Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Zakup nowego QQ 2014 r.


noize
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie wiem czy w ogolnym moge zamiescic ten temat, jesli nie prosilbym o przeniesienie. Na wstepie chcialbym sie przywitac. Prawdopodobnie bede nowym uzytkownikiem Quashqa'ia, takze prosilbym o kilka rad/informacji. Planuje zakup nowe QQ, wersji Tekna z automatyczna skrzynia oraz 4x4. Mam kilka pytan, nigdy nie mialem Nissana wiec mam kilka obaw:

 

1. Prosilbym o informacje uzytkownikow automatow, jak ta skrzynia sie sprawuje, czy sa problemy, ile wiecej auto pali.

2. Jak te silniki 1.6 Dci - 130 Km nie wiem czy to nie za malo na to auto.

3. Jak z blacharka w Nissanach - gdzies u kogos wychodzi rdza ?

4. Ogolne inromacje co do elektroniki i mechaniki.

5. No i oczywscie jakas ogolna opinie, czy warto zakupic to auto ?

 

Wiem, wiem moze duzo wymagam, ale jest to sporo pieniedzy i szukam auta z ktorego bede w 100% zadowolony. Jezdzilem juz Kia Sportage w automacie, SKoda Yeti no i teraz zostanie mi QQ. 

 

Aha, i jeszcze jedno. Orientujecie sie moze czy juz w sprzedazy sa QQ 2014 w automacie ? Na allegro widzialem kilka sztuk, jak sie pytalem w serwisie jakis czas temu to niby mialy byc dopiero we wrzesniu. 

 

Pozdrawiam,

Przemek


Czytam wlasnie wasz temat "Nowy Nissan Qashqai nadchodzi", widze ze piszecie w nim: nie ma QQ 4x4 w automacie. Czy dalej tak jest, w sumie nei pytalem sie w serwisie o to bo wydawalo mi sie to oczywiste, ze bedzie ;/ Prosilbym jeszcze o ta informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się zdecydować, 4x4, lub automat. w nowym modelu nie ma automatu z napędem na 4 koła.

Poprzednia wersja nie rdzewiała. Pisze to, ponieważ miałem takiego qq pięć lat i nie było jej śladu na karoserii czy też na podwoziu. Nowy qq jest całkiem udanym samochodem. Mam na myśli wersję tekna 1,6 dci 4x4 którą się przemieszczam od 28.02. br. Pokonałem już 3000 km. bez niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 ja mam pierwszy model QQ z 4x4 i CVT i skrzynia do przebiegu jaki jest teraz ok 160tys nie sprawia żadnych problemów. Jeździłeś juz z CVT? Ta skrzynia jest... "nudna", tam nic sie nie dzieje, auto po prostu przyspiesza (idzie sie przyzwyczaić)

2 mam 140 w benzynie i jest zdecydowanie za mało, to auto powinno mieć minimum te 180KM

3 auto mam z 2007 i ani grama rudej

4 sam nam opiszesz jak będziesz użytkował, to nowy model wiec nikt ci nic nie powie, no chyba ze satysfakcjonuje cię powyższa odpowiedz ze w czasie przejechanych 3tys km nic sie nie dzieje :)

5 auto nowe wiec na razie zachwyt, reszta wyjdzie w praniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Niestety raczej nie zakupie nowego QQ, ze wzgledu na brak automatu w 4x4. Nie powiem podoba mi sie, mialem na dniach sie umawiac na jazde probna  ale no nie wierze , ze nei zrobili automatu z 4x4. Teraz znow nie wiem co kupic a juz sie troche napalilem na QQ. No nic temat wciaz otwarty, moze cos doradzic w podobnych pieniadzach cos ciekawego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie wolalbym benzyne, bo moje przebiegi roczne to nie wiecej niz 10 tys. km, wiec diesel nie jest mi potrzebny. Wiesz moze kiedy ma wejsc ten silnik ? I czy wiaodmo ze to bedzie automat z 4x4 ? Nie mam mozliwosci kontaktu z ASO bo jestem za granica.

