Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Zakup nowego QQ 2014 r.


noize
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No myślę, że spokojnie można założyć, żę Infinity to już klasa premium jest. Nissan QQ to samochód co najwyżej celujący w klasę średnią - w topowych wersjach może wyższą srednią ale nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to poprosze o wytłumaczenie bo to ciekawa teoria :-)

pozdrowienia

dla przykładu w rodzinie od nowości Bmw E46 oraz E39 oba nie bite a błotniki rdzewieją... z kolei szwagier i brat mają Mercedesy klasy C jeden z 2003r drugi 2007r ruda się pojawiła i "żre" drzwi a tego z 2003 to wszystko prócz dachu :D dla porównania miałem Nissana P11 z 96/97 roku kiedy sprzedawałem miał na kulane ponad 200tyś i ani grama rdzy 

 

BartoszN Nissan raczej nigdy nie zrobi auta klasy premium (aczkolwiek kiedys mozna bylo zaliczyc pod premium Maximę QX to była bryka :D) ponieważ tak jak wyżej koledzy pisali mają własną markę premium jaką jest Infiniti ;) np QX70 czysty majstersztyk, ale cena zaporowa ;(

Edytowane przez Infiniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla przykładu w rodzinie od nowości Bmw E46 oraz E39 oba nie bite a błotniki rdzewieją... z kolei szwagier i brat mają Mercedesy klasy C jeden z 2003r drugi 2007r ruda się pojawiła i "żre" drzwi a tego z 2003 to wszystko prócz dachu :D dla porównania miałem Nissana P11 z 96/97 roku kiedy sprzedawałem miał na kulane ponad 200tyś i ani grama rdzy 

 

BartoszN Nissan raczej nigdy nie zrobi auta klasy premium (aczkolwiek kiedys mozna bylo zaliczyc pod premium Maximę QX to była bryka :D) ponieważ tak jak wyżej koledzy pisali mają własną markę premium jaką jest Infiniti ;) np QX70 czysty majstersztyk, ale cena zaporowa ;(

 

miałem jakieś 8 chyba  lat temu e39 3litrowego diesla w automacie  - nic nie rdzewiało, nic się nie psuło widzę je czasem jeżdżące nie wiem ile ma teraz  przelotu - jak sprzedałem miało 468tyś z czego moim około 400  - jak się dba tak się ma  może?:-)

 

 

 

teoria a jak to bywa z teorią jest słuszna :)

 

 

 

 

Bartek :-) Nissana uważam, za znakomite auto warte wydanych na niego pieniędzy  - ale nie można go porównywać z innymi samochodami wyższej klasy:-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sHoW, oczywiscie masz racje jak się dba tak ma, oczywiscie auta były już robione u lakiernika i jak narazie spokój z rdą, a pedant jestem do bólu ;) autka do dziś wyglądają jakbym nimi co dopiero wyjechał z salonu ;) jeszcze co do blach w Bmw siedzę ładnych parę lat na forum bmw klub i jest sporo osób które robią blachy w Bmw i bez znaczenia czy bite czy nie bite... teraz na topie jest zrywający się rozrząd w dieslach :D większego syfu nie mogli zrobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sHoW, oczywiscie masz racje jak się dba tak ma, oczywiscie auta były już robione u lakiernika i jak narazie spokój z rdą, a pedant jestem do bólu ;) autka do dziś wyglądają jakbym nimi co dopiero wyjechał z salonu ;) jeszcze co do blach w Bmw siedzę ładnych parę lat na forum bmw klub i jest sporo osób które robią blachy w Bmw i bez znaczenia czy bite czy nie bite... teraz na topie jest zrywający się rozrząd w dieslach :D większego syfu nie mogli zrobić :D

 

 

w 3 litrowkach rozrząd byl wieczny :-) teraz to glosno jest o 2.0 d z rozrzadem od strony skrzyni ;) to dramat fakt :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa promocja na QQ. Obejrzyjcie oficjalny cennik..Najciekawsze jest to, że dilerzy świetują bo u nich stare ceny :)

Edytowane przez elfi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie powrót do starych cen ale Visia sporo potaniała.

