Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie dziala mi jeden kluczk!!!


Robson22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A nowy styk, dałeś już taki z plastikowym elementem, nie tą badziewną gumkę? Czy tylko przylutowałeś stary styk znów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i takie to Ci jeszcze poklikają.

Te gumiaste badziewia nie powinny w ogóle mieć racji bytu w żadnym pilocie. Po zamontowaniu takich właśnie "klikaczy" można używać pilota przy pomocy źdźbła słomy, siła potrzebna do prawidłowego wciśnięcia klawisza jest minimalna.

Bardzo dobra robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... A ja mam takie pytanie - może zacznę od początku....

przez jakieś ok. pół roku auto było zamykane tylko z kluczyka ( słabawy aku.) .... po wymianie akumulatora - centralny , alarm , nie działa z pilota - muszę zamykać z kluczyka :/ pilot martwy jest :(

Wymieniłam baterię w pilocie i nic....

Moje pytanie do Was koledzy fachowcy - co jest nie tak ? Bateria założona poprawnie.

Czy muszę od nowa programować kluczyk / pilota tym szyfrem : "sześć razy..... " itd. ?

Czy jest inna przyczyna ? Będę wdzięczna za jakieś sugestie, podpowiedzi , rady ....

Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek - tak, warto spróbować kodowanie kluczyków ową procedurą.

Niemniej... nawet bardzo słabawy AKU powinien drzwi pootwierać z pilota.

 

Próbuj najpierw je zaprogramować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle,

poprzedni akumulator był słaby i aby go "nie obciążać alarmem" - zamykałam kluczykiem .

Obecnie mam nowy i moje zaskoczenie - z pilota nie działa centralny + alarm...

Czy przez te pół roku mógł się rozkodować ?

Mam obawy, czy przez nieumiejętne kodowanie w/g instrukcji mogę coś innego "spartolić" .... jakieś imo czy coś ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio u siebie kodowalem to za pierwszym razem rozkodowal mi sie tez drugi kluczyk ale udalo mi sie zakodowac te dwa kluczyki i zadnych wiecej problemow nie mialem. Dzialaja bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle,

poprzedni akumulator był słaby i aby go "nie obciążać alarmem" - zamykałam kluczykiem .

Obecnie mam nowy i moje zaskoczenie - z pilota nie działa centralny + alarm...

Czy przez te pół roku mógł się rozkodować ?

Mam obawy, czy przez nieumiejętne kodowanie w/g instrukcji mogę coś innego "spartolić" .... jakieś imo czy coś ? :(

 

To zrozumiałe. Niemniej jednak jeśli samochodu używa się codziennie, to alarm nie powinien aż tak bardzo obciążyć AKU aby po nocy nie odpaliło.

 

Kodując piloty od alarmu, niczego innego nie rozprogramujesz. Próbuj, tylko niemal ze stoperem w ręku trzeba pilonować sekwencji sekund.

Moja rada - kiedy będziesz kodować piloty, odłącz je od grota klucza, aby mieć same te okrągłe pilotki pod ręką. Przy stacyjce się bardzo niewygodnie wciska kilka razy jeden przycisk, trzymając wciąż wciśnięty ten drugi. Łatwo wtedy popełnić błąd, np. na ułamek sekundy odpuścić przycisk.

 

Dodatkowo - czy jesteś pewna że styki na płytce w pilocie działają poprawnie? Może to w nich jest problem, i mimo iż je naciskasz, nie dają one sygnału dalej. Może warto w obu pilotach zmienić styki na nowe. Jeśli nie masz na miejscu nikogo kto to zrobi, polecam się. Przerabiałem temat już mnóstwo razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując - odpinam grot kluczyka , który wędruje do stacyjki . Z pozostałą częścią (czyli tym co Robson22 ma na zdjęciu) stosuję się do instrukcji kodowania..... I ten kluczyk odłączony od przycisków będzie " kompatybilny" podczas rozdwojenia ? Część w stacyjce , a część w ręce ?

 

Nie mam pojęcia czy pilot wysyła sygnał :( ....a w drugim rozwalone mam te gumki i ten pstyczek nie działa (to wiem na 100 %)

Gdzie to mogę sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jak najbardziej kompatybilny.

 

Grot zawiera tylko wkładkę od IMMO.

Pilot zaś, to tylko pilot. Inne auta mają pilot osobno, na kółeczku do klucza przypięty :) A że Nissan to skompaktował :)

 

Jeśli chodzi o sprawność styków, to tylko zakład (ale porządny) gdzie dorabia się klucze. Mają maszynki które mogą to sprawdzić.

Ja jak naprawiam te piloty od Nissana, zawsze sprawdzam czy po naprawie daje się zakodować na moim aucie.

 

Jak pisałem - jeśli chcesz reanimować piloty, możemy się zgadać na priv, prześlesz mi pilot(y), a ja odeślę Ci naprawione.

Jeśli masz całe obudowy, te z gumowymi przyciskami, nie trzeba zamawiać zestawów naprawczych z Alledrogo.pl bo same styki posiadam w ilościach sporych.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Będzie jak najbardziej kompatybilny.

 

Grot zawiera tylko wkładkę od IMMO.

Pilot zaś, to tylko pilot. Inne auta mają pilot osobno, na kółeczku do klucza przypięty :) A że Nissan to skompaktował :)

 

Jeśli chodzi o sprawność styków, to tylko zakład (ale porządny) gdzie dorabia się klucze. Mają maszynki które mogą to sprawdzić.

Ja jak naprawiam te piloty od Nissana, zawsze sprawdzam czy po naprawie daje się zakodować na moim aucie.

 

Jak pisałem - jeśli chcesz reanimować piloty, możemy się zgadać na priv, prześlesz mi pilot(y), a ja odeślę Ci naprawione.

Jeśli masz całe obudowy, te z gumowymi przyciskami, nie trzeba zamawiać zestawów naprawczych z Alledrogo.pl bo same styki posiadam w ilościach sporych.

Pawelsalata mógłbyś na priv podesłać mi info ile kosztowałaby u ciebie reanimacja kluczyka ???

Mam jeden kluczyk calkiem nowy klika bardzo fajnie ale wymiana baterii nie pomogła.

Pozdrawiam

Gabdon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...