Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T31] Ograniczenie alarmu - czy jest możliwość ?


Ookami
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowym szczęśliwym posiadaczem X-Traila T31 2010. 

 

Rozgryzam pomału różne tematy :)

 

Czy jest możliwe zamknięcie samochodu nie aktywując alarmu, a najlepiej "wyłączyć" tylko środek na ruch. Chodzi o psy, czasami muszę je na chwilę zostawić, a jednak wolę zamknąć. Choćby, żeby potem odpowiadać za do połowy zjedzonego gówniarza :)

 

W Volvo mam taką opcję - "ograniczona ochrona" - pyta przy opuszczaniu samochodu.

 

Da się? :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś zamknąć przekręcając wkładkę w drzwiach a nie z pilota?

 

ps

co to za rasa?  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś zamknąć przekręcając wkładkę w drzwiach a nie z pilota?

 

ps

co to za rasa?  :)

Spróbuję, choć mam "inteligentny kluczyk" i nie wiem czy rozbieranie tego urzadzenia nie skróci zywotności :)

 

a rasa..?  jedyna i najwspanialsza :)

 

Akita Inu

 

sjad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg instrukcji do T31 nalezy w przeciągu paru sekund szybko trzy razy przekręcić stacyjke na zapłon i wyłaczyc.

Wtedy wyłaczone zostana czujki ruchu wewnatrz auta.

Potem auto normalnie zamknąc ,po chwili alarm powinien trzema piknieciami to potwierdzic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg instrukcji do T31 nalezy w przeciągu paru sekund szybko trzy razy przekręcić stacyjke na zapłon i wyłaczyc.

Wtedy wyłaczone zostana czujki ruchu wewnatrz auta.

Potem auto normalnie zamknąc ,po chwili alarm powinien trzema piknieciami to potwierdzic..

Ta funkcja wylacza czujniki na stale czy jednorazowo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się inaczej.  Grzebiąc w stacyjce na stałe wyłączysz, zamykasz auto pilotem i w przeciągu 1 -+ 2 sekundy zamykasz drugi raz -  alarm wydaje dźwięk piknięcia pojedynczego oznacza to, że czujniki wewnętrzne zostały wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakoś nie wydaje żadnego dźwięku u mnie ( po operacji z pilotem ), ale chyba muszę sprawdzić czy w ogóle się jakiś alarm uruchamia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może mamy różne alarmy, nissan ASO sam rzadko montuje i zleca to firmie się tym specjalizującej, przynajmniej w moim przypadku tak było.

Ja poprostu zamykam auto...  i ponownie zamykam wtedy jest dzwięk i wewnętrzne czujniki są wyłączone. Dodam żę dzwięk podczas zamykania i otwierania mam wyłączony tylko mruga (awaryjne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest dokladnie taki opis wyłaczania czujników ultradżwiekowych:

 

"1.Przełaczyć wyłacznik zapłonu 3 razy w przeciągu 7 sekund z połozenia OFF do ON.

  2.Zamknąć drzwi ,pokrywę komory silnika,pokrywe bagażnika i nacisnąć przycisk LOCK na zintegrowanym kluczyku-pilocie lub kluczyku inteligentnym(jeśli wystepuje)aby zablokować wszystkie drzwi/klapę bagażnika

 

Czujniki ultradżwiekowe zostały wyłaczonez systemu alarmowego.Wszystkie pozostały funkcje systemu pozostaja aktywne do momentu ponownego rozbrojenia systemu alarmowego ".

 

Po tym opisie z ksiązki obsługowej T31 domyslam sie ,ze wyłaczanie czujek ruchu w X-trailu T31 wg powyzej cytowanego schematu jest operacja jednorazową..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję, choć mam "inteligentny kluczyk" i nie wiem czy rozbieranie tego urzadzenia nie skróci zywotności :)

 

a rasa..?  jedyna i najwspanialsza :)

 

Akita Inu

 

sjad.jpg

No Kolego najwspanialsze to są haszczaki. I żeby mi tu była jasność!

post-58920-0-11236500-1393357764_thumb.jpg

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Kolego najwspanialsze to są haszczaki. I żeby mi tu była jasność!

No nie zaogniajmy :)

 

Pozostańmy przy swoich zdaniach i .....rasach :)

 

A na marginesie, to właśnie psy determinowały moje wybory motoryzacyjne. Proste założenia: automat ( bo prawa ręka kierowcy powinna leżeć na kolanie pasażerki ), 4x4 ( bo dom na wsi) i duży bagażnik ( bo psy ). Byłem w kilku salonach, żeby się przymierzyć i miny sprzedawców - bezcenne :):)

Test dwóch Akit - wskakują, patrzę czy im wygodnie i wychodzę. Qashqai, Rav4, iX35 - poległy w tym teście . I mam X-Traila :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja mam dużego szwajcara(70kg). Poprzednio jeździła Jeepem Grand Cherokee, czasem jeździ Mazdą 5 żony. W X-Trailu też się mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...