I ciekawostka, o ile dobrze rozumiem to można kupić Teknę taniej o 2300zł jeśli wybierze się felgi alu 17'' zamiast standardowych 19''.

Wcześniej nie była takich szans i nie wiem czy bym się nie skusił.

Choć z racji ograniczonej dostępności bardziej mi to pachnie problemami Nissana z dostawcą felg 19''.

Edytowane przez Tomi_St
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to wychodzi ze auta się nie sprzedają wcale się nie dziwnie bo na ulicy żadnego nie widziałem to raz a dwa w salonach stoją "kichy" z nierównościami, szparami na desce itp a to ludzi odstrasza a przede wszystkim kiepski wybór w benzyniakach a raczej jego brak...

Edytowane przez Infiniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie powrót do starych cen ale Visia sporo potaniała.

I ciekawostka, o ile dobrze rozumiem to można kupić Teknę taniej o 2300zł jeśli wybierze się felgi alu 17'' zamiast standardowych 19''.

Wcześniej nie była takich szans i nie wiem czy bym się nie skusił.

Choć z racji ograniczonej dostępności bardziej mi to pachnie problemami Nissana z dostawcą felg 19''.

 

to podyktowane jest tylko kosztami eksploatacji - porównaj ceny opon 19" i 17"

w niemczech rezygnacja z 19" na rzecz 17" - za 0 euro - nic nie zyskują

 

poprostu wersja VISIA sprzedaje się najsłabiej stąd największy rabat a przez to róznica między VISIA a Acenta to już prawie 10 000zł

na to wychodzi ze auta się nie sprzedają wcale się nie dziwnie bo na ulicy żadnego nie widziałem to raz a dwa w salonach stoją "kichy" z nierównościami, szparami na desce itp a to ludzi odstrasza a przede wszystkim kiepski wybór w benzyniakach a raczej jego brak...

 

ale z poprzednim QQ było podobnie - a raczej na odwrót czyli od początku były dostepne 1.6i i 2.oi oraz 1.5dci a 2.0dci wszedł do oferty pod koniec roku 2007  - a teraz mamy inną sytuację jest i 1.5dci i 1.6dci i 1.2 DIG-T a pod koniec roku będzie 1.6DIG-T

 

chyba nie tak do końca jest ze słabymi wynikami sprzedaży - poszukaj 1.6dci w wersji Tekna - średnio z tego co słyszałem to odbiór na wrzesień dopiero jeżeli samochód pod zamówienie (kolor)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infiniss

oj chyba jednak się sprzedają.

Sporo ich już widziałem.

 

A to że oferta silnikowa/4x4/CVT kiepska to już inna sprawa i niektórzy po prostu ją przeboleją - przynajmniej do czasu kiedy auto jest nowe, robi wrażenie  i się nie opatrzyło.

Patrz na mnie - chciałem 4WD w benzynie a musiałem się zadowolić 2WD (i Nissan mniej zarobił) bo oferta bezpośredniej konkurencji mi się nie podobała a tej konkurencji która mi się podoba to już dużo za drogo  (Kuga, CX-5, Outlander).

Edytowane przez Tomi_St
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu w Poznaniu brak QQ na ulicach :D

 

BartoszN skąd masz takie info? u mnie w salonach max dwa tyg się czeka na auta, lub od reki a stoi trochę tego na placach :)

Edytowane przez Infiniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie tak do końca - fakt ,że u dealerów są samochody "od ręki" ale znajdź np. 1.6 4x4 Tekna w kolorze czarnym - z tego co wiem to na wrzesień na chwilę obecną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

dzieki panowie za pomoc. Ja jednak zakupilem nowa RAV4, i jeszcze trafila mi sie specjalna wersja na 20 lecie RAV4. Takze, mam nadzieje ze bede zadowolony. Tu mam automat i naped na 4 kola i tego mi bylo trzeba. Dzieki i pozdrawiam ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a u dilerów stare ceny (na stronach)...Szybko podnoszą, ale opuszczaja wolniej..

