Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kielichy sprężyn - renowacja...czyli "ze spawarką mu do twarzy..."


lemmy69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w paru fotkach:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:zwyciestwo2:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie do roboty na noc idę... jadę

to jest recepta na wieczną młodość ... nie ma czasu się zestarzeć ,hehe :punk:  :showoff:  :thumbsup:  :beer:

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja temat :dribble:  Szkoda że nie masz tego warstatu gdzieś blisko mnie bo mam kilka wyzwań blacharskich ale może przynajmniej poradzisz coś przy piwku na majówce lemmy :dribble: choć może te 4 dni relaksu zostawimy tylko na piwko żebyś się nie zatarł od pracy :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

wszystkie ramy gniją w okolicach tych kielichów, tam fabrycznie brakuje jednego spawu... widzicie linię przerywaną na 16-tym zdjęciu ? to widok od spodu , oprócz spawu wewnątrz kielicha należało by wzdłuż linii nawiercić parę otworów żeby woda ściekała ... to jest najwyższy punkt całej ramy więc woda do wnętrza musi się dostawać właśnie tędy

dodatkowy spaw widoczny na 13-tej fotce (rama leży na odwrót tutaj)

na pewno nie "pomagają" kielichowi podkładki pod (nad) springi ... wiadomo, większe siły działają, prawda

warsztat ? no coś nam z Hubertem chodziło po głowie, ale to by gdzieś w okol. Sochaczewa musiał być żeby żaden z nas pokrzywdzony nie był ... na razie to tylko mrzonki 

... a wieczorami metamorfoza!  FRYZJERSTWO DOWCIPNE :devil: ... ciągle te "grzywki" mi się marzą  :dribble:  :icecream:

na zlocie oczywiście integracja na całego  :zwyciestwo2:  :beer:  :0ulan:

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie da się tego zrobić porządnie bez rozczłonkowania auta 

ale podpytaj Grubego ... on podnosił tylko budę na kilkanaście cm ... tyle, że ja bym nie ryzykował wtedy roboty pod taką prowizorką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie była prowizorka :whistle: , auto całe było podniesione na jakieś 70 cm i od tego buda jakieś 50-60 cm. Inaczej nie da rady. Buda była podparta i wisiała na pasach jako zabezpieczenie. Auto stało na mocnych koziołkach. :)

Edytowane przez gruby357
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee tam, jak przejdzie przez to co ja od zakupu auta to mu przejdzie, albo sprzeda i kupi sobie siakieś inne ładne. Patent na kielichy sprężyn to unieść budę i wspawać do ramy nad kielichy jakiś kształtownik: np ceówkę i wcale nie musi być gruba :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda ... przeczytaj dokładnie co o spawach napisałem

regeneracja góry ramy to tylko środek doraźny ... na dole i tak będzie gniła, dlatego sporo aut pogubiło tylne odboje  :whistle:  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, źle wyraziłem myśli. Ja swoje zrobiłem i wzmocniłem ale jako zabezpieczenie na przyszły czas. Jak temat wróci to zauważę to bo kielichy dojdą do wzmocnienia, ale ja wrócę do domu. Nie miałem na myśli wzmocnienia zamiast naprawy. Dobrze że czuwasz :)  Myślę już o wigiliiiii :D:innocent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmocnienie musi być umocowane do dołu ramy, a że dół na pewno też będzie przegnity, to powinno okalać ramę od spodu i być złapane do bocznej zewnętrznej ściany ... jak najwyżej  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam pytanie mój blacharz wpadł na pomysł i w miejscu gdzie jest kielich sprężyny wyciął kawałek ramy wraz kielichem przyspawał mocowanie kielicha i wszystko było by dobrze tylko rama po wspawaniu po jakimś czasie pękła w miejscach spawu moje pytanie brzmi jaką metodą wspawać ramę żeby nie pękała , moim zdaniem wycięcie tej ramy to był błąd ale jak przyjechałem to już było po robocie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu chyba wynika, że ramę przeciął całkowicie i wstawił nowy fragment ramy przynajmniej ja tak to sobie wyobrażam na podstawie tego opisu. Moim zdaniem jest to wielki błąd. Przerdzewiałej ramy ogólnie nie powinno się ciąć i wstawiać sztukowania ale jeśli się to już robi to trzeba wykonać to z głową.

Wstaw zdjęcia jak to jest wykonane bo na razie można snuć tylko domysły !

Podejrzewam, że spawy też nie są poprawnie wykonane bez prawidłowego przetopu i wręcz rama musiała pęknąć w tym miejscu i wcale się nie dziwię, że tak się właśnie stało. Jeśli już uciął ramę i wstawił nowy kawałek to powinien takie miejsce jeszcze dodatkowo powzmacniać choć to wg mnie nie jest już poprawne wykonanie ale ...

Teraz pozostaje to na nowo porządnie pospawać usuwając uprzednio stare spawy i dodatkowo wzmocnić ramę nakładkami z grubej blachy grubości minimum 3 mm.

Ja też miałem opuchnięte miejsca w okolicach misek tylnych sprężyn i opisałem to w temacie:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/52219-chcesz-kupi%C4%87-terrano-najpierw-go-poznaj/page-38#entry1134346

wypowiedź #760.

Warto też przeczytać wcześniejsze wypowiedzi jak też późniejsze zwłaszcza moderatora lemmy69

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

Coś pomotałem w ustawieniach i zniknęły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Da się be

 

Dobra robota z tymi kielichami... tylko jak to zrobić bez ściągania budy? ;)

Da się bez ściągania budy. Wieczorem wrzucę fotki.


Naprawa kielicha


tak wyglądał wczesniej

post-105585-0-49884600-1514911303_thumb.jpg

post-105585-0-61603500-1514911437_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko ze ogarniete ale kurde ten ryfel juz przynjamniej mnie wali po oczach :D (mimo tego ze na codzien nie widoczne)

Ryfel nie ryfel. Blacha konkret. Lepiej niż fabryka wypuściła ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko ze ogarniete ale kurde ten ryfel juz przynjamniej mnie wali po oczach :D (mimo tego ze na codzien nie widoczne)

Nie tylko Ciebie, ale nie chciałem nic mówić, można było nim do środka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...