Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie dziala mi jeden kluczk!!!


Robson22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , nie dziadziala mi jeden kluczyk od autka, odlamal sie w srodku ten guziczek od otwierania samochodu, Co mozna z tym zrobic? Mieliscie kiedys problemy z kluczykami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień przełączniki i po sprawie, 


TU masz opis do P11, ale do Twojego nei będzie inny :D 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie :)  juz myslalem ze trzeba bedzie gdzies do serwisu nissana jechac i kupe kasy wydac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już naprawiłem kilka sztuk tych pilotów. Filozofii nie ma, ale trzeba uważać bardzo, bo przy jednym styku bardzo blisko jest elektronika i można to łatwo zepsuć. Słowem - ktoś kto zna temat lutowania bardziej niż na przykładzie przewodów "fi 2,5 mm" może śmiało do tematu podejść.

Edytowane przez PawelSalata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Na moją fotorelację odpowiedział prędko umieszczeniem jej w koszu

 

chyba się mylisz :D tematy zostały połączone chyba, że zrobiłeś coś jeszcze o czym nie wiem, także zanim coś napiszesz to sprawdź czy aby na pewno masz rację :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kluczyk wyglada tak.

post-60404-0-04332600-1396205285_thumb.jpg

Edytowane przez Robson22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się mylisz :D tematy zostały połączone chyba, że zrobiłeś coś jeszcze o czym nie wiem, także zanim coś napiszesz to sprawdź czy aby na pewno masz rację :D

 

Jak to mówią - szukanie nie boli. Do głowy mi to nie wpadło, że mogłeś to podpiąć pod swój temat.

W związku z moim niesłusznym osądem, powyższą wypowiedź poddałem odpowiedniej edycji, natomiast Ciebie z tego miejsca serdecznie przepraszam za pomyłkę.

 

Co do kluczyka ROBSON22, to odpadł Ci ten przyjemniejszy do lutowania mikrostyk. Ale i tak radzę zmienić oba, chyba że ten który nie odleciał, posiada nadal ten charakterystyczny "klik" jak go przyciskasz. Moje wszystkie cztery styki były już tak skatowane że nie dawało się tego w ogóle używać. Szwagrowi w P12 przelutowałem jeden pilot kompletny, bo drugi działał bardzo dobrze, no i dwa inne które kupiłem tutaj na forum uszkodzone, także naprawiłem i sprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Do głowy mi to nie wpadło, że mogłeś to podpiąć pod swój temat.

 

napisałem o tym pod Twoim postem, ale kt.................oś to  ukrył bez mojej wiedzy :D i tak wyszło, jak by co odkryłem mojego posta aby było wszytko jasne :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią - szukanie nie boli. Do głowy mi to nie wpadło, że mogłeś to podpiąć pod swój temat.

W związku z moim niesłusznym osądem, powyższą wypowiedź poddałem odpowiedniej edycji, natomiast Ciebie z tego miejsca serdecznie przepraszam za pomyłkę.

 

Co do kluczyka ROBSON22, to odpadł Ci ten przyjemniejszy do lutowania mikrostyk. Ale i tak radzę zmienić oba, chyba że ten który nie odleciał, posiada nadal ten charakterystyczny "klik" jak go przyciskasz. Moje wszystkie cztery styki były już tak skatowane że nie dawało się tego w ogóle używać. Szwagrowi w P12 przelutowałem jeden pilot kompletny, bo drugi działał bardzo dobrze, no i dwa inne które kupiłem tutaj na forum uszkodzone, także naprawiłem i sprzedałem.

No ja musze dokupic ta obudowe do kluczyka bo tez jest zjechana to odrazu sa w zestawie te dwa przyciski na allegro, to zobacze jak to wyglada i czy dam rade to zrobic jak nie to musze kogos poszukac kto mi to pomoze zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi przesłać pilot jak nie ogarniesz. Polutuję i odeślę.

 

Popytaj w punktach gdzie dorabiają klucze.

U mnie liczą sobie za wymianę mikrostyków od 30-50 PLN w górę.

 

Możesz też popytać w starodawnych punktach naprawy telewizorów, radioodbiorników itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moje proby sie nie powiodly, a do tego drugi kluczyk tez sie rozprogramowal :| , i teraz jak za czasow malucha otwieranie z kluczyka :shifty:  jutro sprobuje ponownie z tym programowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego linku wyzej wynika ze sie da bo inni tez mieli podobny problem.

Stary kluczyk dziala, zaprogramowal sie a ten z wymienianymi stykami nie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy przy wymianie styków nie przegrzałeś płytki.

Przy jednym z przycisków - otwierania, zaraz blisko jest jeden element który bardzo łatwo przypalić lutownicą i go uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pilot, to co doczepia się do grotu klucza, miałem niedawno. Sprzedałem za 80 PLN regenerowane. Były zmienione styki i wymieniona przednia obudowa z gumowanymi przyciskami.

 

Możesz mi podesłać sam pilot, bez kluczyka. Jeśli się go uda uratować, to sobie go wtedy zaprogramujesz. Jeśli nie, to każda używka pod ten kluczyk będzie Ci pasować. Kodować można każdy jeden pilot do alarmu. To nie immobiliser.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz dzialaja mi obydwa kluczyki, maly blad przy skladaniu :)  Dziekuje wszystkim za porady i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się co źle zrobiłeś. Pomożesz innym uniknąć tego samego błędu.

 

Super że działa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mowie, Zle byl wsadzony ten drucik, nie obejmowal plytki tylko zostal wlozony miedzy plytke a obudowe ktora nakrywa plytke. Zalaczam zdjecie na ktorym zaznaczylem o co dokladnie mi chodzi :)

 

post-60404-0-38550400-1398080095_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...