Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Navara D22 2003r - swap silnika od terrano I 2,7TD


kylo_k2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest ktoś na forum co robił swap w navarze D22 z 2,5 na 2,7 TD z Terrano. Mam mozliwość kupna Navary z padniętym silnikiem w dobrej cenie i zastanawiam się nad tym który silnik czy 2,7TD czy 2,7TDi. Z jakimi problemami mogę się spotkać przy swapie, czy skrzynia będzie pasowała czy trzeba wymienić cały zespół napędowy. Co z komputerem przy 2,7TDi.

Proszę o kilka praktycznych uwag na co zwrócić uwagę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli o mnie chodzi to bierz 2.7TDI lepsze osiągi, bezobsługowy na kołach zębatych, a jak lejesz olej to jest nieśmiertelny. Pancerna konstrukcja taka sama jak w patrolu 4.2 tylko 2 cylindry mniej. 


jeżeli chodzi o swapa to ja ci nie pomogę, ale silnik polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o silniku to wiem bo mam Terrano I 2,7TD, mam go już 3 lata i .......... jest super. Wyczytałem że trzeba zakupiś kompletną jednostkę napędową 2,7 TDi ze skrzynią a pompę podłączyć do kompa od 2,5 Di i będzie chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba założyć silnik 2.7TD, TDI nie przerobisz, mam gościa koło Gdańska co mi już przekłada następną, skrzyni nie trzeba zmieniać, ogarnia to bez problemu. Pozdrawiam, jak byś chciał namiary to info na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z yd25 ale skrzynia przy td27 i tdi27 są inne, w tdi jest dłuższa,

prawdę mówiąc wydaje mi się że bliżej yd25 do tdi niż td,

chyba trzeba by wziąć silnik ze skrzynią na pewno komp i sterownik immo to da gwarancje plug&play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś na forum co robił swap w navarze D22 z 2,5 na 2,7 TD z Terrano. Mam mozliwość kupna Navary z padniętym silnikiem w dobrej cenie i zastanawiam się nad tym który silnik czy 2,7TD czy 2,7TDi. Z jakimi problemami mogę się spotkać przy swapie, czy skrzynia będzie pasowała czy trzeba wymienić cały zespół napędowy. Co z komputerem przy 2,7TDi.

Proszę o kilka praktycznych uwag na co zwrócić uwagę.

jakbyś się zdecydował mam kompletnego swapa z wiązką itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...