Edytowane przez noize
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealer powiedział, że w lipcu..nie pytałem o automat czy 4x4, ale myśle żej est to mozliwe, gdyż w benzynie nie ma teraz 4x4..choć z drugiej strony, Nissan oficjalnie podaje że sprzedaż 4x4 to mniej niż 15 % więc może być różnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja premiera :)

wiec na wstepie

WITAM WSZYSTKICH

 

Na temat nowego QQ juz troche napisano ale zapewne jeszcze dlugo bedzie to temat rzeka (ktory mnie bardzo interesuje) wiec pozwalam  sobie do was dolaczyc .Jak moj porzednik (noize) mysle o zakupie J11 w wersji tekna 1.6 dci........... i moim dylematem jest wybor automat czy manuel..?????????

.

.. .........ma ktos z was doswiadczenia z tym silnikiem ze skrzynia CVT ?

:.........:interesowalaby mnie dynamika skrzyni automatycznej ? ..........podobno jest o wiele ulepszona w porownaniu z ............poprzedniczka w J10 ? prasa w niemczech ja wychwala

...........czy zuzycie 0,5 litra diesla CVT wiecej niz manual jest realistycznym wynikiem ?

...........ma ktos doswiadczenie ile spala QQ tekna czyli na 19 stkach ? np miasto i autostrada 150 km ?

 

nie mialem jeszcze szczescia jechac tym autem ale posiedziec sobie dzis rano a salonnie Nissana moglem :) i musze stwierdzic rewelacyjny srodek duzo dobrej pracy stylistow ........w tym panoramicznym  dachu tego samochodu mozna sie zakochac jeszcze nie siedzialem w zadnym SUV z takim wewnetrznym naswietleniem i dobrze moim zdaniem ze jest staly nie bedzie przeciekow zacinan itp praktyczne schowki,super dysplay ,bardzo fajne i nowoczesne siedzenia ., gabaryty bocznych lusterek itp itp  jak na pierwszy raz same superlatywy ............aaaaaaa jedna rzecz zauwazylem ktora nie wiem ale podczas jazdy w deszczu moze byc malym problemem dla pasazera zbieranie wody prawej wycieraczki (jest bardzo mala w porownaniu do glownej prawej) .............ale to sa jedynie moje spostrzerzenia .....suma sumarum super udane auto z UK i mam nadzieje ze wkrotce nie bede w nim tylko siedzial :) tylko ten moj dylemat wyzej jaka skrzynia ??????

tendencja automat ale jak zachowuje sie np z funkcja  start stop

bylbym wdzieczny za jakies wiesci i rady

pozdrowienia

marek

ps sory pisane nie na krajowej klawiaturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na silnik 1.6..Może będzie w automacie..

 

1.6 DIG-T będzie miał 163KM i napęd tylko i wyłącznie 2WD (podobno) i manualną skrzynią biegów

 

CVT pojawi się dla 1.2DIG-T choć moment obrotowy silnika będzie wynosił 165Nm zamiast 190Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie rozumiem polityki firmy Nissan. Jak juz cos sie robi to albo dobrze albo wogole. Strasznie ubogo jesli chodzi o silniki i zwiazany z nim naped i skrzynie. Mysle ze sporo klientow pojdzie do konkurencji jak ja, a naprzyklad x-trail mi nie potrzebny. Potrzebuje male auto i z dodatkami takimi jak inne firmy oferuja. No nic nie zrobimy skoro Nissan tak to wymyslil tak juz zostanie. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan tłumaczy brak napędu 4*4 (oprócz diesla) tym ze klienci kupują mało takich aut. Jak pisałem wyżej, poniżej 15% sprzedaży. Do 4*4 jest X-trail, a QQ to taki pseudo terenowiec. Każda firma myśli inaczej, a czy to dobrze czy źle, okaże się po wynikach sprzedaży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może inaczej - w Europie w klasie QQ nie ma potrzeby napędu 4x4 bo praktycznie sprzedaż jest na poziomie 10% nawet wersja 1.5dci lepiej się sprzedaje niż 1.6dci - a nasz rynek to raptem 5000 może 7000 sztuk rocznie czyli mniej więcej połowa sprzedazy miesięcznej w UK.

