochody, modele i nie zawsze wszystko działa tak samo jak w innych.

I nadal podtrzymuję to co napisałem w post #16. Jeśli żle zrozumiałem lub odebrałem Twoją odpowiedź w poscie #7 - to mnie nakieruj.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jesteś stary, czy też młody i dla mnie nie ma to znaczenia. Dając komuś jakąś podpowiedź lub info, to nie pytam o wiek, gdyż tekst będzie taki sam dla każdego. Wiem, że są różne samochody, modele i nie zawsze wszystko działa tak samo jak w innych.

I nadal podtrzymuję to co napisałem w post #16. Jeśli żle zrozumiałem lub odebrałem Twoją odpowiedź w poscie #7 - to mnie nakieruj.

Nie ma co się kłócić. Pewnie przeczytałem drugie zdanie i pomyślałem "Dokładnie jak u mnie" i tak napisałem. Powinienem edytować cytowanie do jednego zdania, więc moja wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Wracając do mojego problemu to już sobie z nim poradziłem. W moim modelu czyli N15 1.4 rok 96 są dwie pompki spryskiwacza. Jedna na przód i jedna na tył. Miałem po prostu uszkodzoną jedną pompkę. żeby tam się dostać to trzeba odkręcić prawe nadkole a przynajmniej częściowo odkręcić a reszta już prosta jak drut. Hahahaha tylko wcześniej trzeba spuścić cały płyn ze zbiorniczka.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich.Od niedawna jestem wlaścicielem Almery N16 1.8 rok 03. Mam pękniety wężyk spryskiwacza tylnej szyby i nie bardzo wiem jak go wymienić.Proszę o kilka rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pęknięty na przejściu do klapy w tej gumowej osłonie, dobrałem odpowiednio większy wężyk połączyłem nim ten pęknięty i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...