Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klakson Micrak k11


Gość Kris0086
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie działa mi klakson, dwa dni temu przestał trąbić bezpieczniki w kabinie sprawne sprawdzałem,w środku też,jak sprawdzić gdzie jest przyczyna może przekaznik poszedł,gdyż pod maska jest jeden schowek z napisem Horn po otwarciu jest szary przekaźnik,nie wiem o co chodzi i jak to sprawdzic pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po naciśnięciu klaksonu przekaźnik "tyka", to działa i zdechł sam klakson. W sumie dwa, bo Micra ma dwa (przynajmniej moja).

Można też sprawdzić podłączając na pewno sprawny odbiornik pod ten przekaźnik, ale do tego jest konieczna podstawowa wiedza, jak przekaźnik funkcjonuje.

 

Więc wersja łatwiejsza - tyka, działa... nie tyka, nie działa.

Pytanie czy dochodzi do niego napięcie, jeśli faktycznie nie tyka, bo może nie tykać, a być sprawny, a wiązka uszkodzona, ale tutaj znów wracamy do pierwszego akapitu.

Edytowane przez PawelSalata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy znajdziesz nowy oryginał, a jeśli tak to drogo. Można użyć zamiennik, jeśli będziesz umiał go dobrać. Ewentualnie używany przekaźnik z Allegro - na pewno są dostępne.


Szukaj ten co Ci trzeba i kupuj :)

 

LINK DO AUKCJI ALLEGRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź styki w kierownicy(przycisk klaksonu) Ja tu miałem przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przekaźnik ,bezpiecznik i klakson są O.K. to musi być gdzieś zaśniedziały styk.Ja miałem w kierownicy. Sprawdż też masę klaksonu(śrubka mocująca-czy jest dobry styk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Czy ktoś może mi pomóc w umiejscowieniu przekaźnika do klaksonu w K11 rocznik 97. Mam Micre rocznik 94 i padł mi klakson. W tejże po prawej stronie komory silnika znajduje się skrzynka z przekaźnikami i oznaczeniem HORN., ale niestety poprzedni właściciel zrobił "patenta" i zamiast oryginalnego przekaźnika jest jakiś taki inny który umarł (nie tyka przy podaniu napięcia). Mam na placu 2-gą Micre jako dawce narządów ale w niej w tym samym miejscu nie ma tej skrzyneczki z przekaźnikami. Czy ktoś może mi napisać gdzie się w niej znajduje przekaźnik do klaksonu? Ewentualnie czy jest szansa na zdjęcie oryginału bo bym może dokupił na allegro ale nie wiem jak powinien wyglądać (są jakieś nietypowe bo w skrzynce są wejścia tylko na 3 styki a normalnie przekaźniki mają 5 wyjść). Na allegro są takie:

http://allegro.pl/przekaznik-1-0-16v-nissan-micra-k11-02rok-i3900773552.html

http://allegro.pl/przekaznik-slb-25630-c9962-nissan-micra-k11-i3942861549.html

 

Z pierwszej aukcji to chyba by był ten po środku lub ten z drugiej aukcji.

 

Dziekuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja nie znalazłem w nowszej micrze tego przekaźnika ale udało mi się zaadaptować jakiś stary i hula:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość JacekGrzona

Witam. Jestem posiadaczem od kilku tygodni Micry K11 97r. i właśnie mam problem z klaksonem. Tzn same klaksony ok, bezpieczniki ok, styki w kierownicy ok, a nic nie cyka. Czy może mi ktoś powiedzieć w końcu gdzie znajduje się przekaźnik klaksonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...