Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki filtr paliwa?


TomekCZN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem absolutnym świeżakiem na forum.. Świeżo też zakupiłem QQ+2 2.0 dCi 150KM 132 tys. km. przebiegu.

Co możecie powiedzieć o tych autach?

Interesuje mnie filtr paliwa, jaki model trzeba założyć? Ten z czujnikiem H20 czy bez??? I czy możecie konkretnie model podać?

Kolejne pytanie-czy ten model posiada DPF??

Jeśli powieliłem temat-przepraszam.

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy z czujnikiem czy bez to w sklepie po VINie powinien ci powiedzieć.

150 to silnik robiony wspólnymi siłami z "Reno". Miałem ten silnik w poprzednim samochodzie Lagunie III (tylko 173KM; trochę inny osprzęt). Niestety masz DPF. Mój sie zapchał przy przebiegu ok 220tys. Ale tu raczej nie o przebieg chodziło tylko o to ze sie przeprowadziłem i nie jeździłem więcej autostradami, poprostu miasto go zmęczyło. Padła decyzja o wycięciu raka i wgraniu nowego programu. Koszt 1000zł. Bezawaryjnie dojezdziłem do 250tys i auto niedawno sprzedałem.

Na forum Reno poczytasz więcej na temat silnika, DPFu i jego ewentualnego usunięcia jak i o chipie tego motoru. Tu niestety słabo to idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja jestem właśnie po przeglądzie i wymianie filtra paliwa w QQ z takim motorem o jakim piszesz. W sklepach nie wiedzą jaki potrzebujesz ale tak jak kolega w innym poście napisał rożnią się pne jakimś zaworkiem który można przełożyć ze starego. Ja osobiście wybrałem  bez czujnika firmy Knecht, nic na serwisie nie mówili że jest zły czy coś więc sądzę że pasował przy wymianie. Jak dobrze kojarzę to oznaczenie było KL440/18. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Kolego Mario_Gdynia ile płaciłeś w serwisie za wymiane?? I mam pytanie-po czym idzie poznać, że DPF wariuje??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przegląd po 24 miesiącach za samą robociznę plus płyn hamulcowy i odgrzybienie klimy zapłaciłem ok 580zł. O tym że DPF wariuje to powinno ci wyświetlić komunikat, pewnie i check engine powinien się zapalić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w QQ ale w Lagunie nie wiedziałem o niczym, poprostu wracałem z pracy na skrzyżowaniu gaz w podłogę a auto nie jedzie i rozpędza sie tylko do 3tys obr. Włączył sie tryb awaryjny. Amen, po filtrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to na szczęście różni nissana od renault... Przynajmniej do 2010 roku wypalanie granicznie zapchanego dpfa sygnalizowane było w qq kontrolką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc. Okazuje się, że filtr mam bez czujnika wody więc luz.

Moje auto ma przejechane 130 tys. i mam pytanie - jaki olej lać?? Myślę nad Castrol Edge 5W-40 Turbo Diesel.

A Waszym zdaniem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna kwestia-kiedy dokładnie na komputerze mogę sprawdzić poziom oleju?? Na zapłonie, czy chwilę po odpaleniu auta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna kwestia-kiedy dokładnie na komputerze mogę sprawdzić poziom oleju?? Na zapłonie, czy chwilę po odpaleniu auta??

Witaj z tego co pamietam, to zaraz po odpaleniu auta klikajać przycisk i z kierownicy zobaczysz poziom oleju.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma wersję przed liftem to sprawdzi po w wersji po lifcie już tego nie zrobi.

Co do sprwdzenia to nie musi uruchamiać silnika, a wystarczy włączyć zapłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam w swoim co 2 rok /przebieg ok 30 tyś. km/ firmy Knecht bez czujnika wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam w swoim co 2 rok /przebieg ok 30 tyś. km/ firmy Knecht bez czujnika wody.

Ja podobnie jak kolega, przy 24 miesięcznym przeglądzie, przy przebiegu poniżej 30 tys. km, także filtr Knechta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem filtr MANN-a. ponoć dobry, okaże się, wcześniej śmigałem na mannowskich w megance II 1.5 dCi i nie narzekałem.

mam pytanie o klimę-załacza się Wam teraz? czy z racji temperatur nie załacza???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam może ktos podpowie jaki filtr paliwa do QQ 2.0 Dci 150 km 2008 rok ?? to jest z z czujnikiem czy bez??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...

dorzucam się do pytania,z  tego co widziałem w moim J10 2.0 dCI 150KM filtr jest łatwo dostępny pod maską, czy są jakieś specjalne zasady przy wymianie ? Myśle że mozna byłoby to zrobić samemu, ktoś próbował ? 

 

Znalazłem coś takiego, z tego co zauważyłem to nie trzeba dolewać paliwa do filtra a po wymianie użyć pompki, ja kupiłem filtr MANNa który posiadał już ten czarny platik.

 

Edytowane przez peceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam Panowie,

powiedzcie czym różni się filtr KNECHT 440/15 od 440/18? Oba pasują? Z tego co widzę to jedyna różnica poza ceną jest taka, że 440/18 ma taką czarną otoczkę wokół pojemnika. A może jednak coś więcej?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...