Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Zakup nowego QQ 2014 r.


noize
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do tych wszystkich porównań należy podchodzić z przymrużeniem oka.Nie ma niezależnego czasopisma motoryzacyjnego,zawsze jest zależne od kraju umiłowanej marki(WV,Audi i tp.) bądź kto da więcej.

Doświadczyliśmy tego w Note,gdzie ta sama gazeta,jakżesz wysokiej klasy AŚ raz chwalił pod niebiosa Note,a za pół roku nie zostawiał suchej nitki,nawet w aspektach chwalonych wcześniej.Tak więc wszystko to nieładnie pachnie.Co nie zmienia faktu że Qq jest de best :D

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec jest poprawa bo w ostatnim porównaniu (co prawda pare innych aut tez bylo uwzględnione) qq przegrało. A czy ktoś rozważał zamianę qq po fl na glk (nowy model). Jeszcze nie jeździłem glk ale wracam do starej marki i mnie interesują wrażenia po przesiadce, czy bardziej miękki, o jakość montażu nie pytam no i czy 2.2 dci jest subiektywnie bardziej dynamiczny ( chodzi o automat).

tak bardzo lubisz rdzewiejące auta? teść ma "nowego" merca E z 2011 i na gwarancji maiła wymienianie przednie drzwi bo rdzewiały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w Turbokamerze bardzo często pojawiają się Mercedesy od dostawczych po te na prawdę drogie. Ja bym się mocno zastanowił jak miałbym wydać tyle pieniędzy, bo to niestety nie jest już ta jakość co dawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój ostatni tez miał dwójkę drzwi wymieniane. Ale serwis to bajka co prawda płaci sie ogromne stawki za wszystko ale najmniejsza rdza albo inne wady i wszystko wymieniane jest praktycznie od ręki. Co do jakości wykonania i materiałów mam swoje zdanie i wg mnie to nawet nie ma co porównywać. Qq lubię ale jedna rzecz jaka mnie tak naprawdę zraziła to jakość spasowania i trzeszczenie deski a tez nieudolność serwisu przy usuwaniu tej usterki i za każdym razem jak wsiadam do auta juz nie cieszy mnie jazda właśnie przez to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infiniss - Czarny QQ stał chwilę w Galerii Copernicus w Toruniu - jak dla mnie rewelacja. Kolory to jednak rzecz gustu. Zwrócę jednak uwagę na jedną sprawę - atramentowy, bardzo oryginalny kolor - w salonie wygląda dość słabo, zaś w pełnym slońcu - po prostu bajecznie, jednak już przy zachmurzonym niebie - gorzej. Rzecz gustu, nie ma o czym gadać...

Wspomniany sąsiad 85-latek dziś przyszedł do mnie zrozpaczony - pod toruńskim carrefourem ktoś mu wydłubał tylną kamerę. Ja pierdzielę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na obecną chwile mam okazję jeździć wersją 1.6 dci tekna cvt. Co do skrzyni póki co nie mam większych zarzutów, co do reszty to brakuje automatycznej szyby od strony pasażera jak również możliwości automatycznego zamknięcia auta po ruszeniu. Reszta wyjdzie w praniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze każdy ma prawo to własnego zdania...ja tam twierdze ze tej całej trójcy niemieckiej to własnie mercedes jest największym dziadostwem a po nim bmw jakość jest kiepska nadrabiają wyglądem, jak na razie poziom trzyma Audi zobaczymy jak długo :D

Edytowane przez Infiniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na obecną chwile mam okazję jeździć wersją 1.6 dci tekna cvt. Co do skrzyni póki co nie mam większych zarzutów, co do reszty to brakuje automatycznej szyby od strony pasażera jak również możliwości automatycznego zamknięcia auta po ruszeniu. Reszta wyjdzie w praniu :)

 

Vandetti, w QQ J10 jest opcja zamykania centralnego zamka po przekroczeniu kilkunastu km/h. Zobacz do instrukcji (lub poszukaj na forum), czy w nowym też można ją aktywować.

