Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie zapala sie lampka w bagazniku


format97
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chacialem zapytać czy ktoś wie jak wymienić zarowke w lampce znajdującej się wewnątrz bagażnika lub co może być przyczyna tego ze nie swieci.Przepraszam ze pisze na temat takiej blachostki ale jestem swiezo po zakupie notesika i stad ten brak wiedzy.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prawej strony szkiełka lampki trzeba podważyć płaskim wkrętakiem i wyjąć całość,ważne,tylko z prawej,bo z lewej(kierunek do wnętrza)znajdują się przewody i nie wyjmiesz lampki.

Gdy żarówka jest sprawna to trzeba będzie wyjąć zamek,w nim jest łącznik który załącza lampkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrętakiem lub bezpieczniej plastikiem (ja używam zużyte karty kodów jednorazowych, choć kiedyś zdarzyło mi się użyć także karty bankomatowej, wsuwa się ją coraz głębiej aż klosz odskoczy. Ważny, jak podkreśla JACKO29, kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jednym nie świeci, a innych (czyt. mi) przeszkadza to światło świecące praktycznie non-stop i nie rzadko niepotrzebnie w ciągu dnia. :) Jakiś pstryczek by się przydał...Ale ale ale dodam, że w Clio jest to samo. Masakra jakaś! :)

Edytowane przez red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kupić przycisk kołyskowy okrągły by było najmniej roboty. Koło lampki nawiercasz dziurkę na przycisk dodajesz kabelek około 10cm, odlutowujesz od lampki i przelutowujesz tą stronę do przycisku, a ten nowy kabelek do przycisku i do lampki. Następnie wciskasz przycisk do boczku i sprawa załatwiona :devil:  włączasz i wyłączasz kiedy chcesz.

 

A o takim przycisku mówie:

wylacznik-kolyskowy-okragly-czarny-6a-25


Albo możesz konektorkami połączyć a przewody po prostu pozaciskać bez luowania :devil:

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,w domu to można babie przyłożyć ze nie gasi światła w lodówce  :devil:

A w samochodzie???Nie wypada samemu się kaleczyć,lepiej założyć wyłącznik :icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Waszą podpowiedzią Panowie zrobiłem wyłącznik oświetlenia bagażnika, ale niestety montując go spowodowałem zwarcie. Podpowiedzcie proszę gdzie jest bezpiecznik od podświetlenia kabiny, bagażnika ...??? Zdaje się że jest wspólny dla czujnika zmierzchu bo ten też przestał działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz bezpiecznik w  skrzynce w kabinie.Środkowy rząd trzeci od lewej wartość 10A

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,w domu to można babie przyłożyć ze nie gasi światła w lodówce  :devil:

 

 

To dorób przycisk do lodówki :devil:

 

 

Za Waszą podpowiedzią Panowie zrobiłem wyłącznik oświetlenia bagażnika, ale niestety montując go spowodowałem zwarcie. Podpowiedzcie proszę gdzie jest bezpiecznik od podświetlenia kabiny, bagażnika ...??? Zdaje się że jest wspólny dla czujnika zmierzchu bo ten też przestał działać.

 

No to fajnie, że pomysł przypadł do gustu :devil:  No i miejmy nadzieję, że wszystko po wymianie bezpiecznika zadziała :devil:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest przekazane 'nie rób babola,zdejmuj klemę z akumulatora'

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dorób przycisk do lodówki :devil:

Nie lepiej babie przyłożyć?Weselej będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tester rozkodowałem twój VIN ,z tą lampką było wszystko O.K. To była wersja na Szkocję! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Wszystko  przez brak czasu i po trosze przez kontuzjowaną rękę a głównie dłoń. Wiem pośpiech jest konieczny przy łapaniu pcheł a jedną ręką podobno podrapać się jedynie można. No ale tak to jest jak chce się połączyć przyjemne z pożytecznym. Z  bezpiecznikiem to już i sam się doczytałem nawet który to jest, tak to jest jak się okularów z sobą nie nosi.


Tester rozkodowałem twój VIN ,z tą lampką było wszystko O.K. To była wersja na Szkocję! ;)

He, dobrze że na pozostałym wyposażeniu nie oszczędzali. :)


Bezpiecznik zmieniony i wszystko wróciło do normy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podpinam się ;)

U mnie nie zapala się oświetlenie bagażnika, żarówka dobra, oświetlenie kabiny działa. Może zapala się dopiero po zmierzchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpiecznik 10A nr 9 w kabinie pod kierownicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się ;)

U mnie nie zapala się oświetlenie bagażnika, żarówka dobra, oświetlenie kabiny działa. Może zapala się dopiero po zmierzchu?

Niestety, czy potrzebne czy nie, lampka w bagażniku świeci się przez cały czas stąd co niektórzy, takze i ja, zakładaja dodatkowy wyłącznik by owo swiecenie wyeliminować. A skoro nie świeci sprawdź w pierwszej kolejności, jak pisze przedmówca, bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że producent mógł podpiąć lampkę pod czujnik zmierzchu. No nic, jak zacznie świecić to pomyślę o jakimś LED-zie. W starej Bravce całe wewnętrzne oświetlenie przerobiłem na LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila....czy Wam ta lampka w bagażniku świeci cały czas ??

Bo ja byłem specjalnie sprawdzić i świeci tylko jak otwieram klapę bagażnika. Specjalnie złożyłem siedzenia i sprawdzałem na zapłonie i bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym się tak świeciła,co powodowało rozładowanie akumulatora i nie mogli dojść co powoduje to rozładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie świeciła się, przez cały czas po załączonej stacyjce, jadąc nocą widziałem w lusterku przebijającą się poświatę z bagażnika, dlatego tez założyłem przełącznik. Nie powodowało to rozładowania akumulatora, chyba że ktoś pozostawił kluczyk w I położeniu.


Sory, muszę sprostować, nie świeciła się przez cały czas w czasie jazdy tylko na postoju, przy otwartych drzwiach i to był powód do założenia wyłącznika.   Lampka ta gaśnie zaraz po zapaleniu silnika i samoczynnie gaśnie po ok. jednej minucie po zamknięciu drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz podłączoną do lampki sufitowej nad tylną kanapą.

Musiał ulec awarii ten w klapie do włączania i wyłączania przy otwieraniu jej lub zamykania.

Ale ulepiłem tekst.....mam wenę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

hmmm,wróciłem do tematu i....

bezpieczniki dobre,żarówka dobra,brak napięcia na stykach i zbaraniałem. nie świeci

i koniec. w załączniku foto opisu bezpieczników,brakuje bezpiecznika w PASSIVE ENTRY, ale to

raczej inna bajka.

post-92699-0-41581900-1454762372_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dokopać się do stycznika (włącznika) i jego oględzinom i sprawdzeniu poddać, który jest zapewne przy zamku klapy bagażnika

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba niestety przy zamku,bo nie widze gdzie indziej,no nic...klucz płaski i heja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...