Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Nie wchodzi na obroty, szarpanie, GA14DE


Gość eyah

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje pomocy, mam problem z almera n15 z silnikiem Ga14DE (75km), chciałbym nie wchodzić w koszta związane z niepotrzebnymi wymianami więc zwracam się z prośbą o zdiagnozowanie.

Otóż, ostatnio samochód przestał wchodzić na obroty (powyżej 2000 obr/min) na każdym biegu, na postoju jest ok, jakoś się wkręca. Jadąc, po przekroczeniu 2000 obr mam tak jakby odcięcie zapłonu, szarpie mocno. Odpala bez problemu (bez zmian od kiedy posiadam samochód)- tu napisze, że silnik od zawsze(od kiedy ją mam) po odpaleniu chwileczke hałasuje, kiedyś ktoś mi powiedział, ze to przez hydrauliczny napinacz rozrzadu. Po odpaleniu (zazwyczaj rano tylko) przez chwile obroty falują - nie zawsze. Silnik potrafi zgasnąć przy dojeździe na luzie. 

Generalnie wcześniej samochód troche szarpał (a w zasadzie może poszarpiwał tylko), stopniowo, najpierw rozpędzając się przy około 3000 obr było lekkie szarpanie, później szarpanie zwiększyło się w zakresie ok 2000-3000obr.(jednak też nie było to mocne szarpanie) aż wkońcu silnik ma objawy wyżej opisane.

Jeszcze jedna sprawa, która może pomoże w sprawie to taka, ze w czasie dłuższej jazdy (powiedzmy tak po 45 minutach jazdy) przycina sie gaz (coś go lekko blokuje przy samym początku) - z tym jeździłem już dłuższy czas.

W samochodzie niedawno zmieniłem kable, swiece, filtr powietrza.

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam/y nowego kolegę na tak zacnym forum, jakim jest NKP.

Proponuję najpierw zapoznać się z tym tematem, gdyż każdemu to pomoże http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/88228-dlaczego-warto-uzupelnic-profil/

Zacząłbym od przemycia przepływki, następnie przeczytaniu parę tematów, gdyż jest ich bardzo dużo i często są "dublowane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...