Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Drganie kierownicy


Barcimierz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu przy przebiegu 100tys. km. odczuwam bardzo duże drgania kierownicy przy hamowaniu Inajbardziej jak hamulce są już rozgrzan). Zrobiłem test hamulców oraz amortyzatorów na ścieżce diagnostycznej i jest ok. Tarcze i klocki na obu osiach przejechaly po ostatniej wymianie ca.30tys. km i nie sa zużyte. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu przy przebiegu 100tys. km. odczuwam bardzo duże drgania kierownicy przy hamowaniu Inajbardziej jak hamulce są już rozgrzan). Zrobiłem test hamulców oraz amortyzatorów na ścieżce diagnostycznej i jest ok. Tarcze i klocki na obu osiach przejechaly po ostatniej wymianie ca.30tys. km i nie sa zużyte. Co może być przyczyną?

Krzywa tarcza przedniej osi .Sprawdzić i ew.przetoczyć jeśli małe bicie. Ew. reklamować.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. To może być dobry trop ale przednia czy tylna? De facto tylna jest jakaś pordzewiała ale mechanik twierdzi, że jedynie wpływ może mieć przednia oś .

Kupowałem zamienniki. Chyba nawet podawałem na forum linki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. Bede je zamowial!. Jakie klocki beda odpowiednie? Te, ktore wyminilem piszcza od poczatku ale to moze wina braku blaszek (zestaw montazowy?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie przepraszam że się wtrącę, ale w moim przypadku co prawda inna marka bo był to wtedy saab też biły koła przy hamowaniu, też postawiłem na przednie tarcze i wymieniłem po czym bicie było dalej a ustąpiło dopiero po wymianie tylnych więc nie jest takie oczywiste że bicie pochodzi od przodu. Warto to sprawdzić bo może szkoda szelestu. :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dzisiaj wymieniłem tuleje metalowo gumowe w belce przedniego zawieszenia i to one okazały się przyczyną  nieznośnego drgania i luzu na kierownicy podczas hamowania. Teraz jest okay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego producenta tuleje i za ile? Ja miałem w czasie 5 lat gwarancji wymienianą tę nieszczęsną belkę 2 razy.To chyba najsłabszy punkt tego auta.Edit: dobra już dałeś w poście o tulejkach.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieściłem informacje na wątku   dot. tulei. Nie znam producenta ale jeśli to ważne mogę zapytać w serwisie. WIem, że są od qashqai bo te od Megane i Scenica nie pasowaly. Moje auto to chatchbak 1.6 z 2007.r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy wymieniał i twierdził że od megane 2 pasują  :|  są febesty które napewno pasują ale są 2 x droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...