Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akumulator.


myk6414
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam ja Qashaia z 2010 1.6 + LPG.

Ostatnio zauważyłem, że fabryczny akumulator już powoli pokazuje znaki niedomagania i wrzucanie na jakiś czas do ładowania niewiele daje. Myślę więc o wymianie, bo swój wiek ma i chyba czas najwyższy.

Co możecie polecić? W sumie brałbym boschowski, ale ponoć o ile są ok, o tyle 2-3 lata i pa pa. Słyszałem natomiast, że niezłe są Centra. 

iLE LUDZI tyle wersji... mam boscha S5 od 2.5 lat i do dzisiaj sprawdzam napiecie i ladowanie i dziala bez zarzutu..

co do centry to juz sie spotkalem ze ile rodzajow to coraz godzej ale to tylko moje domniemania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iLE LUDZI tyle wersji... mam boscha S5 od 2.5 lat i do dzisiaj sprawdzam napiecie i ladowanie i dziala bez zarzutu..

co do centry to juz sie spotkalem ze ile rodzajow to coraz godzej ale to tylko moje domniemania ...

Tak ile ludzi tyle wersji.

Nie tyle marka jest ważna co pilnowanie odpowiedniego napięcia ładowania.

Swoją drogą Bosch S5, Varta Silver, czy Futura to najwyższa półka z danej firmy,ale nie musi oznaczać,że pożyje dłużej od tego z najniższej półki,chociaż tu prądy rozruchowe są wysokie,co ma też duży wpływ sprawność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Polecam akumulatory firmy Topla.

 

Pozdrawiam.

Ale tam pewno cena z księżyca,a żywotność taka jak u wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Napisałem, że to dobra firma i polecam. Co do ceny, najpierw sprawdź, a dopiero potem pisz, że cena z kosmosu :)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez bhtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam QQ 2010 1.6Pb i tydzień temu wymieniłem akumulator.

W sklepie powiedziano mi, że większej różnicy nie ma w aku z górnej półki. U mnie wybór padł na Exide premium - 3 lata gwarancji, 2 lata assistance, cena 235PLN z wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Napisałem, że to dobra firma i polecam. Co do ceny, najpierw sprawdź, a dopiero potem pisz, że cena z kosmosu :)

 

Pozdrawiam.

Było jak mówisz,sprawdziłem a dopiero potem pisałem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Było jak mówisz,sprawdziłem a dopiero potem pisałem :D

 

Czy Twoim zdaniem 200-250 pln za dobry akumulator Topla to cena z kosmosu? Chyba nie...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było jak mówisz,sprawdziłem a dopiero potem pisałem :D

Nie sprawdziłeś! Oto Twój tekst:

 

Ale tam pewno cena z księżyca,a żywotność taka jak u wszystkich.

Wytłuszczony wyraz świadczy o tym,że nie sprawdzałeś,

Gdybyś sprawdził,nie pisałbyś z niewiadomą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdziłeś! Oto Twój tekst:

 

Wytłuszczony wyraz świadczy o tym,że nie sprawdzałeś,

Gdybyś sprawdził,nie pisałbyś z niewiadomą.

Co nie zmienia faktu,że mam rację.

No cóż nie zawsze u mnie poprawnie z pisownią,bo też sprawy techniczne najważniejsze panie profesorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisownia pisownią,ale fakt faktem rację ma bhotom.

Za niewiele mniej kupisz akumulatorek do skutera,więc nie wydziwiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisownia pisownią,ale fakt faktem rację ma bhotom.

Za niewiele mniej kupisz akumulatorek do skutera,więc nie wydziwiaj.

Ale w czym ma rację,bo u mnie ceny akumulatorków do skutera chodzą od 50 zł w górę.

Osobiście Topli nie znam,marka dobra jak każda inna i nie przeżyje ani dnia dłużej,czy mniej od tej sprawdzonej na rynku.

Wszystko zależy,co tu często podkreślam  od odpowiedniego prądu ładowania i choćby małej świadomości kierowcy w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powiedz mi że do skuterka kupisz za 50 zł markowy,...nie rób jaj.

Kupowałem i do quada i do skuterka i jak chcesz markowy to cena idzie od 100zł w górę

To samo mówimy tutaj o markowych akumulatorach ,a nie składanych przez małe żółte rączki.

Ceny są jakie są i to co pisał bhotom jest prawdziwe i cena dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem niedawno aku do motocykla Exide i kosztował bodajże 130pln, a do MINI kupowałem Vartę i dałem 250pln. Wystarczy dobrze poszukać, bo za ten sam aku ceny są 250-400pln... zakup w sklepie stacjonarnym w POZ znalezionym na allegro. Gwarancja 2 lata.

Edytowane przez maniujr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ceny są jakie są i to co pisał bhotom jest prawdziwe i cena dobra.

 

JACKO29 -> bhtom, jak już :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

JACKO29 -> bhtom, jak już :)

 

Pozdrawiam.

Sorki to z rozpędu i w***a

Obiecuję poprawę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powiedz mi że do skuterka kupisz za 50 zł markowy,...nie rób jaj.

Kupowałem i do quada i do skuterka i jak chcesz markowy to cena idzie od 100zł w górę

To samo mówimy tutaj o markowych akumulatorach ,a nie składanych przez małe żółte rączki.

Ceny są jakie są i to co pisał bhotom jest prawdziwe i cena dobra.

Exide 4Ah najbardziej popularny do skutera cena 58 zł.

A jeszcze można coś urwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam pytanie , mój qashqai nie posiada sytemu start stop a jest wyposażony w akumulator EXIDE EFB , czy macie też tego typu akumulatory ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety jako świeżak  ( ale nie z Biedronki ) - zaproponuje aku które użytkuje w 2 samochodach od 2 i 3 lat.

W Pługu 307 i fiaciku ( oba dizle ). Autokraft. Od razu zaznaczam że nie reklamuje firmy . Piszę jako użytkownik.

W P307 centrę futurę wymieniłem idealnie 2 mce po gwarancji. Ponieważ autko ma swoje lata nie inwestowałem.

I 3 rok już leci bez problemu. No chyb a że w zimie padnie:P.

 

Oczywiście polecę Magnetti Marelli - ale cena już nie ta. 6 lat w dizlu to dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

 

Posiadam Nissan Qashqai J10 rocznik 2011, 1,6 benzyna.

Po 6,5 roku wysiadł mi oryginalny akumulator. Dziś odwiedziłem salon nissana i dowiedziałem się, że cena akumulatora do mojego egzemplarza to 1450 zł. Dostałem również informacje, ze ten rocznik miał nietypowe akumulatory i nie działają na nim żadne zamienniki, tzn działają, ale chwilowo i że ludzie zgłaszają się do nich po oryginalne bo samochód odmawia posłuszeństwa. Powiedzieli, że do innych roczników są tańsze i można stosować zamienniki, tylko ten model jest jakiś inny. A także dostałem informacje, że jest niestandardowy bo posiada funkcje stop/start, ma również jakąś dodatkową baterie.

 

W związku, że jestem osobą niedoświadczoną w tym temacie, proszę mi powiedzieć, czy faktycznie był jakiś wypust serii z nietypowym akumulatorem?  Czy po prostu, Salon chce mnie naciągnąć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że chcą Cię naciągnąć - idź do najbliższego sklepu motoryzacyjnego, dobiorą Ci dobry akumulator już za jakieś 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...