Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] NissanConnect 2 - aplikacje i nowości


huckster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo Ci dziekuję za pełną odpowiedź .

To jest zmowa producentów aut bo każda marka sam. wymyśla system nawigacji i tworzy w nich zabezpieczenia by mieć wyłączność na sprzedaż kart z mapami. Przez to tworzą monopol i dyktują warunki (czytaj ceny). Bo jeśli moglibyśmy wybierać sobie dostawcę map ceny tych map byłyby rynkowe czyli zeszłyby do normalności. A tak stosownie (albo nie) do klasy auta płacisz za mapy produkowane przez inne specjalizujace się firmy , które sprzedają je wszystkim .

Każdego z nas to bulwersuje bo ogólnodostępne nawigacje są wielokrotnie tańsze i lepsze . Tylko prawie każdy z nas nie "cierpi druciarstwa" i godzi się płacić za oryginalą nawigację za wygórowaną cenę :(

I tyle z tej niemocy , że się mogłem pożalić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla wiedzy, w hyundaiu mapy są aktualizowane średnio 2 razy w roku, ale bywa że raz + nowe softu. Darmowo aktualizacje do 10 lat bez ograniczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziekuję za pełną odpowiedź .

To jest zmowa producentów aut bo każda marka sam. wymyśla system nawigacji i tworzy w nich zabezpieczenia by mieć wyłączność na sprzedaż kart z mapami. Przez to tworzą monopol i dyktują warunki (czytaj ceny). Bo jeśli moglibyśmy wybierać sobie dostawcę map ceny tych map byłyby rynkowe czyli zeszłyby do normalności. A tak stosownie (albo nie) do klasy auta płacisz za mapy produkowane przez inne specjalizujace się firmy , które sprzedają je wszystkim .

Każdego z nas to bulwersuje bo ogólnodostępne nawigacje są wielokrotnie tańsze i lepsze . Tylko prawie każdy z nas nie "cierpi druciarstwa" i godzi się płacić za oryginalą nawigację za wygórowaną cenę :(

I tyle z tej niemocy , że się mogłem pożalić ;)

 

W sieci możesz znaleźć nowe karty z mapami już za 250-300 zl ale na zagranicznych portalach.

Zaczyna to już być jakas rozsadniejsza cena.

Jeśli chodzi o nawigacje, no coz. Ciezko zmusic producentow żeby płacili tylko jednemu wszyscy za takie same mapy/nawigacje. To jest nasz wybor a producentom aut w tej kwesti nie zależy na unifikacji, bo w czyim miało by to być interesie, klienta? NIE, w interesie firmy ktora dostarczala by te mapy dla wszystkich.

Można by to samo powiedzieć o firmware do TV, smartphone czy komputerach. Na nasze szczęście jest konkurencja i czasem to działa na korzyść klienta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grika,ale to "coś"bardzo łatwo wyjąć! Raptem może 15 minut...I włożyć inne ,lepsze coś,co wyglądem nie odbiega od oryginału,a jest o niebo lepsze i bardziej funkcjonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko niestety "to coś" jest ładnie wbudowane w deskę rozdzielczą auta

 

Co kto woli. Ja się chyba zbyt przyzwyczaiłem (stary samochód bez nawigacji to wymusił :)) do wygody planowania trasy na kompie i przede wszystkim informacji o korkach online.

Dla mnie jedynym sensem takich ekranów byłoby wyświetlanie obrazu z telefonu. Czyli poniekąd coś jak Android Auto / Apple CarPlay a nawet poszedłbym dalej, żeby był to czysty streaming obrazu bez żadnych dodatków z systemu samochodu. Bo nie ukrywajmy, telefony zmienia się raczej częściej niż auta i postęp tez jest dużo szybszy.

Włączając nawigację od Nissana przeniosłem się do roku 2007-2008, kiedy pierwszy raz używałem zewnętrznych urządzeń GPS (w dodatku budżetowych).

BTW. Na mapie nie ma ulicy przy której mieszkam, istniejącej od 2010, ani adresu miejsca pracy (budynek z lat 90-tych). Tak więc podziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

... BTW. Na mapie nie ma ulicy przy której mieszkam, istniejącej od 2010, ani adresu miejsca pracy (budynek z lat 90-tych). Tak więc podziękuję.

