Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

Części Nissana - iParts.pl

- - - - -

Diff lock i elektrozaworki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   SNAKE4X4

SNAKE4X4

Jeżdżę bez trzymanki

• Eksperci

• 464 postów
  • Model:Patrol
  • Silnik:RZĘDOWA SZÓSTKA
  • Time Online: 38d 17h 40m 38s

Napisano 23 maj 2017, 13:21

raczej obstawiałbym padnięty elektrozawór na ścianie grodziowej pod maską po stronie kierowcy, obrazek zaworu masz w temacie klika postów wcześniej (jeśli blokada się nie zapina)

za załączanie i rozłączanie blokady on właśnie odpowiada, układ elektryczny jest po to, żeby zapalała się kontrolka na desce rozdzielczej, jeśli wymienisz elektrozawór na mechaniczny kontrolka nie będzie ci potrzebna

jak blokada będzie się załączać, to pozostaje jeszcze czujnik załączenia blokady (może on nie podaje sygnału na deskę rozdzielczą), ale do tego zagadnienia powróciłbym po uruchomieniu blokady

• 0

#22 OFFLINE   Monster4x4

Monster4x4

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 5 postów
  • Flaga:
  • Model:Y60
  • Silnik:2.8
  • Nr rejestracyjny:Gka
  • Time Online: 1h 14m 31s

Napisano 23 maj 2017, 13:32

Dzieki za odpowiedz ;) ale jak omine zawory i podlaczam bezposrednio pod rurke z cisnieniem to tez nic sie na załacza:/ ps. Wiesz w ktorym miejscu na liczniku powinna byc ta kontrolka diff lock ? W linku zdj mojego licznika

Użytkownik Monster4x4 edytował ten post 23 maj 2017, 13:34

• 0

#23 OFFLINE   SNAKE4X4

SNAKE4X4

Jeżdżę bez trzymanki

• Eksperci

• 464 postów

Napisano 23 maj 2017, 13:59

w załączniku obrazek

może masz nieszczelność w przewodach od vacu do mostu

ostrożnie z podawaniem ciśnienia na krótko, jak podasz za duże ciśnienie, to przerwiesz membrane i jak to mówią "after the birds" czyli po ptokach

Załączone pliki

• Załączony plik  diff.jpg   14,06 KB   0 Ilość pobrań

• 0

#24 OFFLINE   Monster4x4

Monster4x4

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 5 postów
  • Flaga:

Napisano 23 maj 2017, 14:01

Up ;) prad wychodzi tylko na OFF a na ON nie wychodzi juz , na krodko zalacza naped. Dlatego nie swieci sie kontrolka na liczniku. Wiesz z kad ma isc ten plus ktorego niema ?
No u mnie ciemno. Nic sie nie swici. Przez ten + ktorego nie ma w kostce na pozycji ON :/
  • 0

#25 OFFLINE   SNAKE4X4

SNAKE4X4

Jeżdżę bez trzymanki

• Eksperci

• 464 postów

Napisano 23 maj 2017, 14:09

plus zapewne z czujnika załączenia blokady

Załączone pliki

• Załączony plik  czuj.jpg   89,76 KB   0 Ilość pobrań

• 0

#26 OFFLINE   Monster4x4

Monster4x4

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 5 postów
  • Flaga:

Napisano 23 maj 2017, 14:15

No to jest czujnik zalaczenia blokady. Fakt wtedy napewno zaswici sie kontrolka diff lock. Tylko czy automatycznie da mi to + w kostce ? Chyba nie wlasnie. Wydaje mi sie ze jak na krodko zalacze naped to ten czujnik sprawi tylko to ze bede widzial kontrolke.
  • 0

#27 OFFLINE   SNAKE4X4

SNAKE4X4

Jeżdżę bez trzymanki

• Eksperci

• 464 postów

Napisano 23 maj 2017, 14:22

są dwa układy

układ elektryczny, który powoduje zapalenie i gaśnięcie kontrolki na desce, dzięki czujnikowi na obrazku powyżej

układ pneumatyczny (z vacu pompy), który odpowiada stricte za włączanie i wyłączanie blokady w mechanizmie różnicowym

nie za bardzo rozumiem o jakiej kostce piszesz

• 0

#28 OFFLINE   Monster4x4

Monster4x4

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 5 postów
  • Flaga:

Napisano 23 maj 2017, 23:14

Dzieki za wyrozumialosc xD heh. Chodzi mi o wtyczke na 4 kable ktorą wpina sie w zestaw 2 elektrozaworow pod maska przed kierownicą. 2 czarne kable to minusy. 1 bialy to + ktory pokazuje sie gdy przelacznik jest na diff lock OFF . drugi kabel jest niebieski i na nim powinien sie pokazywac + gdy przełącznik ustawie w pozycji diff lock ON. A nie pokazuje sie. Rozumiesz prawda ? Jak wlaczam na ON to powinien zniknac z bialego kabla a pokazac sie na niebieskim. A jezeli bym wylaczyl to powinien znow byc na bialym. Czyli moge tylko z kabiny wylaczac blokade bo wlaczenie z kabiny nie dziala. Jak podam + na niebieski kabel z akumulatora to diff sie zalacza ;)
  • 0

#29 OFFLINE   SNAKE4X4

SNAKE4X4

Jeżdżę bez trzymanki

• Eksperci

• 464 postów

Napisano 24 maj 2017, 07:40

włączanie kontrolki na desce rozdzielczej nie ma nic wspólnego z elektrozaworem na ścianie grodziowej

najlepiej wymienić elektrozawór na mechaniczny, kontrolka będzie działać tak jak powinna (pod warunkiem, że w instalacji elektrycznej wszystko jest O.K,)

a problem z zaworem już nigdy się nie pojawi

zajrzyj na PW

• 0

#30 OFFLINE   maks31_78

maks31_78

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 1 postów
  • Flaga:
  • Model:Y61
  • Silnik:2,8
  • Nr rejestracyjny:RKL
  • Time Online: 30m 26s

Napisano 26 lipiec 2017, 19:39

Cześć podepnę się do tematu jako świeży właściciel Y61 od 3 miesięcy.

Wymieniłem urwany czujnik diff locka oraz część przewodów nad tylnym mostem [sparciały ze starości].

Zrobiłem test i diff lock nie działa - w sensie z kabiny się nie załącza - czyściełem zaworki i to samo - górny zasysa powietrze a dolny nie czuć żeby pompował.

Wiec krok 2 zamiana przewodów od powietrza za pompce - zadziałało ale tutaj pojawia się problem - podniosłem auto tak żeby tylne koła kręciły się w powietrzu - prawe tylne koło po zapięciu blokady kręci się ok - nie jestem w stanie go zatrzymać nogą- ale lewe tylne - bez problemu się zatrzymuje - i słuchać coś w rodzaju trzasków - coś jak w zmielonym przegubie? - dodam tylko że test robiony był w garażu z zapiętym 2H?

Jeżeli macie jakieś pomysły to z chęcią wykorzystam - bo wizja zakupu nowego mostu jakoś mnie nie cieszy :)

Dzięki

• 0

#31 OFFLINE   SNAKE4X4

SNAKE4X4

Jeżdżę bez trzymanki

• Eksperci

• 464 postów

Napisano 27 lipiec 2017, 09:01

nie da się załączyć diff loc-ka, gdy mała dźwignia jest w pozycji 2H

• 0

#32 OFFLINE   Juchas

Juchas

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 11 postów
  • Flaga:
  • Model:Y61
  • Nr rejestracyjny:KNT
  • Time Online: 18h 5m 58s

Napisano 24 listopad 2017, 13:19

Da się załączyć na 2H . Ja tak miałem gdy jeden elektro zawór był zepsuty. Po zamianie werzykow zaskakiwał nawet na 2H. A gdy zrobiłem z elektro zaworami i gdy obydwa działają to wtedy nie ma szans zapiać w takim położeniu . Kolega ma elektro zawór zepsuty No i oczywiście blokada się sypła. Lub nie są szczelne werzyki i nie zapina blokady do końca. Stad te trzaski. Najlepiej wymienić całe werzyki na gumowe i po problemie. Do tego elektro zawory. Ja kupiłem za 200 zł , miały być dobre a były całe zardzewiałe w środku . Zrobiłem z dwóch kompletów jeden i śmiga . Odkręc dekiel na moście i zobaczysz co tam się dzieje
  • 0

#33 OFFLINE   SNAKE4X4

SNAKE4X4

Jeżdżę bez trzymanki

• Eksperci

• 464 postów

Napisano 28 listopad 2017, 11:43

jakbyś dołożył 50zł to miałbyś zawór mechaniczny z nowymi przewodami, który załatwia sparawę na forever, jak elektrozaworki padną znowu to zapraszam ;)

• 0

x

Reklama

OK Wyjdź