Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Nissan Qashqai 1.2DIG-T osiągi.


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tez bede robił, tylko wiadomo musiałem sie nim nacieszyć:) a z cvt jazda to sama przyjemnosc:)

I zeby nie było ze len jestem i sportu nie lubie, co drugi dzien biegam po 15km a w weekend samochod ochrzcił runmageddon w Zabrzu :) ale chęć jazdy robi swoje i te 2km wielka frajdę sprawiają. Niemniej dla dobra silnika jestem gotów spacerować :)

Edytowane przez Robo83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się mówi, a sam potrafiłem jeździć po kilkaset metrów, byle pretekst był dobry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Maniek...po prostu nie chce się dooopy ruszyć i nóżkami powywijać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, pzyjemnosc z jazdy ogromna ale tym sposobem ruszę sie w weekend z zona w trasę, kurs na Równice j leśny park niespodzianek:) tylko mówicie zeby powyżej 120km/h go nie żyłować? Dotarcie do 3tys km a w międzyczasie mam trasę i szczerze powiem, ze zastanawiam sie jakimi prędkościami jechac na autostradzie przy załadowanym samochodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, pzyjemnosc z jazdy ogromna ale tym sposobem ruszę sie w weekend z zona w trasę, kurs na Równice j leśny park niespodzianek:) tylko mówicie zeby powyżej 120km/h go nie żyłować? Dotarcie do 3tys km a w międzyczasie mam trasę i szczerze powiem, ze zastanawiam sie jakimi prędkościami jechac na autostradzie przy załadowanym samochodzie...

ze zmienną - prędkością obrotową silnika. :)

Tu chodzi bardziej o nie przeciążanie jak przyspieszanie i wysokie obroty.

Ja swoim pojechałem jak miał 300km nad morze załadowany po brzegi a predkość to tak do 150 byla :) - spalanie wyszlo mi 9.2l. byłem w szoku. Po 4 000 wszystko sie ustabilizowało i spalanie spadlo

Edytowane przez Pieer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, pzyjemnosc z jazdy ogromna ale tym sposobem ruszę sie w weekend z zona w trasę, kurs na Równice j leśny park niespodzianek:) tylko mówicie zeby powyżej 120km/h go nie żyłować? Dotarcie do 3tys km a w międzyczasie mam trasę i szczerze powiem, ze zastanawiam sie jakimi prędkościami jechac na autostradzie przy załadowanym samochodzie...

 

lepiej tam uważaj i na dwupasie po zjeżdzie z S1 jadąc po 941 nie jedz szybciej niż te przepisowe 70 km/h  bo w zeszłym roku prawie bralem udzial w kolizji jak jeden taki z pasazerką swoim motorem popierdylał i trafił pod kątem prostym w auto co przecinało jezdnię wzdłuż ... masakra i dwie pary nerek od dawców :(   [`] [`] [`] .

W tym roku tez już byl prawie identyczny wypadek w okolicy tego skrzyzowania o ktorym mowie i tez śmiertelny więc ja tam na 941 już zawsze noga z gazu, tempomat na max 80 km/h i grzeczniutko pyr pyr pyr ...

Edytowane przez sph3r3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zrobilem pierwsza trasę 160km, cykl mieszany. Średnia prędkość poza miastem ok 100-110. Spalanie srednie ok 7L. Na trasie w okolicach 6L. Tempomat działa super, samochod swietnie sie prowadzi, natomiast ruszenie z lewego pasa na światłach i przyciśnięcie w celu nie blokowania pozostałych samochodów ciężkie do zrealizowania a jesli juz depniemy to buczy jak kosiara :) hehe jest to cos, do czego mozna sie przyzwyczaić, badz ruszać z prawego pasa swoim tempem, natomiast rozne sa sytuacje na drodze, czasem chcemy np uniknąć ruszania za ciężarówka. Czuć, ze paru koni brakuje. Dla mnie idealnym rozwiązaniem byłoby 160km z automatem...no ale nie mozna miec wszystkiego;) jeszcze musze sprawdzic poziom oleju po trasie i korzystając z okazji zapytam o komputer pokładowy. Spalanie 1 i 2. Jedno chwilowe, drugie średnie. Rozumiem ze niższe to średnie? Kiedy przytrzymaj reset to moge skasować i pojawia sie pytanie 1. Fuel economy i 2. All. O co chodzi? Ktore mam kasować i co one oznaczają? Oraz gdy wyłącze silnik to pojawia mi sie info best i cos tam jeszcze, po czym pyta czy zrobic update? To jest zapis najlepszego spalania? I ost pyt. Wiem, ze temat był wałkowany ale poruszę go tutaj, mam 2 trip, jedna od włączenia czyli mając 4km w salonie, włączyłem i pokazuje mi ile mam przejechane a druga to ta dzienna, ktora znika po wył silnika. Jesli pojade w trasę, to czy da sie ustawić pomiar, który nie zniknie na kazdym przystanku? Aaaa i jeszcze jedno, mam ponoc aktualne mapy z 2016 ale dzis jadąc na jastrzębie nie widziała nawigacja drogi, ktora funkcjonuje od dobrych 7msc. Mam sie tym martwić planując wakacyjny wypad?

