Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Drgania przy stałej prędkości na 5 biegu


don120

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Mam problem z moim Sunny n14.. mianowicie na 5 biegu przy stałej prędkości czuć drgania na kierownicy i ogólne buczenie. Przy przyspieszaniu/zwalnianiu cichnie. Na niższych biegach i na luzie zero problemu. Nie jest to wina wyważenia kół ponieważ już je wyważałem. Podejrzewam że usterka wzięła się z  wpadnięcia w dziurę. po czym wywarzyłem koła co nie pomogło, następnie wymieniłem prawe koło(którym wpadłem w nieszczęsną dziurę) co też średnio pomogło:( ostatnio również odzywa się prawdopodobnie przegub zewnętrzny(stukanie przy skręcie w prawo). podejrzewam właśnie ten przegub i półoś... a wy co o tym myślicie? Na razie nie chcę wymieniać przegubu bo jeżeli półoś jest walnięta to przegub się posypie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Buczenie? Łożysko piasty

Drgania... Stawiałbym zasadniczo na koła, tym bardziej że po wpadnięciu w dziurę.

Szpilki raczej nie ma możliwości aby się pogięły, może też być tarcza hamulcowa do wymiany.

Chociaż objawy jednoznacznie na koła/koło wskazują. Przekręć z tyłu z ciekawości i się przejedź najlepiej, jeśli oczywiście z tyłu są proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczenie? Łożysko piasty

Drgania... Stawiałbym zasadniczo na koła, tym bardziej że po wpadnięciu w dziurę.

Szpilki raczej nie ma możliwości aby się pogięły, może też być tarcza hamulcowa do wymiany.

Chociaż objawy jednoznacznie na koła/koło wskazują. Przekręć z tyłu z ciekawości i się przejedź najlepiej, jeśli oczywiście z tyłu są proste

teraz po wymianie opon na zimowe i wymianie prawej przedniej felgi drgania ustąpiły ale buczenie zostało. tarcze raczej odpadają bo nie ma drgań przy hamowaniu

teraz po wymianie opon na zimowe i wymianie prawej przedniej felgi drgania ustąpiły ale buczenie zostało. tarcze raczej odpadają bo nie ma drgań przy hamowaniu. możliwe żeby łożysko buczało tylko na piątym biegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...