Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak ciśnienia oleju 1,4,16


uio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałeś na zdjęciach w tej pompie taką zaślepkę?Bo ja nie,może się mylę.mówisz że znalazłeś w misie,zdejmowałeś ja???Jeżeli tak to obejrzyj dokładnie wał korbowy,bo to z niego mogła wypaść taka zaślepka.Miałem już dwa razy taki przypadek(nie w nissanach)

Też kupowaliśmy pompy,bo nikomu nie przyszło do głowy ze z wału mogło coś wypaść.A przecież wał ma otwory olejowe wiercone i zaślepiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Nie widziałem. Pytam bo zupełnie nie znam tego silnika. Nie wygląda na zaślepkę wału. Ma 20x11mm. Jest z amelinium:)

Wału nie mogę oglądnąć bo narazie odkręciłem tylko dolną blaszaną misę.

Bardzo proszę o dalszą pomoc i co robić dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak misę odkręciłeś to od spodu można wał obejrzeć,obrócić go.Zobaczyć z latarką też wnętrze bloku,może tam coś odpadło.Choć jak mówisz jest to aluminium,to raczej ani w bloku ,ani w wale takich elementów się nie stosuje,raczej stal.Być moż e jest to z pompy,ale to trzeba się do niej dostać i obejrzeć,niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak chcesz sprawdzić,no to niestety musisz zdjąć.Tak na prawdę nikt z nas tego jeszcze nie tykał,a taki objaw masz chyba ty pierwszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdjęcie,czy tam nie powinno być zaślepki?Przymierzałeś ją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uio,bo nie doczytałem....postawiłeś diagnozę brak ciśnienia oleju i tak od razu wziąłeś się za misę?A czujnik ciśnienia sprawdzałeś? Może po prostu ,jakiś angol to zostawił w misce,a z olejem to przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to serwis super,leczenie zapalenia płuc,przez przeszczep.

le jak masz gwarancje to czemu nie,ale jakbyś miał płacić....

Sądząc po ich entuzjaźmie to chyba już nie masz gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastik wygląda na kawałek osłony ślizgu napinacza łańcucha. To metalowe "coś" na pewno nie odpadło z wału ani nie jest częścią pompy oleju. Na część rozrządu też nie wygląda - no chyba, że to element wariatora zmiennych faz. Opisz samą awarię. Coś "walnęło" w silniku, czy tylko zapaliła Ci się kontrola braku ciśnienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uio,no cóż trudno tak na odległość wnioskować i gdybać ,nie mając bezpośredniego dostępu do maszyny.Serwis serwisem,ale oni mają gdzieś staranie o dogłębne zbadanie sytuacji.Podstawą jest dopasowanie tego krążka do któregoś z otworów,widać na zdjęciach że on również ma otwór do oleju więc nie trzyma ściśle ciśnienia.Może to być element zaworu oleju od pompy,ale to trzeba szukać,przypasować.Skoro to się znalazło w misie,to musi być z elementu z bloku,ja nie dał bym za wygraną w poszukiwaniach...no ale ja to nie serwis.


http://allegro.pl/nissan-note-1-4-16v-pompa-oleju-olejowa-i3879563638.html

Uio Przejdź do drugiego zdjęcia i jeśli możesz to sprawdź jeszcze tą rurkę z prawej strony,jeśli się nie mylę ona powinna mieć zaślepkę,to jest element zaworu.Po lewej jest podłączenie ssawy oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...