Co do automatycznego zamykania szyb, też mi tego brakowało, ale można dokupić moduł na aliexpress, który: 1.Zamyka szyby po zamknięciu auta, 2. Daje możliwość zdalnego otwarcia szyb pilotem, 3. Steruje szybami z trybem 'auto' z panela kierowcy. Poszukaj, może już jest do nowego QQ, a może też pasuje ze starego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vandetti, w QQ J10 jest opcja zamykania centralnego zamka po przekroczeniu kilkunastu km/h. Zobacz do instrukcji (lub poszukaj na forum), czy w nowym też można ją aktywować.

Co do automatycznego zamykania szyb, też mi tego brakowało, ale można dokupić moduł na aliexpress, który: 1.Zamyka szyby po zamknięciu auta, 2. Daje możliwość zdalnego otwarcia szyb pilotem, 3. Steruje szybami z trybem 'auto' z panela kierowcy. Poszukaj, może już jest do nowego QQ, a może też pasuje ze starego?

michalmiko jesteś pewien? Bo mi tez tej opcji brakowało (zamykania automatycznego drzwi) a w manualu nic nie znalazłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądałem instrukcję obsługi i nie ma wzmianki o automatycznym zamykaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michałmiko mógłbyś podesłać linka na ten moduł do szyb do J10 z aliexpres ? 

I napisać coś więcej o aktywowaniu ryglowania drzwi po ruszeniu ?

Czy to jest tak że jeśli masz przycisk na pulpicie do ryglowania zamka to nie ma automatu ,tylko ręcznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W J10 jest. Jak kupowałem samochód to była nieaktywna. Wystarczyło (jak dobrze pamiętam) przycisk zamykania zamek w kabinie przytrzymać dłużej, albo kliknąć kilka razy i już działało.

Dziwne by to było, jak w J11 by tego nie było, bo to jak by nie patrząc bardziej zaawansowany technologicznie samochód :)

 

Z instrukcji:
1. Otwórz drzwi
2. Przekręć włącznik zapłonu w pozycję ON
3. Naciśnij i przytrzymaj część LOCK przełącznika zamka drzwiowego przez 5 sekund.
 

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądałem instrukcję obsługi i nie ma wzmianki o automatycznym zamykaniu

 

z tego co mi wiadomo to nie ma tego w nowym QQ - szok - w "starym" była a w nowym nie ma :(

 

P.S. Nowy X-Trail jednak w 2014 będzie dostępny tylko w wersji 1.6dci 130KM :(

w wersji VISIA / Acenta / Tekna i tak jak Qashqai albo wersja 2WD + manual albo 2WD +XTronic  albo 4WD + manual :(

 

cena ... cena najtańszej wersji 1.6dci 2WD ma oscylowac w okolicach 113 000 - 115 000 zł :(

 

cena podstawowej wersji 1.6dci 4x4 podobno od 130 000 zł ( ale już w wersji Acenta )

 

Tekna 4x4 1.6dci ok 160 000 zł

Edytowane przez BartoszN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fergul11, wysłałem Ci PW.

Dziwna sprawa. Większość nowych samochodów to ma. Najwyraźniej widać, że ktoś w fabryce o tym zapomniał :devil: Osobiście jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania, bo nie raz zdarza się, że ktoś próbuje wejść nam do samochodu na siłę.

Znalazłem takie urządzonko, może będzie pasowało do J11? http://www.aliexpress.com/store/product/Automatic-Door-Lock-Closing-CANBUS-OBD-system-For-NISSAN-March-Qashqai-X-trail-Car-speed-lock/701329_607566006.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W J10 jest. Jak kupowałem samochód to była nieaktywna. Wystarczyło (jak dobrze pamiętam) przycisk zamykania zamek w kabinie przytrzymać dłużej, albo kliknąć kilka razy i już działało.

Dziwne by to było, jak w J11 by tego nie było, bo to jak by nie patrząc bardziej zaawansowany technologicznie samochód :)

 

Z instrukcji:

1. Otwórz drzwi

2. Przekręć włącznik zapłonu w pozycję ON

3. Naciśnij i przytrzymaj część LOCK przełącznika zamka drzwiowego przez 5 sekund.

 

dzieki wielkie. Zaraz wyprobuje. Bardzo mi brakowało tej opcji ale jak sie okazuje była :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fergul11, wysłałem Ci PW.