Ja wiem, że to zadanie dla dostawcy map, ale jeżeli tak bardzo komuś zależy na tym, by "jego rzeczy" znalazły się na mapie, wystarczy poświęcić kilka chwil na stronie https://mapcreator.here.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Grika,ale to "coś"bardzo łatwo wyjąć! Raptem może 15 minut...I włożyć inne ,lepsze coś,co wyglądem nie odbiega od oryginału,a jest o niebo lepsze i bardziej funkcjonalne.

Ja wiem że można wyjąć tylko chodziło mi o to że ładnie wbudowane jest i nie odstaje jak każda dołożona nawigacja lub telefon 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie znalazłem w instrukcji informacji o możliwości zapisania trasy w nc2

czy jest taka opcja...trasa zawiera wiele punktów pośrednich i zajmuje to dużo czasu ich ustawienie...

 

macie jakąs radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Nie ma takiej opcji, by móc zapisać trasę. Jedyne co możesz zrobić, to zapisać poszczególne punkty, a później wykorzystać je przy planowaniu trasy, lub wykorzystać je z historii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji, by móc zapisać trasę. Jedyne co możesz zrobić, to zapisać poszczególne punkty, a później wykorzystać je przy planowaniu trasy, lub wykorzystać je z historii

:-( ..dzięki tak też zrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam dwa pytania odnośnie Nissan Connect jak wgrać POI oraz jak wyznaczyć trasę w domu i przenieś ją do samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wczytywanie POI - tu masz cały temat

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/87625-lista-fotoradar%C3%B3w-poi/

 

Zwracam też uwagę na nazwy katalogów - wielkośći liter mają znaczenie - tu moje boje:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/99068-nawigacja/page-4?do=findComment&comment=1065746

 

Nie da się przenieść trasy. Możesz jedynie wysłać do samochodu punkty na mapie (powiedzmy punkty docelowe, adres).

 

Musisz skorzystać z mapy google. Musisz być zalogowany tym samym adresem mailowym co w aplikacji Nissan Connect na telefonie - bo jest to parowene po mailu.

Potem:

- jak znajdziesz punkt na mapie - wybierasz wyślij na telefon

- możesz wybrać, gdzie ma być wysłany punkt (samochód, telefon itp) - wybierasz samochód

- w kolejnym punkcie z menu rozwijanego wybierasz do jakiego samochodu i naciskasz WYŚLIJ.

 

Następnie w samochodzie musisz mieć włączona aplikację w telefonie Nissan Connect,

Z MENU NCII wybierasz chyba aplikacje czy jak to się tam nazywa - z głowy nie pamiętam

Tam "Google search", a w "Google Search" przycisk pobierz na samochód czy jakoś tak.

 

post-85724-0-37504500-1502786670_thumb.jpg

 

post-85724-0-34765600-1502786678_thumb.jpg

 

post-85724-0-15857100-1502786685_thumb.jpg

 

Ciekawostki dot naszej nawigacji:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/99068-nawigacja/page-5?do=findComment&comment=1068650

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacje beznynowe, parkingi i inne masz już wczytane. Tylko musisz właczyć ich wyświetlanie w menu.

Wtedy na mapie masz ikonkę parkingu oraz logo firmy prowadzącej stację benzynową BP/Shell itp.

Ostrzeganie o radarach też musisz właczyć, do wyboru masz brak ostrzeżęnia / ikonka/ ikonka + beep

Ponadto możesz z internetu ściągnąć dowolną bazę danych, np. barów McDonalds/KFC/Burgerking, salonów Nissan itp.

Są strony, które "specjalizują" się w udostępnianiu takich "branżowych" POI.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Kolorowe logo stacji.

Działa też poza granicami kraju wyświetlając lokalne firmy, np. OMV itd.

attachicon.gifIMG_5042.JPG

A to sam sobie wgrywałeś czy miałeś oryginalnie? U mnie Shell oraz parkingi mam  kolorowe ikony a reszta nie ey7vkdimq887_t.jpg - ASO tłumaczy to tak mam być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha...

Ja mam koloorowe wszystkie te które są wgrane przez producenta.

Nie da się wg mnie wczytać tego samemu.

I sparwdzę bo mam wrażenie, że ikonkę Prkingu mam niebieską..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale piszesz o logo?

Czy tylko ikoncie stacji w szarych kolorach?

Bo wiem,  ze za granica były kolorowe Esso, OMV itp znane marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...