Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

T31 brak wspomagania kierownicy i problem z wentylatorami


Gość westa76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stałem się szczęśliwym, mam nadzieję, posiadaczem x-t 2.0d z 12.2012r. Samochód jest po drobnej przygodzie z innym użytkownikiem ruchu, czyli stłuczce na tyle delikatnej, że układy nośny i jezdny pozostały nienaruszone, natomiast przywitać musiałem na pokładzie nową maskę, błotnik no i zderzak z belką i chłodnicami, ponieważ jakieś cholerstwo w nie wlazło. Wóz już złożony jednak pojawił się "mały" problem tzn nie działa elektryczne wspomaganie kierownicy. Niby kontrolka gaśnie ale wspomagania nie ma. Sprawdziem bezpieczniki zarówno pod maską jak i w środku, wczołgałem się pod kierownicę gdzie znalazłem trzy przewody dochodzące do całego ustrojstwa, na wszystkich napięcie zmienia się do maks 6v. Samochód nie był jeszcze podpinany pod komputer, nie wiem czy jest to spowodowane jakimś błędem bezpieczeństwa od uderzenia, jednak żadne przewody w zdarzeniu nie ucierpiały a wszystkie szkody były bardzo daleko od mechanizmu w spomagania. Dodatkową rzeczą są włączające się od razu wentylatory zaraz po uruchomieniu silnika, chłodzenie zalane  odpowietrzone, tak mi się przynajmniej wydaje, chyba że x-t ma jakiś specyficzny algorytm odpowietrzanai inny niż inne pojazdy, klima co prawda jeszcze pusta no bo nie ma jak wyjechac bez wspomagania ;-) Czy ktoś miał już takie przypadki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomaganie może nie działać przez słaby akumulator. Może też brakować masy.

 

wentylatory chodzą bo pewnie czujnik temperatury silnika jest wypięty, uszkodzony kabel lub sam czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomaganie może nie działać przez słaby akumulator. Może też brakować masy.

 

wentylatory chodzą bo pewnie czujnik temperatury silnika jest wypięty, uszkodzony kabel lub sam czujnik.

Akumulator naładowany, brak masy raczej wykluczam, ponieważ nie było żadnych uszkodzeń na kablach masowych, jedyną rzeczą elektryczną która była uszkodzona, oprócz lampy, to taki chyba przekaźnik znajdujący się na lewej podłużnicy i polegało na odłamaniu ucha mocującego od obusowy, radiatora. Co do czujnika temp, to w którym miejscu on siedzi bo nie rzucił mi się w oczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...