 

Jeżeli w Europie ktoś chce mieć crossovera + 4x4 + automatyczna skrzynia biegów to kupuje np. X1 czy Q3 lub GLA a nie Nissana czy inną "masową" markę - tak jest i tego nie zmienimy

 

ale tak jak politychę oferty silnik+skrzynia biegów + napęd w QQ jestem w stanie zrozumieć tak nie mogę pojąć oferty nowego X-Traila 1.6dci 130KM 2WD lub 4WD lub 2WD + automat i brak benzyny 4x4 wogóle brak benyzyny w 2014 i brak mocnego diesla - lecz z 2 strony nowy X stracił z kalsy SUV na rzecz crossowverów i będzie raczej odbierany jako nowy QQ+2 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza wymienionymi aspektami uważam ,że Qq ze swoim zawieszeniem nie powinien "występować' w wersji 4x4 ... chyba ,że ktoś potrzebuje takiego napędu do jazdy w trudnych warunkach szosowych . 

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ciekawostkę

 

 tak nie mogę pojąć oferty nowego X-Traila 1.6dci 130KM 2WD lub 4WD lub 2WD + automat i brak benzyny 4x4 wogóle brak benyzyny w 2014 i brak mocnego diesla - lecz z 2 strony nowy X stracił z kalsy SUV na rzecz crossowverów i będzie raczej odbierany jako nowy QQ+2 :(

 

podam, że X-Trail jest oferowany w Australli tylko z silnikami benzynowymi 2.0 140KM i 2.5 170KM. Nie ma w ogóle diesla.

Nie mam pojęcia dlaczego nie chcą oferować w Europie 2.0 (diesel i benzyna). Za bardzo pospieszyli sie z nowym modelem i nie ma czasu na homologacje itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może inaczej - w Europie w klasie QQ nie ma potrzeby napędu 4x4 bo praktycznie sprzedaż jest na poziomie 10% nawet wersja 1.5dci lepiej się sprzedaje niż 1.6dci - a nasz rynek to raptem 5000 może 7000 sztuk rocznie czyli mniej więcej połowa sprzedazy miesięcznej w UK.

 

Jeżeli w Europie ktoś chce mieć crossovera + 4x4 + automatyczna skrzynia biegów to kupuje np. X1 czy Q3 lub GLA a nie Nissana czy inną "masową" markę - tak jest i tego nie zmienimy

 

ale tak jak politychę oferty silnik+skrzynia biegów + napęd w QQ jestem w stanie zrozumieć tak nie mogę pojąć oferty nowego X-Traila 1.6dci 130KM 2WD lub 4WD lub 2WD + automat i brak benzyny 4x4 wogóle brak benyzyny w 2014 i brak mocnego diesla - lecz z 2 strony nowy X stracił z kalsy SUV na rzecz crossowverów i będzie raczej odbierany jako nowy QQ+2 :(

 

No to mnie podłamałeś takimi wiadomościami  :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z dealerem i mają potwierdzony silnik 1.6 T z automatem i 4x4. Ja jestem zadowolony, ale czekam na X-Traila z taką opcją :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z dealerem i mają potwierdzony silnik 1.6 T z automatem i 4x4. Ja jestem zadowolony, ale czekam na X-Traila z taką opcją :D

 

a to Cię chyba oszukali :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartoszN czy się tego chce czy tez nie ale Bmw, Audi i inne tego typu wozy tez są zwyczajną masówką niestety i to niekiedy gorzej wykonanie na przykład w Bmw blachy są dużo gorszej jakości od Nissana :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartoszN czy się tego chce czy tez nie ale Bmw, Audi i inne tego typu wozy tez są zwyczajną masówką niestety i to niekiedy gorzej wykonanie na przykład w Bmw blachy są dużo gorszej jakości od Nissana :)