Dziwna sprawa. Większość nowych samochodów to ma. Najwyraźniej widać, że ktoś w fabryce o tym zapomniał :devil: Osobiście jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania, bo nie raz zdarza się, że ktoś próbuje wejść nam do samochodu na siłę.

Znalazłem takie urządzonko, może będzie pasowało do J11? http://www.aliexpress.com/store/product/Automatic-Door-Lock-Closing-CANBUS-OBD-system-For-NISSAN-March-Qashqai-X-trail-Car-speed-lock/701329_607566006.html

No,fajnie tylko tak przy pobieżnych poszukiwaniach nie mogłem dopatrzeć się gniazda pod to cudeńko Qqłce.Dokładniej jeszcze oblukam po południu,jak założę ancug ogrodowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście daj znać jak znajdziesz :)...choć obawiam sie że może być problem..na podanej stronie widać że dotyczy tylko aut do 2012 roku..

Edytowane przez elfi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to nie ma tego w nowym QQ - szok - w "starym" była a w nowym nie ma :(

 

P.S. Nowy X-Trail jednak w 2014 będzie dostępny tylko w wersji 1.6dci 130KM :(

w wersji VISIA / Acenta / Tekna i tak jak Qashqai albo wersja 2WD + manual albo 2WD +XTronic  albo 4WD + manual :(

 

cena ... cena najtańszej wersji 1.6dci 2WD ma oscylowac w okolicach 113 000 - 115 000 zł :(

 

cena podstawowej wersji 1.6dci 4x4 podobno od 130 000 zł ( ale już w wersji Acenta )

 

Tekna 4x4 1.6dci ok 160 000 zł

śmieszna polityka Nissana te silniki są nędzne w ich ofercie to już Kia oferuje mocniejsze jednostki... w sobotę jadę do audi ws Q3 zobaczymy jak to wygląda i jeździ auta dostepen od reki i konkretnymi silnikami... szkoda mi Nissana ale do pazdzernika nie bede czekal aczkolwiek i tak do czerwca bede czekał ;)... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek - czyli w X-Trailu nie będzie na początek żadnej benzyny???

Infiniss  -jeździłem Kią Sportage 1,6 i 2,0 benzyną. Rozczarowanie było spore  bo na papierze wyglądało to wielce obiecująco. Ten drugi silnik - na który byłem napalony ostro - pokazuje swoją moc dopiero na autostradzie przy 140-150, gdy mając 4000 obrotów spokojnie w parę sekund masz 170-180. Do miasta to szkoda zachodu - trzeba go niemiłosiernie żyłować.  Ja jeżdże w 70% po mieście, zatem Kia odpadła. Dla osób często przemieszczających się między miastami (międzystanowymi hajłejami ;-) Kia z 2,0 byłaby chyba OK. 

Edytowane przez seta21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek - czyli w X-Trailu nie będzie na początek żadnej benzyny???

 

nawet gorzej niż w przypadku nowego Qashqai - benzyna dopiero w połowie (podobno) 2015 roku ( 1.6DIG-T 163KM ) i podobnie jak QQ tylko napęd 2WD :( (choć może coś się jeszcze zmini jak sprzedaż nie będzie zadowalająca w Europie bo podobno w USA Rogue (X-Trail 2014) jest wilkim hitem :) )

podobno w 2016 dopiero nowy silnik dci 2.0 190KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo jest pod kierownicą ,schowane za prostokątną zaślepką obok klawiszy klapy i wlewu paliwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo jest pod kierownicą ,schowane za prostokątną zaślepką obok klawiszy klapy i wlewu paliwa :D

Super, tylko czy ta "wtyczka" będzie kompatybilna z nowym QQ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego to się chyba nie dowiemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martwcie się :) Chińczyki na pewno za niedługo coś wymyślą. Trzeba tylko co jakiś czas zaglądać na aliexpress :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...