Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wskaźnik temperatury silnika w T31


Erdol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ile średnio kresek pokazuje wam wskaźnik temperatury silnika? Mi po nagrzaniu pokazuje maksymalnie 6 kresek, niezależnie od tego czy jadę po trasie, stoję w korku czy podjeżdżam długim i stromym podjazdem (silnik 2.0 173 KM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kresek nie liczylem ale prawidłowo jest mniej wiecej w połowie zakresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...gdzie czujnik znajduje się w bloku silnika tzn silnik ma temperaturę mocno zbliżoną do cieczy chłodzącej w bloku ;)... ciecz chłodząca ma natomiast zupełnie inną temp po wyjściu z obiegu z silnika i na wyjściu chłodnicy, co znaczy, że w można by wskaźnik ten uznać za temp roboczą silnika. :whistle:

 

Chyba, że błędnie rozumuję  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza.Generalnie chodzi tylko o nazewnictwo.Potocznie jak ktos mowi o temp.silnika to ma na mysli temp.cieczy chłodzącej-ten dokladnie wskażnik jest w w tym małym kółku na tablicy.

Inne auta maja maja rowniez czujniki temp.oleju silnikowego.Ja np.miałem go w VW .Zdarzało sie ,ze temp.oleju dochodziło do 140 st.C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że wskaźnik pokazuje tyle samo kresek niezależnie od obciążenia silnika, tak jakby jazda 90 km/h na piątce byłaby obciążeniowo równa jeździe 5 km 4x4 na jedynce pod górę czy staniu przez 30 minut w korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutowałem na innym forum na temat 2.0dci... Jako, że nie posiadam - przytoczyłem z tego działu największe problemy posiadaczy tej motorowni w ostatnim czasie:

 

"1) wybór opon – całoroczne czy nie...
2) prawidłowe ciśnienie w oponach
3) zapchane dysze spryskiwaczy szyb
4) coś tam z radiem fabrycznym... któreś nie chce czytać mp3 z cd..."

 

 Teraz chyba dorzucę tam jeszcze ten temat... " ile kresek pokazuje wskaźnik temp..." 

 

:D

 

Erdol - podejrzewam, że prawidłowo działa termostat dlatego tak się dzieje. 

Jeśli bardzo chcesz zmienić wskazania - proponuję zakryć chłodnicę kartonem i piłować na jedynce blisko odcinki parę kilometrów ;) temp powinna się podnieść

Edytowane przez Bartezm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutowałem na innym forum na temat 2.0dci... Jako, że nie posiadam - przytoczyłem z tego działu największe problemy posiadaczy tej motorowni w ostatnim czasie:

 

"1) wybór opon – całoroczne czy nie...

2) prawidłowe ciśnienie w oponach

3) zapchane dysze spryskiwaczy szyb

4) coś tam z radiem fabrycznym... któreś nie chce czytać mp3 z cd..."

 

Teraz chyba dorzucę tam jeszcze ten temat... " ile kresek pokazuje wskaźnik temp..."

 

:D

 

 

W dziale dot. xtrail mało widać poważnych problemów co dobrze świadczy o tym modelu. Emocjonujemy się tematami zastępczymi i paroma problemami które dotyczą najwyraźniej jednostek a nie ogółu - choćby dpf który jak się okazuje nie jest taki straszny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, dobre... :D

musimy se jakoś pomagać... 

Ja bym podwiesił ten temat będąc moderatorem ;) 

 

 Koledzy się starają coś zepsuć - czuję się w obowiązku podpowiedzieć jak to efektownie i efektywnie zrobić :) a mam w tym doświadczenie ;) W przeciwnym razie niedługo pojawi się temat " Dziecko nakruszyło ciastkami na fotel - jaki odkurzacz: zelmer czy elektrolux, a może ASO aby nie stracić gwarancji"

 

ps

weekend się kończy a ja mam dobry humor  :D - i jestem trzeźwy, nic nie piłem, nie brałem i nie paliłem....  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ile średnio kresek pokazuje wam wskaźnik temperatury silnika? Mi po nagrzaniu pokazuje maksymalnie 6 kresek, niezależnie od tego czy jadę po trasie, stoję w korku czy podjeżdżam długim i stromym podjazdem (silnik 2.0 173 KM).

Ja mam 6 kresek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...