Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Uszczelka pod pokrywę zaworów w silniku 2.4


lion.02
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie dotyczące uszczekek pod pokrywą zaworów w silniku 2.4 terrano. Nie znalazłem żadnej podpowiedzi na forum. Czy uszczelkę trzeba smarować jakimś silikonem, stara którą zdjąłem była smarowana jakimś białym oraz uszczelki półksiężyce. Czy ten półksiężyc patrząc od tyłu silnika jest tylko wciskany, ewentualnie przyklejony na silikon?
Wymieniłem na nowe ale własnie od tyłu tryska mi olejem.
Bedę bardzo wdzięczny za podpowiedź.
Pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można kupić specjalną uszczelkę silikonową  i najlepiej posmaruj  tym uszczelkę skręć i wtedy będzie pewne . 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Dręczy mnie jeszcze ten półksiężyc z tyłu silnika, on tylko ma być wciśnięt i przyklejony?


Dzięki haczepsu. Uszczelki posmarowane, dokręcone i w końcu jest sucho wokół pokrywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma prawa a o dziwo smarkało z tylnego półksiężyca, sam nie wierzyłem w to dlatego napisałem na forum. Poprzedni posiadacz auta robił tak samo, bo się odrapałem silikonu przy zmianie i założyłem uszczelki bez smarowania. A tu zonk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr dobrze pisze , silikonu używają partacze ma byc nowa uszczelka odpowiednio dokręcona i ma być

Cieszę się że ktoś to za mnie napisał :P !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czołówkę "Słonecznego patrolu" pamiętacie ?

silikon odpowiednio ubrany jest fajny 

:dribble:  :thumbsup:  :wub:  :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak zapytałem to nikt nie odpowiedział zeby nie smarfować, jak zrobiłem to krytyka. No ale czego się spodziewać po partaczu... :lol:


Nie ma sensu teraz jej zrywać ale na zaś będę wiedział, ze musi być bez silikonu. Może to też kwestia producenta uszczelek, co polecacie pewnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma być skutecznie po prostu, są uszczelki i ...uszczelki, może być podgięta sama pokrywa i najlepsza uszczelka nic ci nie da

twoje auto, ty robisz i ty masz być zadowolony

co do klasycznych silikonów wysokotemperaturowych mając do wyboru czerwony, niebieski i czarny zawsze najrozsądniej wybrać ten ostatni ... mniej rzuca się w oczy, no chyba że nie ma wyboru a czas goni

poza tym uszczelki są raczej jednorazowe więc wiadomo że chce się jak najlepiej zrobić za pierwszym podejściem bo każda poprawka kosztuje ... 

zaradność i skuteczność przede wszystkim, kolego

"exitus acta probat" ... jak mówili starożytni  :icecream:

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, odświeżę temat. Mam kupiony zestaw uszczelek Elring'a ale nie mogę znaleźć momentu dokręcenia pokrywy zaworów oraz kolejności dokręcania śrub. Będę wdzięczny za te informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-11 Nm. Wartości dla 2.7 tdi ale dla 2.4 pewnie będzie to samo. Pokrywę dokręcaj od środka na krzyż, później przód i tył.

post-82144-0-16959500-1516034483_thumb.jpg

Edytowane przez damiang33
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...