Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

T31 Czujnik temperatury zewnętrznej błędne wskazania


Gość Piioter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Proszę o pomoc w celu zdiagnozowania problemu jaki wystepuje w moim aucie. Problem jaki występuje związany jest z błędnym wskazaniem temperatury zewnętrznej. Czujnik dziś wskazywał temperature początkowo 6 stopni C po około pół godziny wskazał 7 potem znów minęło jakieś 40 - 50 min i temp wskoczyła o kolejny stopień i tak to 12 C natomiast dzis było bardzo ciepło i temp na zewnątrz była około 16-18 stopni C. Problem jest dla mnie dość irytujący bo jeszcze niedawno wskaźnik pokazywał bardzo dokładnie i nizmiernie szybko zmieniał wskazania temperatury.

Prosze o wskazanie miejsca gdzie w moim modelu T31 rok 2008 znajduje się ten czujnik?

Czy to możliwe że jest on czymś zabrudzony i niepoprawnie wskazuje temperature?

Dzwoniłem do serwisu i usłyszalem że w modelu X-Trail, Juke, QQ ten czujnik dość często ulega jakiejś awarii i trzeba mu dać czas czasem około godziny na odpowiednie wskazanie temperatury nie bardzo w to mi się chce wierzyć, bo przecież niedawno temperatura była wskazywana dokładnie i szybko.

Bardzo proszę o wszelkie sugesite i podpowiedzi

Dziękuje z góry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raz było podobnie. I faktycznie po około 30 min termometr zaczął pokazywać prawidłowo temperaturę. Od tego czasu sytuacja się nie powtórzyła i termometr jest bardzo dokładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem podobny problem. O godz. 9 temperatura na wskaźniku 3 st. C., po 3 godzinach na parkingu na słońcu temp wzrosła o 1 st., a następnie w czasie jazdy wzrastała o 1 st. co 15 minut.

Jakby były zaprogramowane na dzień dzisiejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...