 

a to nic nowego :) tylko wytłumacz to tym co płacą za Audi lub BMW i myślą ,że będzie to przeskok z takiego Nissana a okazuje się ,że dużo lepiej nie jest a czasami ciut gorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nic nowego :) tylko wytłumacz to tym co płacą za Audi lub BMW i myślą ,że będzie to przeskok z takiego Nissana a okazuje się ,że dużo lepiej nie jest a czasami ciut gorzej :)

 

 

no to poprosze o wytłumaczenie bo to ciekawa teoria :-)

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to poprosze o wytłumaczenie bo to ciekawa teoria :-) oczywiscie bmw [przykladowe]w cenie nissana bedzie mialo "iks" lat i bedzie juz mocno przelatane, szczegolnie te budzetowe sciagane od placzacych jak je sprzedawali  Niemców  - jak porowna sie jednak nowe to mimo mojego najszczerszego uwielbienia marki Nissan to Audi, Bmw , Merc na klase "premium" zasługuje - Nissan, a nawet Infinity niestety musi sie wiele nauczyć by sie okreslac tym mianem - i piszę to bedąc fanem marki Nissan, majac prywatnie  Nissana ale jezdzac  na codzień innym samochodem [nie moim prywatnym]

pozdrowienia

 

teoria a jak to bywa z teorią jest słuszna :)

 

generalnie chodzi mi o to ,że Nissan i jego nowy QASHQAI chcą aby ten model uchodził za klasę premium - zapewne w porównaniu do poprzedniej wersji postęp jest ale nie aż taki (wg mnie oczywiście ) aby ten samochód uchodził za model klasy premium a jeżeli kiedykolwiek Nissanowi się to uda to cena dobije do poziomu klasy premium - patrząc na to jak poszybowała cena nowego QQ względem poprzedniej wersji i nie do końca będzie w 100% przedstawicielem klasy "premium"

 

nie biore pod uwagę samochodów używanych - gdyz nigdy nie miałem takiego a raczej nie kupiłem więc nie chcę się wypowiadać .

 

Takie BMW np. 1 czy Audi A3 - pomijając właściwości jezdne - a oceniając tylko jakość montażu nie odstają zbytnio od nowego QQ - może jedynie sam lakier jest dużo lepiej (ładniej) położony i nie tak skąpo jeżeli chodzi o ilość tego lakieru.

 

Wszyscy produceni ciągle się doskonalą ale wg mnie kilka/kilkanaście lat temu np. przepaść między np. takim BMW 3 a np. Passatem / Vectrą itp czyli samochodami tej samej klasy lecz marki masowej i premium - pod względem jakości montażu / jakości materiałów była odczuwalna wzrokowo/dotykowo itd ale też i finansowo a dziś ? .... Za cenę powiedzmy w miarę podstawowej wersji BMW 3 kupimy lepiej wyposażoną np. Opla Insignia - która albo jest zbyt droga albo np. to BMW przy niej jest zbyt tanie - choć osobiście prędzej wybrałbym "biedniejszą" wersję BMW niż bogatszą wersję Insigni za podobne pieniądze.

 

Wg mnie o klasie premium możemy mówić wyłącznie w przedziałach cenowych powyższj 200 000 zł gdyż większość z nas mogłaby mieć samochód klasy premium bo niby czemu nie - za cenę nowego QQ 1.2 DIG-T Acenta można praktycznie kupić nowe fabrycznie Audi A3 Sportback - kwestia tylko czy chcemy mieć crossovera czy samochód klasy premium - za te same pieniądze .

 

Nie umiem tego lepiej wytłumaczyć - choć z doświadczenia wiem ,że dzisiejsze BMW/Audi/Mercedes to nie do końca to samo co było kiedyś jeżeli chodzi o wizerunek / jakość i trwałość na tle samochodów "masowych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , z tymi aspiracjami nyski do klasy premium to ładnie przesadziłeś :thumbsup: .Jak już ,to nyska do klasy premium pretenduje  modelami pod nazwą Infiniti .Na pewno nie modelem QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...