Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Webasto


matitt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Czy posiada ktoś ogrzewanie ,,WEBASTO''w Qasqaiu?Jakie sa koszty wraz  z montażem i eksploatacjia ,spalanie?

Może ktoś podzielić się wiedzą na ten temat?Plusy ,minusy itd .

Czy traci się gwarancjie na jakieś częsci?

Edytowane przez matitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podbijam temat.

Ja mogę tylko powiedzieć jak to wygląda u mnie w X-Trailu(ceny do QQ były identyczne) - zapłaciłem 6000zł za system Webasto z bezprzewodowym pilotem, został zamontowany przy odbiorze auta w salonie, więc nie wpływało to w żaden sposób na gwarancję samochodu(jakby miało wpłynąć,to bym nie kupił). System na maksymalnym ustawieniu (grzanie w ustawieniu 5/5) spala około 1.5-2l ropy na godzinę pracy, ale przy tak mocnym grzaniu nie jest potrzebna nawet godzina - zazwyczaj ustawiam go na grzanie rano, ~40 minut, 3/5 temperatura, wtedy w środku jest już ciepło i odmarznięte szyby nawet przy -15C na zewnątrz. Co najważniejsze - nagrzany płyn chłodniczy,więc zapalasz samochód i jedziesz, nie ma klekotu zimnego silnika, od razu wieje ciepełko.

 

Z wad - musisz pamiętać,żeby przed nocą ustawić temperaturę na maksimum i nawiew na szyby. Webasto nie jest na tyle inteligentne żeby ustawić klimatyzację,więc jak się załącza,to wieje tak jak ostatnio miałeś ustawione - więc jak ostatnio miałeś 19C i nawiew na nogi, to rano będzie guzik a nie rozmrożone szyby.

 

Ogólnie koszt urządzenia nie jest mały, ale komfort jest ogromny i warty polecenia. W szczególności w opcji z pilotem,gdzie np. siedzisz w restauracji,już prosisz o rachunek,ale klikniesz sobie na pilocie żeby grzało, i wsiadasz do ciepłego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Qaśka już miała zamontowane webasto model 85977P  z pilotem,była wersja z programatorem.Można ustawić max czas ogrzewania na 120 min w sekwencjach 10 minutowych Tak jak pisał kolega wcześniej nie jest to system inteligentny ,po jednaj zimie jestem zadowolony ,z dok,wynika że pali od 0,34-0,7 l/h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gambiting zamontowali ci chyba ogrzewanie od autobusy, że tyle pali ropy no i ma co najmniej 20kW mocy grzewczej.

Ogrzewanie do osobówki ma ok 5kW mocy grzewczej i pali ok 100ml paliwa na 1kw mocy.

Ogólnie takie ogrzewanie jest super sprawą aczkolwiek trzeba mieć dobra baterię. W mroźne dni wystarcza by popracowało ok 20 min i szyby odmrożone i w środku całkiem przyjemnie. Miałem w dwóch autach zamontowane w seicento :) i w fabii. Teraz brak czasu na montaż w QQ.

Faktycznie trzeba pamiętać o nastawach nawiewu przy wysiadaniu z auta ( szyba przód i min stopień dmuchawy). Aczkolwiek praktykowałem zaprogramowanie grzania bez włączonej dmuchawy, nagrzewał się tylko silnik, a po odpaleniu silnika bardzo szybko odmrażała się szyba

Edytowane przez ahilles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam webasto w QQ - było fabrycznie założone z tego co wiem ;) wypas sprawa. Jak kupowałem sprzedawca twierdził, że nie działa - owszem nie działało ale wystarczyło zrobić reset do fabrycznego ustawienia (odpowiednie manewrowanie z bezpiecznikami) i wszystko pięknie działa.

 

Posiadam wersję benzynową - Thermo Top C - jeśli ktoś potrzebuje manuala nissanowskiego do tego modelu Webasto i do QQ to mogę podesłać - trochę się tego naszukałem ;) co prawda w wersji językowej EN ale jest w niej wszystko - od montażu w QQ krok po kroku po całą obsługę.

 

Webasto grzeje obieg wody w samochodzie więc super sprawa odpalać ciepły silnik nawet zimą. Co do zużycia paliwa to chyba wychodzi podobnie jak do zużycie paliwa gdy trzeba zimny samochód odpalić i stać kilkanaście minut mecząc się ze skrobaniem i ogarnianiem samochodu gdy jest zamarznięty - może minimalnie większe ale za to jaki komfort...

 

Webasto mam z programatorem wewnątrz oraz ze zdalnym pilotem. Pilot ma bardzo duży zasięg - spokojnie z kilometra na otwartej przestrzeni można włączyć je. W terenie zabudowanym idzie włączyć webasto nawet jak QQ stoi za 2-3 blokami od mojego okna patrząc ;) także fajna sprawa bo programator trzeba ustawić wcześniej a z pilota można włączyć gdy wstaniemy rano i przez okno zobaczymy jak na parkingu skrobią samochody...

 

To fakt należy zostawić w samochodzie odpowiednie ustawienie sterowania nawiewu tak by było to skuteczne w minimalnym czasie pracy Webasto.