Edytowane przez elfi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz. Nie będę pierwszy we wiosce :devil: z nowym QQ! Mój 85 letni sąsiad właśnie podjechał pod dom QQ1,2 turbo. Kolor - szary metalik (słaaabo to wygląda). Wg niego o zakupie akurat QQ (Tekna) przeważyła masa dodatków poprawiających bezpieczeństwo - rok temu w martwej strefie trafił na inne auto auto i przytarł swoją Yeti. Ze względu na swój sędziwy wiek po prostu czuje się w QQ pewniej. Acha - spasowanie elementów - bez zarzutów. Spalanie po 2 dniach jazdy stricte miejskiej po Toruniu - 8,1 l/100 km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten szary nie urywa d... Widziałem na żywo biały perłowy (rewelacja), atramentowy (piękny) i brąz (b. ładny) i cień nocy (super). Na tym tle szary wygląda jakoś tak... miernie. 

Edytowane przez seta21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten szary nie urywa d... Widziałem na żywo biały perłowy (rewelacja), atramentowy (piękny) i brąz (b. ładny) i cień nocy (super). Na tym tle szary wygląda jakoś tak... miernie. 

a co myślisz o czarnym? własnie nad tym kolorem się zastanawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze

 

a ja chyba kolorystycznie tak bym wybierał : czarny - biała perła - grafitowy - niebieski - srebrny - biały zwykły - brązowy - czerwony metalik ale od produkcji kwietniowej doszedł kolor czerwony wzykły który by był u mnie zaraz za grafitowym pod warunkiem silnika min. 1.6DIG-T 163KM aby zapierniczał :) :) :)

 

info z dzisiaj - QQ 1.6DIG-T - produkcja koniec sierpnia początek września - pierwsze dostawy koniec września/początek października

 

P.S. szkoda ,że czarnej podsufitówki nie można zamówić z czarnymi fotelami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

info z dzisiaj - QQ 1.6DIG-T - produkcja koniec sierpnia początek września - pierwsze dostawy koniec września/początek października

 

 

No to troszkę mnie podłamałeś, miałem cichą nadzieję że będą dostępne w salonach najpóźniej w sierpniu. Pozostaje czekać na oficjalne info. No i ciekawe ile sobie zaśpiewają za 1.6DIG-T TEKNA.

 

PS. Co do koloru to ja rozważam, biała perła lub cień nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu potwierdziła się informacja wczesniejsza ,że produkcja QQ 1.6DIG-T to wrzesień 2014 :(

ja jeszcze ze tak powiem nie dowierzam :D :D poczekam i zobacze w czerwcu jak to będzie jezeli faktycznie będzie jak piszesz to pierniczę rozejrzę się za czymś innym :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym numerze Motoru jest test konfrontacyjny nowego QQ 1.2 z KIA Sportage. KIA poległa...

no wiec jest poprawa bo w ostatnim porównaniu (co prawda pare innych aut tez bylo uwzględnione) qq przegrało. A czy ktoś rozważał zamianę qq po fl na glk (nowy model). Jeszcze nie jeździłem glk ale wracam do starej marki i mnie interesują wrażenia po przesiadce, czy bardziej miękki, o jakość montażu nie pytam no i czy 2.2 dci jest subiektywnie bardziej dynamiczny ( chodzi o automat).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec jest poprawa bo w ostatnim porównaniu (co prawda pare innych aut tez bylo uwzględnione) qq przegrało.

 

tak ale walka była nierówna - bo jak QQ czyli crossover miał wygrać z SUVami ( CX-5 czy Kuga itd ) ? pewnie nowego X-Traila dziennikarze porównają do Lexusa RX450h :) a tak na poważnie ciekawe jak będzie oceniany nowy X-Trail w porównaniu do innych SUVów skoro on sam tak naprawdę wg Nissana jest dużym crossoverem z małym silnikiem 1.6dci 130KM a konkurencja w tej klasie wystawi SUVy np. RAV4 2.2dci 150KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...