Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

T31 full opcja problem z ekranem


mrblack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM !!!!!
 

Otóż mam problemik z wyświetlaczem w T31 mojej szefowej ....

 

Jak się włączy zapłon to skubany nie załacza się a powinno wyskoczyc logo  :nissan2:  i ekranik zaświecić a tu zonk  :| .

Dopiero jak sie przejedzie parę kilometrów to łaskawie "załapie" i wszystko smiga: radyjko, navi, kamerka wsteczna.

 

A jak samochód zimny z garażu to ciemno i w/w funkcje nie są dostepne.... Podłączaliśmy komputer i nie ma żadnych błedów :( .

 

Tak jakby jakis układ elektroniczny załapywał z opóźnieniem i podawał napięcie po czasie.

 

Miał ktoś z Szanownych Forumowiczów taki problem ???

 

 X-Trail rocznik 2007 2.0 DCI full opcja :D

 

Pozdrowionka 4-All.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem ale nie z oryginalnym radiem tylko z panelem który dokupiłem sobie oddzielnie. Otóż moje urządzenie nie startowało ponieważ coś czasami w Xach i nie tylko dzieje się z alternatorem że przy starcie nie daje wystarczającego napięcia i sprzęt wariował i uruchamiał się z błędem lub wcale. Po wstawieniu opóźniacza czyli coś co dopiero po 10 sekundach uruchamia radio pomogło. Ponieważ po mniej więcej takim czasie alternator zaczyna ładować prawidłowym napięciem. Niestety elektronika jest na to uczulona i być może alternator w tym aucie zaczął tak szwankować w serwisie nie do wykrycia i nie do zareklamowania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba podłączyć miernik pod plus wtyczki i zobaczyć czy podaje zasilanie. Jeśli tak - to winne radio. Trzeba by rozpocząć od rozpięcia od radia wszystkich gadżetów: anten, zmieniarek, kamer. I testować radio na goło nawet bez głośników i po kolei dochodzić do winowajcy. Wyjąć płyty. Samo zasilanie tylko. Czy coś wcześniej było robione przy elektronice: alarm, cb?

 

Co do opóźnień: na pewno kamera może przez kilka sekund przetwarzać sygnał 12v. ale ne dłużej.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nie samochodzik dziewiczy nikt tam nie pchał łapek z żadnymi innowacjami ;-)

 

To pewnie te radyjko sie krzaczy ..... Tylko jak do tego sie dobrać ustrojstwa ????

 

Ja jeszcze nie wyciągałem nigdy takiego zintegrowanego sprzętu i nie chcę czegoś niechcący popsuć  hehe ;-)

 

Pozdrówki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie działa tylko ekran, czy radio wtedy też nie gra?

U mnie kilkakrotnie po użyciu wstecznego biegu (kamera cofania) był taki objaw, ze się ekran już nie obudził, aż do wyłączenia zapłonu. Ale radio działało i klawisze też, tylko obrazu nie było. Efekt występujący losowo, na szczęście rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeśli działa a tylko ekran na czarno to winna kamera. Wiele radyjek tak ma. Czy po restarcie zapłonu działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie działczy tylko podświetlenie klawiszy jak włączę światła ....

 

Czyli obstawiam problem z radiem ..... Bo jak odpali to wszystko śmiga a jak nie to nic :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam podobny objaw. Ekran nic nie wyświetla, choć w tle wszystko działa. Po restarcie silnika jest ok..?

Chyba znalazłem przyczynę - akumulator był nieco rozładowany - problem z ekranem i kierunkowskazami przestał występować po jego doładowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...