Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Zakup nowego QQ 2014 r.


noize
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę w pracy Landcruserem 110 w automacie i nie wyobrażam sobie aby ten klocek był w manualu, 5L diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekroczyłem 65 lat życia, do tej pory wszystkie samochody miały skrzynie biegów manualne, syn i synowa mają samochody w automacie, więc postanowiłem też sobie z taką skrzynią sprezentować, prawdopodobnie będę zadowolony :thumbsup:

Sto lat Klepa :D

Tylko kilka latek różnicy :D

A co do automatu,jeździłem trochę automatem.Mietek,bus i powiem nigdy więcej.Lubię mieć coś w ręce :D i cieszyć się z tego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sto lat Klepa :D

Tylko kilka latek różnicy :D

A co do automatu,jeździłem trochę automatem.Mietek,bus i powiem nigdy więcej.Lubię mieć coś w ręce :D i cieszyć się z tego :D

Ja tylko od siebie dodam,że czasem negatywna opinia na temat automatu bierze się z tego, że w wielu autach(nawet całkiem nowych) montowane są "udawane" skrzynie automatyczne. To znaczy skrzynia jest całkowicie manualna, tylko komputer steruje sprzęgłem. Tego typu są przykładowo wszystkie skrzynie EGS montowane w Citroenach, oraz zazwyczaj właśnie skrzynie automatyczne montowane w busach,ciężarówkach, ciągnikach.

Komputer nigdy nie steruje sprzęgłem tak dobrze jak człowiek,więc ludzie narzekają na szarpanie przy zmianie biegów w takiej skrzyni - i przez to niechęć do automatów. 

A wystarczy się przejechać autem które ma skrzynie z przekładnią mocy zamiast sprzęgła i od razu większość lubi automat - zmiany biegów są niewyczuwalne, ja już długo jeżdżę manualami a nie potrafiłbym tak płynnie zmienić biegu jak taka skrzynia.

 

A co do radości zmiany biegów - ostatnio miałem pożyczoną na tydzień Toyotę GT86 - sportowe szybkie autko. Tam bym w życiu nie chciał automatu - przyjemność przyspieszania jak silnik dochodzi do 8 tysięcy obrotów i wtedy wrzucania kolejnego biegu jest po prostu niesamowita(polecam!), ale na codzień,jeżdżąc do pracy....meh,nie widzę nic przyjemnego w zmienianiu jedynka-dwójka-jedynka-dwójka-jedynka-dwójka podczas wolnej jazdy po mieście ;-)

 

ALE - co kto lubi,ja nikomu nie mówię czym ma jeździć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie zgodzę się - jechałem parę dni temu Audi A6 ze skrzynią S-tronic 7 biegów czyyyyyli zdaje się odpowiednik DSG i nie czułem kiedy biegi się zmieniają - działała płynniej niż CVT i przekładnia hydrokinetyczna.

Bo ona ma podwójne sprzęgło ;-) Więc Ty jedziesz na jedynce, a skrzynia ma już drugi bieg przygotowany - więc zmiana też będzie płynna. Ale DSG to jest raczej wyjątek niż reguła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Lubię mieć coś w ręce :D i cieszyć się z tego :D

Rozumie ,że kobieta ... :)

Ale ja też jak Ty wolę manuala .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...