Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Nakrętki do felg aluminiowych


vincenzo92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Innego... Mówiono mi że są oryginalne dla jasności załączam foto.

 

Czy na felgach (od wewnętrznej strony) masz wytłoczoną nazwę NISSAN?

Edytowane przez Fazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem aż zobaczyć gdyż wcześniej nie pomyślałem by to sprawdzić no ale jest między innymi napis "NISSAN". 

Byłem też w dwóch sklepach by kupić chociaż jedną nakrętkę aby je porównać z tymi co mam ale nie sprowadzają takich gdyż podobno są już przeżytkiem. 

 

post-44428-0-20250500-1386279313_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli felgi są oryginalne to znaczy, że nakrętki które kupiłeś są nieodpowiednie, poniżej link do nakrętek które będą właściwe

 

http://allegro.pl/nissan-almera-n16-sruby-nakretki-do-kol-alufelg-i3702489267.html

Edytowane przez Fazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor, felgi jednak nissanowskie, zmyliło mnie pierwsze zdjęcie bez dekielka i wziąłem je za inne felgi :)

Nakrętki z tego numeru, który podał Fazzi, mają długość 16mm i są typu otwartego - raczej do stalówek. Według tego, co znalazłem w jednym z katalogów, numer fabryczny nakrętek do alufelg w Twojej N16 to 40224-V5510 i wyglądają tak:
40224V5510_altpic_3.jpg?time=1377773594

 

Ale niech się jeszcze ktoś wypowie, kto jeździ na oryginalnych alufelgach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie w katalogu NISSAN-a jest błąd, pod tym numerem figuruje nakętka do felg alumuniowych, ale nakrętki podane przeze mnie w linku są napewno odpowiednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

Posiadam jeszcze nakrętki do oryginałów. Jutro zapodam foto.

 

Rodzaj nakrętki zależy od rodzaju gniazda. Jeśli kula to kula, jeśli stożek to stożek, itd.


w takim razie w katalogu NISSAN-a jest błąd, pod tym numerem figuruje nakętka do felg alumuniowych, ale nakrętki podane przeze mnie w linku są napewno odpowiednie

nie są i szybko się przy alusach wyjadą, wrzucałem już na forum jak one wyglądają przy użytkowaniu z alusami... główka zjechana, gniazdo wyrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qadrat podobne nakrętki do Twoich na zdjęciu są do felg stalowych tylko że troszkę krótsze (bez tej wypukłości na końcu)  i przelotowe. Na takich przyjechałem z wioski, zostawiając stare felgi w domu z myślą że szybko kupię tutaj odpowiednie nakrętki i wymienię co jednak okazało się nie takie proste.

 

Próbowałem poruszać kołem które nawet nie drgnie mimo tej małej przerwy co mnie trochę zdziwiło więc zrobiłem kilka kółek po parkingu i też nie zauważyłem nic dziwnego no ale by wyjechać gdzieś dalej to się boję. Myślałem by może dodać jeszcze z jedną podkładkę którą powinienem szybko dobrać w jakimś sklepie ale nie wiem czy to w niczym nie będzie przeszkadzać w końcu tu chodzi o bezpieczeństwo nie tyle moje ale i innych. 

 

buladag a skąd jesteś...? Przyznam że troszkę śpieszy mi się gdyż chciałem w weekend skorzystać z auta ale czy mi się uda to się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

Próbowałem poruszać kołem które nawet nie drgnie mimo tej małej przerwy co mnie trochę zdziwiło więc zrobiłem kilka kółek po parkingu i też nie zauważyłem nic dziwnego no ale by wyjechać gdzieś dalej to się boję. Myślałem by może dodać jeszcze z jedną podkładkę którą powinienem szybko dobrać w jakimś sklepie ale nie wiem czy to w niczym nie będzie przeszkadzać w końcu tu chodzi o bezpieczeństwo nie tyle moje ale i innych.

 

Jedź śmiało. Odkręcić się nie odkręci. Co najwyżej może trochę kierownicą trząść jeśli są nie takie. A z czasem (nie od razu) będą się wyrabiać główki (jak się za mocno wyrobią to zacznie się gniazdo wyrabiać).

Edytowane przez bartek9108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

buladag a skąd jesteś...? Przyznam że troszkę śpieszy mi się gdyż chciałem w weekend skorzystać z auta ale czy mi się uda to się okaże.

Południe, więc kawałek od Ciebie. Mam takie jak wrzucił Quadrat - w N16 z oryginalnymi alusami jeżdziły bez kłopotów.

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor, felgi jednak nissanowskie, zmyliło mnie pierwsze zdjęcie bez dekielka i wziąłem je za inne felgi :)

 

Nakrętki z tego numeru, który podał Fazzi, mają długość 16mm i są typu otwartego - raczej do stalówek. Według tego, co znalazłem w jednym z katalogów, numer fabryczny nakrętek do alufelg w Twojej N16 to 40224-V5510 i wyglądają tak:

40224V5510_altpic_3.jpg?time=1377773594

 

Ale niech się jeszcze ktoś wypowie, kto jeździ na oryginalnych alufelgach.

