Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Błąd 18 dolewka Mixolu, oleju silnikowego


Jamees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów,

 

 

Mam znany problem tych dieselków, mianowicie błąd 18sty. Objawy wiadome.

 

Mam pytanko: czy opłaca się doraźnie dolać mixol albo olej silnikowy do ropy, aby nasmarować/rozruszać nastawnik? Jeżdżę z tym błędem od 2.5 roku, ale teraz zaczyna mnie denerwować :)

 

Jeśli tak, to w jakich proporcjach?

 

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Ja wlewałem uderzeniową dawke 1 litra oleju( ale nie mixolu tylko mineralnego,silnikowego) na 59 litrów ON.
Ale u mnie to nic nie dało bo nastawnik był zepsuty.

Mixolu nie polecam-tworzy nagary. Najlepszy jest silnikowy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mateusz jak sobie poradziłeś z nastawnikiem? ja za radą forumowiczów dolewam odrobine oleju do paliwa i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam wymieniałeś? ja od samego początku miałem problem z błędami 18 i 21. Na 21 pomogła wymiana czujnika położenia wału a na 18 minimalne dolewki oleju do paliwa. z błędem numer 18 przejeździłem 60 tyś km i poza tym że czasem mrugnie check, nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu trujecie o tym samym Jest temat w FAQ o nastawniku Po co go drążyć enty raz

MIXOL to gówno zapiekające pierścienie Jak chcesz lać olej to 2T semisynthetic do dwusuwów z Orlenu

Na błąd 18 nie ma chemii Trzeba wybebeszyć nastawnik i wyropować go porządnie a do tego dotrzeć suwak w pompie

Jak nie pomoże to zakupić regenerowany i wymienić

Możesz zrobić płuczkę mieszanką ropy i oleju

Temat wałkowany wielokrotnie Poczytaj w FAQ tam wszystko jest opisane Jak to zrobić oraz jakie proporcje oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatno w swoim turbo osiołku zmieniłem całą pompę wtryskową na inną sprawna dobrą ale leżącą 2 lata i po odpaleniu okazało się że przycinał się nastawnik i wywala błąd 18, więc postanowiłem dolać do ON oleju do dwusówów, efekt od razu błąd zniknął, silnik pracował równo, po nalaniu czystej ON problem wraca, kupiłem jakiś wynalazek do czyszczenia układów paliwowych i po przejechaniu ok 200km samochodem nie dało się jeździć szrpał gasł itd. Po przejechaniu ok 500km problem ustępował, po przejechaniu ponad 1000 zdarzał sie sporadycznie, po nalaniu czystego paliwa problem nasilał się, po dolaniu znów oleju do paliwa ok 1/50  proble znikł, więc lej :icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...