Edytowane przez Robo83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zrobilem pierwsza trasę 160km, cykl mieszany. Średnia prędkość poza miastem ok 100-110. Spalanie srednie ok 7L. Na trasie w okolicach 6L. Tempomat działa super, samochod swietnie sie prowadzi, natomiast ruszenie z lewego pasa na światłach i przyciśnięcie w celu nie blokowania pozostałych samochodów ciężkie do zrealizowania a jesli juz depniemy to buczy jak kosiara :) hehe jest to cos, do czego mozna sie przyzwyczaić, badz ruszać z prawego pasa swoim tempem, natomiast rozne sa sytuacje na drodze, czasem chcemy np uniknąć ruszania za ciężarówka. Czuć, ze paru koni brakuje. Dla mnie idealnym rozwiązaniem byłoby 160km z automatem...no ale nie mozna miec wszystkiego;) jeszcze musze sprawdzic poziom oleju po trasie i korzystając z okazji zapytam o komputer pokładowy.

 

1) Spalanie 1 i 2. Jedno chwilowe, drugie średnie. Rozumiem ze niższe to średnie?

2) Kiedy przytrzymaj reset to moge skasować i pojawia sie pytanie 1. Fuel economy i 2. All. O co chodzi? Ktore mam kasować i co one oznaczają?

3) Oraz gdy wyłącze silnik to pojawia mi sie info best i cos tam jeszcze, po czym pyta czy zrobic update? To jest zapis najlepszego spalania?

4) I ost pyt. Wiem, ze temat był wałkowany ale poruszę go tutaj, mam 2 trip, jedna od włączenia czyli mając 4km w salonie, włączyłem i pokazuje mi ile mam przejechane a druga to ta dzienna, ktora znika po wył silnika. Jesli pojade w trasę, to czy da sie ustawić pomiar, który nie zniknie na kazdym przystanku?

5) Aaaa i jeszcze jedno, mam ponoc aktualne mapy z 2016 ale dzis jadąc na jastrzębie nie widziała nawigacja drogi, ktora funkcjonuje od dobrych 7msc. Mam sie tym martwić planując wakacyjny wypad?

 

1) 1 od ostatniego resetu ręcznego (własnego zerowania), 2 od ostatniego wyłączenia silnika. Chwilowe widać na bieżąco na obu.

2) 1 kasujesz tylko spalanie, 2 kasujesz wszystko (kilometry i spalanie)

3) Tak - pyta czy zrobić update, bo czasem zdarza spalanie nietypowe (np przejazd 10km z góry) i żeby samemu sobie nie zakłamywać, komputer pyta czy nadpisać

4) Tripy działają jak spalanie - jedno od własnego resetu ręcznego, drugie od ostatniego zgaszenia silnika

a na 5) niech odpowie ktoś mądrzejszy ;)

 

Ale btw - polecam lekturę instrukcji obsługi do poduszki, jest kilka smaczków których można się z niej dowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc:) łopatologia dla mnie jest najjaśniejsza, w instrukcji miałem problem znalezc informacji nt świateł a jednak tutaj sa osoby, ktore wiedzę nt QQ maja w małym palcu i tak przynajmniej mysle, ze rowniez satysfakcję gdy ta wiedza sie podziela:) Twoje omówienie jest klarowne i z pewnoscia wystarczające:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale btw - polecam lekturę instrukcji obsługi do poduszki, jest kilka smaczków których można się z niej dowiedzieć

Zgadzam się z Tobą w 100%,np.nigdzie na forum nie czytałem o przyjaznych światłach,a w instrukcji o tym jest :) Przy wysiadaniu z samochodu jedno mrugnięcie długimi i światła mijania świecą się 30 sekund,max. mogą świecić się 2 minuty czyli 4 mrugnięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Posty porównujące Qashqai'a do innych marek przeniesione tu:http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/106023-qashqai-j11-a-inne-modeleoferty/


Panowie i panie,we wtorek miałem u siebie kolegę z innego forum Qashqaia,był u mnie bo robiłem mu to i owo :D,ale! Powiedział mi taką rzecz.

Mianowicie,ma w serwisie w Gliwicach znajomego elektryka,który to elektryk powiedział mu ni mniej ni więcej,że w Consulcie jest możliwość poustawiania ,dodania,około 60! dodatkowych funkcji!Między innymi za flaszkę włączył mu tryb blokowania drzwi po ruszeniu samochodu...i co wy na to???

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,czy za dużo czy za mało,ale sam miałem okazję przekonać się o tym blokowaniu,więc coś w tym jest.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, my na to, że za dużo chyba tych flaszek było. :D

 

Colins - flaszek nigdy nie za dużo :) to tak jak z dwoma nagimi mieczami gdzieś w 1410 pod Grunwaldem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak...gdybym miał do wydania 2.5 koła kupił bym consulta...tylko czy jest sens? mam taką możliwość z pełnym oprogramowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa warta przemyślenia, moim zdaniem warto i jeśli jest tak faktycznie że można włączyć dodatkowe funkcje a może nawet SS wyłączyć to kupować, będę pierwszym klijentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-62161-0-39959700-1507969965_thumb.pngW celu blokowania drzwi po ruszeniu zakupiłem coś takiego i działa,ale gniazdo zajęte.Podejrzewam,że można wiele rzeczy odblokować bez dokupywania zbędnych dodatkowych modułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jacko, czy jeśli w qq się da włączyć dodatkowe funkcje to czy może w pulsarze jest podobnie, mógłbyś spytać kolegę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek,na razie nie spytam,ale z tego co rozmawiałem,to i on ma problemy z elektrykami.Blokadę wyprosił i podłożył co nieco :D 

Jeżeli się pojawi to oczywiście nieomieszkam zadać pytanko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...