Południe, więc kawałek od Ciebie. Mam takie jak wrzucił Quadrat - w N16 z oryginalnymi alusami jeżdziły bez kłopotów.

Qadrat podobne nakrętki do Twoich na zdjęciu są do felg stalowych tylko że troszkę krótsze (bez tej wypukłości na końcu)  i przelotowe. Na takich przyjechałem z wioski, zostawiając stare felgi w domu z myślą że szybko kupię tutaj odpowiednie nakrętki i wymienię co jednak okazało się nie takie proste.

 

Próbowałem poruszać kołem które nawet nie drgnie mimo tej małej przerwy co mnie trochę zdziwiło więc zrobiłem kilka kółek po parkingu i też nie zauważyłem nic dziwnego no ale by wyjechać gdzieś dalej to się boję. Myślałem by może dodać jeszcze z jedną podkładkę którą powinienem szybko dobrać w jakimś sklepie ale nie wiem czy to w niczym nie będzie przeszkadzać w końcu tu chodzi o bezpieczeństwo nie tyle moje ale i innych. 

 

buladag a skąd jesteś...? Przyznam że troszkę śpieszy mi się gdyż chciałem w weekend skorzystać z auta ale czy mi się uda to się okaże.

 

Te są orginalne i takie śruby mam w Tino i też na orginalnych alusach, lecz ciut innych. Tutaj np. moja Tinka na tych felgach  http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/92149-iv-edycja-konkursu-m%C3%B3j-nissan-jesie%C5%84/

 

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zdjąłem felgę zobaczyć czy przez dziurę przechodzi tuleja z mojej nakrętki i okazało się że nie czyli dociska ją ten stożek na końcu tulei. Zastanawiam się czy w takim razie można bez problemu jeździć na nakrętkach od felg stalowych.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Nie chce zakładać nowego tematu więc odświeżam ten. Mam możliwość zakupienia felg aluminiowych 6.5Jx15 ET38 oponki mam do tego 195/60/R15. Czy taki zestaw będzie dobry nie będzie obcierać. Dziękuję za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie chce zakładać nowego tematu więc odświeżam ten. Mam możliwość zakupienia felg aluminiowych 6.5Jx15 ET38 oponki mam do tego 195/60/R15. Czy taki zestaw będzie dobry nie będzie obcierać. Dziękuję za odpowiedź. 

Wejdzie gładko ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Kupilem oryginalne alufelgi nissana i nakrętki niby do tych felg z podkładka. Zakrecilem i jeździłem cały sezon. Teraz zauważyłem przy przykrecaniu ze podkładka luźna. Okazało się ze średnią tuleji nakrętki ma 18mm a dziura w feldze 15mm dałem nakrętki do stocznia i teraz o niebo lepiej się jeździ bo jest super docisk i nie mam w końcu drgań przy hamowaniu (myślałem ze tarcze krzywe).

 

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, posiadam Almere n16 z 2002r w benzynie 1.8, ostatnio kupiłem do niej

felgi aluminiowe 16, teraz pytanie czy nakrętki mogą być te same co od stalowej?

Wydaje mi sie ze raczej nie ponieważ gdy wkręce te nakrętki to szpilki tak jakby trochę brakuje,

czy zna ktoś wymiary szpilek w almerze? Bo myśle ze nie obejdzie sie bez zakupu nakrętek do Alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio byłemu wulkanizatora bo miałem tą samą zagwostke. I dowiedziałem się że jeżeli alufelga jest oryginalna do tego modelu to że te same nakrętki podchodzą co do stalowej. Ja mam oryginalnego alusa 16" i po przyłożeniu nakrętki "stożki" nakrętki i we feldze pasują. Po nałożeniu na szpile i skręceniu zostaje mi troszke mniej niz na stalowej tych zwoi. Podobno tak ma być. mam n16 FL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aluminiowej felgi lepiej jest kupić nakrętki z dłuższą powierzchnią stożkową, przy nakrętkach do stalówek jest ona bardzo krótka, co do wymiaru to podejrzewam że wszystkie nissany (przynajmniej osobowe) mają te same czyli M12x1,25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moglibyście mi wskazać na stronie poniżej, które nakrętki powinienem zamówić do oryginalnych felg widocznych na zdjęciu? Były wrzucane zdjęcia, ale różniły się i nie jestem pewny w 100%.

 

https://felgeo.pl/search.php?cat=1214553813&text=&traits_alt[1341922257]=1341922258&traits_alt[1341922254]=undefined&traits_alt[1341922252]=1341922260

post-75298-0-33206300-1461698112_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...