Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile palą wasze almerki???


bartekzuczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Zastanawiam się ile palą Wam Wasze samochodziki. Ja posiadam almerę 1.5 90 KM 2001r PB/LPG W cyklu mieszanym pali mi około 8 litrów. W trasie udało mi się zejść do około 7.2, w mieście do 9l, oczywiście piszę o jeździe na gazie:) Czekam na wasze odpowiedzi. Piszcie jakie silniki:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej 8 nie zszedłem nigdy, nawet jak sie starałem jeżdzić bardzo eko w dłuższych trasach. Przy normalnej jeździe (2000-4000 obrotów) pół na pół miasto/trasa auto spala zwykle koło 9,5 gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie miałem gazu to udawało mi się zejść do 7l, a tak średnio paliła mi ok 8l (9l mi nigdy nie przekraczała :D )
jak się na gaz przerzuciłem to mi tak średnio 8l pali, ( na trasie udało mi się do 7,2l zejść :D

te wyniki uzyskiwałem w jeździe mieszanej z przewagą trasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyjasnij nam w jaki sporób wyliczyłeś to spalanie 7,2l skoro nie ma możliwości wypalenia ani zatankowania jednakowej ilości gazu nawet na tym samym dystrybutorze, wahania są jeszcze większe niż przy tankowaniu benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosto, litry dzielone przez kilometry :D

tankuje z zasady na jednej stacji, z zasady robię jednakowe przebiegi na jednym baku (ok 360 km), i na tej jednej stacji wchodzi mi zazwyczaj tyle samo gazu (ok 30 l LPG)

a po 'tej' przebieżce i zatankowaniu mogłem dzielić przez więcej kilometrów (niż zazwyczaj),
nie wiem jaki Ciebie, ale mnie bardziej cieszą takie wyniki, niż dziwią :D
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat przy gazie nie ma zbytniego powodu do zadowolenia bo znaczy to mw. tyle, że jedzie na dość skąpej mieszance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5,9 l Codziennie z rana 9 km (dopiero po 6 km wskazówka temp. płynu chłodzącego rusza od zera) i po południu tyle samo z powrotem. Przez miasto. Na dłuższej trasie 4,5l.

Edytowane przez SDRaid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień termostat.

Termostat mówisz? Szczerze napisałem to aby wytłumaczyć wysokie spalanie w związku z zimnym silnikiem (który nie zdąży się rozgrzać). NIe sądziłem, że coś jest nie tak. Tym bardziej, że po tych 6 km idzie wyraźnie do góry i na 9-tym km stabilizuje sie "w połowie" :)

Edytowane przez SDRaid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

Termostat mówisz? Szczerze napisałem to aby wytłumaczyć wysokie spalanie w związku z zimnym silnikiem (który nie zdąży się rozgrzać). NIe sądziłem, że coś jest nie tak. Tym bardziej, że po tych 6 km idzie wyraźnie do góry i na 9-tym km stabilizuje sie "w połowie" :)

 

Lub po prostu za mało płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat mówisz? Szczerze napisałem to aby wytłumaczyć wysokie spalanie w związku z zimnym silnikiem (który nie zdąży się rozgrzać). NIe sądziłem, że coś jest nie tak. Tym bardziej, że po tych 6 km idzie wyraźnie do góry i na 9-tym km stabilizuje sie "w połowie" :)

Jak miałem N15 z dieslem to tam zimą po ~2km wskazówka na połowie skali (i nie opadała ani nie szła w górę), a w kabinie sauna, że aż ogrzewanie trzeba było przykręcać. Jak mi walnął termostat, to od razu to zauważyłem, bo przejechałem ponad 2km, a w kabinie dopiero zaczynało się ocieplać. Po wymianie termostatu wszystko wróciło do normy. Teraz w benzynowym Accordzie muszę przejechać jakieś 5km żeby w kabinie zaczynało się robić ciepło, też podejrzewam termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem N15 z dieslem to tam zimą po ~2km wskazówka na połowie skali (i nie opadała ani nie szła w górę), a w kabinie sauna, że aż ogrzewanie trzeba było przykręcać. Jak mi walnął termostat, to od razu to zauważyłem, bo przejechałem ponad 2km, a w kabinie dopiero zaczynało się ocieplać. Po wymianie termostatu wszystko wróciło do normy. Teraz w benzynowym Accordzie muszę przejechać jakieś 5km żeby w kabinie zaczynało się robić ciepło, też podejrzewam termostat.

No proszę, czyli na wiosne kolejny wydaek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, czyli na wiosne kolejny wydaek :)

 

Czy ja wiem, czy taki wydatek... Vernet TH6666.89J do N16 1.5dCi po 2003r to koszt 80zł, chyba nie aż tak sporo. I lepiej wymienić przed zimą, na pewno lepiej dla silnika i spalanie może spaść ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6,2/100 z ostatnich 10 tys km, większość trasa. Trasa do 100 km/h wychodzi nieco ponad 5 litrów. Autostrada przy 160km/h 7,5 litra, przy 200 już 11 i trochę głośno - almera jest słabo wyciszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Almera N15 96r 1.6 90KM LPG

w miescie ok 9-10l

na trasie przy 90-100km/h udalo mi sie 7,8l wyciagnac

na autostradzie 140-150km/h ok 10l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanio jechalem trase do Szczecina, razem ok 1300km. Staralem sie jechac ekonomicznie (caly czas 110km/h). Spalanie wyszło 4.9l. Nigdy jej nie sprzedam:))))))))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...