Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akumulator.


myk6414
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam Nissan Qashqai J10 rocznik 2011, 1,6 benzyna.

Po 6,5 roku wysiadł mi oryginalny akumulator. Dziś odwiedziłem salon nissana i dowiedziałem się, że cena akumulatora do mojego egzemplarza to 1450 zł. Dostałem również informacje, ze ten rocznik miał nietypowe akumulatory i nie działają na nim żadne zamienniki, tzn działają, ale chwilowo i że ludzie zgłaszają się do nich po oryginalne bo samochód odmawia posłuszeństwa. Powiedzieli, że do innych roczników są tańsze i można stosować zamienniki, tylko ten model jest jakiś inny. A także dostałem informacje, że jest niestandardowy bo posiada funkcje stop/start, ma również jakąś dodatkową baterie.

 

W związku, że jestem osobą niedoświadczoną w tym temacie, proszę mi powiedzieć, czy faktycznie był jakiś wypust serii z nietypowym akumulatorem?  Czy po prostu, Salon chce mnie naciągnąć?

Witam

nie wierzę że masz system start-stop. Wciskają ci kit. Normalny akumulator sobie kup ja mam w 3 samochodach akumulatory kozak pracują bez problemu jedne z tańszych na rynku. Też mam benzynę 1,6 z tego rocznika

Edytowane przez agit11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam Nissan Qashqai J10 rocznik 2011, 1,6 benzyna.

Po 6,5 roku wysiadł mi oryginalny akumulator. Dziś odwiedziłem salon nissana i dowiedziałem się, że cena akumulatora do mojego egzemplarza to 1450 zł. Dostałem również informacje, ze ten rocznik miał nietypowe akumulatory i nie działają na nim żadne zamienniki, tzn działają, ale chwilowo i że ludzie zgłaszają się do nich po oryginalne bo samochód odmawia posłuszeństwa. Powiedzieli, że do innych roczników są tańsze i można stosować zamienniki, tylko ten model jest jakiś inny. A także dostałem informacje, że jest niestandardowy bo posiada funkcje stop/start, ma również jakąś dodatkową baterie.

 

W związku, że jestem osobą niedoświadczoną w tym temacie, proszę mi powiedzieć, czy faktycznie był jakiś wypust serii z nietypowym akumulatorem?  Czy po prostu, Salon chce mnie naciągnąć?

Tu masz wszystkie akumulatory do QQ

 

http://autosotua.com/akumulator/nissan/qashqai.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Qq po FL (od IV kw. 2010r.) na zamówienie były już montowane systemy SS . Więc Twoje auto mogło być już wyposażone . Ale to czy masz SS czy nie to wiesz albo powinieneś wiedzieć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Qq po FL (od IV kw. 2010r.) na zamówienie były już montowane systemy SS . Więc Twoje auto mogło być już wyposażone . Ale to czy masz SS czy nie to wiesz albo powinieneś wiedzieć .

Trochę źle sie wyraziłem. O tym, że posiadam system Stop/Start wiedziałem od zakupu auta.

Czy ten system tak dużo zwiększa cenę akumulatora? Czy faktycznie może być problem z zamiennikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle sie wyraziłem. O tym, że posiadam system Stop/Start wiedziałem od zakupu auta.

Czy ten system tak dużo zwiększa cenę akumulatora? Czy faktycznie może być problem z zamiennikami?

To zmienia postać rzeczy.

Akumulatory konwencjonalne nie nadają się do samochodów posiadających system Start-Stop, ponieważ nie są wytrzymałe na obciążenia cykliczne a ich użycie może spowodować przedwczesną awarię nie tylko akumulatora ale również elektroniki samochodu. Konwencjonalny akumulator ołowiowo-kwasowy traci w pojeździe z systemem Start-Stop 7-16 % swojej pojemności ładowania w ciągu tylko jednego tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulatory konwencjonalne nie nadają się do samochodów posiadających system Start-Stop,

To jaki akumulator jest zamontowany w aucie z systemem s-s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki akumulator jest zamontowany w aucie z systemem s-s?

Nie mam takiego systemu ale warto poczytać w Google

 

http://jakiakumulator.pl/nissan-qashqai-i-2006-2013-akumulatory/

 

https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/akumulatory-do-start-stop-c-12_50.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Znowu coś wymyślili. Akumulator 2 razy droższy od zwykłego, wyposażony w jakąś technologię kosmiczną w postaci szklanej gąbki. Na szczęście jest coś takiego jak zdrowy rozsądek, który wyłącza ss zaraz po uruchomieniu silnika i zezwala na zastosowanie najzwyklejszego akumulatora, nawet w tak zaawansowanym aucie, jak kaszkaj 1 generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Znowu coś wymyślili. Akumulator 2 razy droższy od zwykłego, wyposażony w jakąś technologię kosmiczną w postaci szklanej gąbki. Na szczęście jest coś takiego jak zdrowy rozsądek, który wyłącza ss zaraz po uruchomieniu silnika i zezwala na zastosowanie najzwyklejszego akumulatora, nawet w tak zaawansowanym aucie, jak kaszkaj 1 generacji.

Dokładnie. Unia Europejska niestety nie chroni obywateli tylko koncerny. Z jednej strony ochrona środowiska a z drugiej przeciętny człowiek którego nie stać na "wymyślony" akumulator. Z jednej strony pieprzenie o zmniejszeniu ilości odpadów a z drugiej produkcja łożyska zatopionego w piaście.

Może kiedyś na to wpadną że to żadna oszczędność. I tu nasuwa się cytat z Nikosia Dyzmy: "By wpadli, jak by mieli k**wa mózg, ........".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...