Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy silnik / blok, korpus silnika / z Murano z51 pasuje do z50


robert_retford

Rekomendowane odpowiedzi

witam

trafił się pech , zamiast wymiany uszczelki pod głowicą okazało się że silnik ma więcej problemów i mechanik namawia mnie na zakup drugiego silnika.

Kupiłbym drugi ale chciałbym zwiększyć szanse dostania silnika w lepszyn stanie i zmniejszym przebiegiem niz ten mój który mam.

 

czy koledzy posiadają wiedze o:

-czy tzw goły silnik /czyli sam słupek , bez osprzętu / będzie pasował z z50 do z51 / i na odwrót / ? , czy jest z tym problem ew. jaki ,? , czy mozna sobie z tym poradzić ?

 

proszę o pomoc

 

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdraviam mam tež nissan murano s Lpg europejska verzia i Lpg Stag system. Muj problem byl bombelky ve vodze. Myšlam že usterky pod glovicou i glovica nakonec to bylo v gaže v reduktore byl tam reduktor magic i gaz prechodžil do vody. Bral mi dužo oleju ustavione zostali zavory i vymieňone ušceľky pod zavorami. Teraz olej ok prejechalem 2000km i nebieze nic oleju predtim to juž by zebral 2 litry oleju. Teraz mam inny problem silnik jak stoji dzieň to jak go odpalim bardzo zachalasuje na 5 sekund i ok i teraz chalas na 1900 obrotach. Neviem či mechanik cos zle neustavil jesce spravdze jakie jest čišnene oleju ale myšle že spada bo jak postoji chvilečke to chalasuje ale mnej. Chalas to taky jak coš klepie v šilniku. Robert kdze kupileš silnik žeby nekupilem gorši od mojego. Preprašam že to nejest fajne napisane jestem ze slovacii. Juž se boje jezdzič na nim. Dzienkuje 

Proše o rade ja myšle že čisnene oleju kdžeš bardzo učeka šipko netrima go myšle že korbovod. Šviatelko oleju zgašne šipko dzienkuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam

muszę sobie sam udzielić odpowiedzi. ,

jestem po wymianie silnika .

do z50 pasują silniki z renault 2002 do 2007r czyli Espace i VelSatis . Mój pochodził z VelSatis 2004 ,

poza innym połozeniniem czujnika położenia wału korbowego / do silnika z Renault trzeba było dokręcić miskę olejową z podstawką od mojego starego z nissana-tam był wkręcony czujnik /  reszta słupka była ok.

Silnik chodzi b.dobrze , cichutko.

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...