Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Wymiana filtrów po kupnie


klimass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

 

Ostatnio stałem się właścicielem Nissana Primera P12 2003 1.9dCi 120KM. To mój pierwszy post i mam nadzieję, że mnie nie zjecie w komentarzach - szukałem szukałem, jednak same ogólniki.

 

Moja Primerka ma nalatane 212000km - przebieg raczej pewny. Od nowości w PL. Ostatnie kilka lat bardzo mało jeżdżona, niestety (chyba) przez kobietę :) Olej wymieniany już prawie 3 lata temu (!) co równa się 8000km. Olej wlany Shell Helix 10W40. Rozdząd z tego co widzę robiony na przebiegu 194000km (naklejka pod maską).

 

Z racji tego jak długo jest ten sam olej, chcę go jak najszybciej wymienić. Przy okazji filtr oleju i filtry paliwa/powietrza. Wybrałem taki zestaw, czy ktoś może coś doradzić/odradzić, aby autko posłużyło jak najdłużej?:

Filtr oleju - Knecht OC467
Filtr paliwa - Knecht KX206D
Filtr powietrza - Knecht LX1820
Filtr kabiny - Knecht LA119

Myślałem aby zostać przy oleju Shell Helix 10W40, ale tu się jeszcze zastanawiam nad inną marką.
 

W weekend lecę na wymianę oleju i filtrów i przegląd. Jakieś wskazówki co jeszcze sprawdzić przy tej eksploatacji?

 

Jak będą zainteresowani to wrzucę fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Mateusz_P11_144 - dzieki, widze ze ile ludzi tyle opinii :)

 

Co do filtrów, Knecht bedzie OK czy z jakiegos powodu warto cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...