 

Zdecydowanie jeśli kiedyś będę zmieniał samochód to musi być wyposażone w Webasto ;) to drugi tuż po automacie wymóg ;)

Edytowane przez Cyran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,jak w temacie pytanie w sprawie webasto,mam je chyba jako podgrzewacz ponieważ nie widzę żadnej regulacji w kabinie,do webasto posiadam pilota ale nie wiem jak je uruchomić wciskając pilot brak reakcji webasto nie uruchamia się,czy msza być spełnione jakieś warunki aby zaczęło pracować?Czekam na jakąś pomoc i instrukcje .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,zanim zacznę robić reset do ustawień fabrycznych mam pytanie czy muszą być spełnione jakieś wymagania temoperaturowe aby webasto ruszyło? Mam model tylko z pilotem bez programatora i nie wiem czy czekać na mrozy czy teraz próbować uruchomić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jak w temacie pytanie w sprawie webasto,mam je chyba jako podgrzewacz ponieważ nie widzę żadnej regulacji w kabinie,do webasto posiadam pilota ale nie wiem jak je uruchomić wciskając pilot brak reakcji webasto nie uruchamia się,czy msza być spełnione jakieś warunki aby zaczęło pracować?Czekam na jakąś pomoc i instrukcje .

Pozdrawiam

 

Piszesz, że masz je chyba więc zapytam na początek o podstawy - jeśli masz zdalny pilot to na szybie przedniej w lewym górnym narożniku od środka powinna być przyklejona antena do pilota - masz coś takiego tam czy pusta szyba? Czarny podłużny pasek około 6-7 cm z kablem wchodzącym w osłonę słupka? Może masz tylko pilot a webasto nie ma w samochodzie - słyszałem o takich przypadkach naciągania przez sprzedawców. 

Druga sprawa w miejscu gdzie masz przycisk do włączenia/wyłączenia kontroli trakcji powinien być zegar do sterowania - zakładam że go nie masz bo napisałeś, że brak regulacji w kabinie (tuż przy regulacji lusterek).

Kolejna sprawa czy z osłony pod silnikiem  wystaje rurka wylotowa z założonym czerwonym kołnierzem? taka powinna być - jest to rura wydechowa od Webasto.

 

Oczywiście to wszystko zakładając, że masz ThermoTopC jak ja.

 

Kolejna sprawa jak podniesiesz maskę to powinna być tabliczka znamionowa od Webasto. U mnie jest w bardzo widocznym miejscu. 

Powinny być też założone dodatkowe bezpieczniki które są tuż przy akumulatorze lekko nad nim. Rząd 5-6 bezpieczników. Rzucają się w oczy bo widać, że są dołożone razem z miejscem na nie. Jak będzie potrzeba zrobię zdjęcia telefonem.

 

Co do warunków pracy to zależy jak masz zaprogramowane sterowanie - co wykonuje serwis webasto. Są różne modele i różne ustawienia możliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Piter1205 -napisz czy uruchomiłeś swoje webasto?

:0recourse: mam taką propozycje do Administratorów żeby ten temat połączyć z tematem"Webasto" :) bo to o tym samym jest  :D


dziekuje-ruchomy-obrazek-0164.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Tak webasto zostało odpalone,wymieniłem tylko baterie w pilocie i uruchomiłem bez problemu,bateria była za słaba i dlatego nie odpalalo.pozdrawiam

Edytowane przez Piter1205
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jeśli kiedyś będę zmieniał samochód to musi być wyposażone w Webasto ;) to drugi tuż po automacie wymóg ;)

 

U mnie zawsze była obowiązkowa klima i xenon. Teraz doszło webasto i 4x4. Czekam na info z Nissana ile kosztuje montaż webasto w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO odpisało, że nie ma opcji. Jest dość znana firma Alpo w Luboniu koło Pajo/Factory. Gadałem z gościem i mi podał 5,5 standard do 6,5brutto opcja z pilotem/programowaniem itd.

 

Czas montażu 2dni.

 

http://www.alpo.ig.pl/


ma ktoś doświadczenia z modułami do zdalnego odpalania auta ? są takowe wraz z alarmem za 150-300pln. Wiem, że jest problematyczna kwestia immobilizer'a (jak moduł nie obsługuje to trzeba immo wyłączyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO odpisało, że nie ma opcji. Jest dość znana firma Alpo w Luboniu koło Pajo/Factory. Gadałem z gościem i mi podał 5,5 standard do 6,5brutto opcja z pilotem/programowaniem itd.

 

Czas montażu 2dni.

 

http://www.alpo.ig.pl/

ma ktoś doświadczenia z modułami do zdalnego odpalania auta ? są takowe wraz z alarmem za 150-300pln. Wiem, że jest problematyczna kwestia immobilizer'a (jak moduł nie obsługuje to trzeba immo wyłączyć).

Mi montowało ASO w Bielsku-Białej(Japan Motors Nissan), więc na pewno ASO może to zrobić - tylko trzeba trafić na dobre.

 

Widzę że Japan Motors ma oddział w Poznaniu, więc może warto tam zapytać?

 

http://www.japanmotors.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyli się dosłownie miesiąc temu i to pod moim nosem, ale niestety odpisali, że nie montują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...