Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Navara D22 nie pali rozrusznik nie kręci


marcin.p11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow.

Zakupiłem Niedawno Navare. Poprzedni właściciel umył samochód wtawił do garazu i po miesiącu czasu już jej nie odpalił.

Objawy są następujące: po włożeniu kluczyka i przekręceniu zapalają sie wszystkie kontrolki tak jak trzeba potem gasnie kontrolka od świec zarowych. Jak próbuje zapalić to nie dziejie się nic. Nie słychać rozrusznika nawet kontrolki nie przygasają. Jedynie panel od nawiewu gaśnie i się załącza.

Czy to rozrusznik czy immobileiser. Auto zapaliło na pych i jechalo bez problemu.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz styki na rozruszniku i przeeod masowy. Na ktoryms z nich nie ma styku. Immo raczej nie , jak stalo sie to po myciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem identyczny przypadek w mojej Primerze, winne wszystkiemu były zanieczyszczone styki przy rozruszniku - zarówno prądowy od akumulatora jak i od stacyjki - przeprowadziłem czyszczenie i jak ręką odjął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rozrusznik naprawiony. Wszystko działa jak należy.

 

Podaj chociaż przyczynę, przyda się potomnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było zwarcie w tej cewce, czy jak to tam się nazywa. To ten Element dokręcony do rozrusznika do którego dochodzi prąd z akumulatora. Dodatkowo wymienione szczotki i coś tam jeszcze. Koszt naprawy 100zł + moje wykręcanie i wkręcanie rozrusznika.

Dodam że rozrusznik jest przykręcony od tyłu auta przez obudowę skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A czy trzeba coś rozmontowywać do wyjęcia rozrusznika? Np. półośkę?

Wydaje mi się na oko, że tam od góry jest za mało miejsca, żeby go wyjąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjmowałem i montowałem  rozrusznik bez demontażu półosi. Wymieniałem łożyska wirnika i elektromagnes bendixa.

Przed odkręceniem rozrusznika trzeba zdjąć klemy z akumulatora, przynajmniej "+".

Edytowane przez Navara2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...