Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T31] relingi z halogenami - zmiana sposobu włączania


vahooz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy nowy model samochodu wprowadzany do sprzedaży masowej jest poddawany procesowi homologacji czyli sprawdzeniu czy spełnia wymagania stawiane przez aktualne przepisy i normy w momencie homologacji.

Np od kilku lat obowiązkowe jest wyposażenie w ABS ale nikt nie żąda abyś w 30 letnim Fiacie 126p montował ABS, natomiast nie można sprzedawać nowych samochodów bez ABSu.

X-Trail T31 wszedł na rynek około 2007 r więc wtedy i według ówczesnych przepisów i norm był homologowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np od kilku lat obowiązkowe jest wyposażenie w ABS ale nikt nie żąda abyś w 30 letnim Fiacie 126p montował ABS, natomiast nie można sprzedawać nowych samochodów bez ABSu.

tutaj sytuacja jest akurat odwrotna, nie mamy do czynienia z deficytem tylko z nadwyzka ; ) ale wlasnie dlatego ze sa przepisy homologacjne i reflektory sa oznaczone we wlasciwy sposob, nie musimy ich demontowac czy zakrywac jakimis oslonami ale uzywac...

 

to nie przepisy homologacyjne sprawiaja ze te swiatla moga zostac uznane za drogowe ale przepisy homologacyjne w polaczeniu z innymi aktami prawnymi

 
symbol E11 oznacza ze reflektor zostal zatwierdzony zgodnie z przepisami  obowiazujacymi w Wielkiej Brytanii ale oczywiscie dzieki Porozumieniu Genewskiemu z 1958r (i pozniejszym przepisom) ktorego Polska jest sygnatariuszem, uznawane sa uzgodnione wczesniej wymagania techniczne dopuszczenia typu, ukladu, czesci lub zespolu technicznego
 
one posiadaja nawet symbol HR co nadaje im status swiatel halogenowych drogowych ale wspomniane wczesniej przezemnie w #11 'OBWIESZCZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA z dnia 27 października 2016 r. ...' nie legalizuje tego zrodla swiatla jako drogowego
oczywiscie jesli spojrzec sceptycznie na te przepisy ktore przytoczylem, tylko jeden z nich wydaje sie istotny, tzn. ten ktory stawia wymog latwej regulacji kierunku strumienia swietlnego bo zdaje sie ze tam takiej regulacji w ogole nie ma
 
symbol PL10 to tylko oznaczenie materialu z ktorego lampa zostala wykonana ; )
 
pozdrawiam

post-92821-0-07088200-1493788606_thumb.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc do jakich wniosków koledzy doszli?Ja uważam że zgodnie z obowiązującymi aktualnie w naszym kraju przepisami światła umieszczone w relingach naszych x-traili można używać w czasie jazdy po drogach publicznych jako światła drogowe.Nie miałem czasu czytać dokładnie uzasadnienia wyroku sądu ale jego pobieżna analiza mówi o jednym- świateł drogowych może być tylko cztery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro Ty uwazasz to ja sie poddaje : ) innych argumentow, niz te ktore wczesniej przywolalem mi brak

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. A tak z innej strony. Przeczytałem teraz z ciekawości całość uzasadnienia wyroku.Zobaczcie jaki jest ten prawniczy bełkot. Tyle zbędnych słów w takiej sprawie. A co może być w sprawie poważniejszej.Czas upływa a sprawy się toczą latami.Ale i inny urzędniczy język może być równie prosty i przejrzysty jak to często pokazuje życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podepnę się pod temat z zapytaniem, jakie są tam żarówki i jak się do nich dostać?

Przeczytaj poniższy wątek, bo przypuszczam iż te lampy są takie same jak w T30

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/104513-wymiana-%C5%BCar%C3%B3wki-w-reflektorach-lampach-dalekosi%C4%99%C5%BCnych/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oto mój patent na lokalizację wyłącznika świateł w relingach.

Wyłącznik w miejscu zaślepki ( nie mam podgrzewanych foteli) po przedłużeniu kilku kabelków (lutowane i zabezpieczone)

Wykałaczka nie potrzebna a przełącznik w zasięgu ręki


 post-39549-0-74554700-1507313111_thumb.jpg

Edytowane przez dzi@dek
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie potrzebne wykałaczki tylko trzeba wyjąć przełącznik,rozebrać,pozbyć się sprężynki i działa przełącznik zostaje w takiej pozycji w jakiej go ustawimy jeżdżę z tym 7 lat i nie pamiętam kiedy ostatnio go wyłączałem...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...